Mutfak dolabı led aydınlatma nasıl olmalı?

3.588

Mutfak evdeki önemli yerlerden birisi ve kuşkusuz herkesin de sevdiği bir kısım. Yemeklerimizi yaptığımız bu yerin olabildiğince güzel ve ferah görünmesi hepimizce istenilen bir durumdur diye düşünüyoruz. Bunu sağlayabilmek adına da ilk olarak mutfağın aydınlatmasını ayarlamak gerekiyor.

Dolap Altı Aydınlatma

Mutfak aydınlatma modellerinin en ideallerinden biridir. Son yıllarda özellikle çokça tercih edilir. Bunun başlıca sebebi led aydınlatmanın tasarruf açısından önemi büyük. Faturalara oldukça yardımcı oluyor. Diğer bir etken ise, tezgah üzerinde yani tezgaha yakın olduğu için, mutfakta çalışma alanımız direk olarak aydınlatmaktadır. Bununla beraber ışık tezgah altından geldiği için direk olarak gözümüze çarpmaz ve rahatsız etmez.

# Burası Önemli: Siz de mutfağınıza led aydınlatma sistemi yaptırmayı düşünüyorsanız dolap altı ledleri düşünebilirsiniz. Hem en verimli aydınlatmayı sağlar ve hem de tepe aydınlatmalarına kullanıcı bazen gölge yapabilir. Mutfak dolap altı aydınlatmada bu sorun olmaz. Bizim tavsiyemiz bu yönde olacak. Aşağıda sizin için diğer mutfak led aydınlatma çeşitlerini de anlattık.

 

Buraya Dikkat: Led aydınlatma sistemi, piriz ve diğer elektronik aksamlar ocak üzerine denk gelmemeli. Ocaktan çıkan buharlar sisteme zarar verebilmektedir. Fakat aspiratörün üzerinde bulunan led aydınlatmanın bir zararı olmaz.

Tezgah Altı Led Aydınlatması: Mutfaklardaki tezgahlar hemen her türlü işi yaptığımız yer olduğu için çok iyi şekilde aydınlatılması gerekiyor. Birçok mutfakta tezgah ile tepe aydınlatması yani avize arasında bulunuyor olmanız sebebiyle özellikle geceleri ışığı yaktığınızda gölgeniz tezgaha düşecektir. Bu durumda iş yaptığınız kısmın nispeten daha az aydınlatılmasına sebep olacağı için tezgah üstünde en azından küçük bir aydınlatma bulundurmakta fayda var. Tezgah ile dolapların kesiştiği noktaya döşenecek LED ışıklar bu noktada ihtiyacı fazlasıyla karşılayacaktır.

Temel Aydınlatma: Eğer ki mutfağınızda yemek masası bulunuyorsa buna uygun olarak bir aydınlatma yapmanız gerekiyor. Yemek masasının olabildiğince iyi şekilde aydınlatılabilmesi adına avizeyi hemen masanın üstüne yerleştirmekte fayda var. Böylelikle masanın tamamı homojen şekilde aydınlatılabilecektir.

Metal Avizeler: Mutfaklarda en fazla karşımıza çıkan avize türü metal olanlar. Kolay temizlenebilir olması sebebiyle tercih edilen metal avizeler mutfakların son dönemde olmazsa olmazı diyebiliriz. Oval şekilli metal bir avize aydınlatma noktasında işiniz fazlasıyla görecektir diye düşünüyoruz.

Yeni Mutfak Aydınlatması Nasıl Olmalı

Oval Metal Avize Modelleri

Modern Mutfak Aydınlatması Nasıl Olmalı

Kaliteli Mutfak Aydınlatması Nasıl Olmalı

 

SAYFANIN ALT KISMINDA BULUNAN YORUM ALANINI KULLANARAK SORU VE ÖNERİLERİNİZİ YAZABİLİRSİNİZ. 👇

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın