Modern salon dekorasyon örnekleri

2.837

Modern salon dekorasyonu örnekleri ile siz de hayalinizdeki tasarımları bulabilirsiniz. Kırmızı, siyah, beyaz renklerle gri, yeşil, hardal, turkuazın kombine olduğu salonlar.. Modern bir salon hazırlamayı düşünüyor iseniz, her şeyi en ince ayrıntısına kadar dikkatli bir şekilde incelemeniz gereklidir. Örneğin;

25 metrekare salon nasıl döşenir

Ev dekorasyonu yapmak isteyen bayanların en çok sorduğu soru 18 m2, 24 m2, 27 m2, 30 m2 salon nasıl döşenir gibi sorulardır. Öncelikle odanızın şekli çok önemli. Eğimli mi? Çapraz mı? Dar uzun mu? Kare mi? Dikdörtgen salon mu? Bununla beraber salonda hangi eşyalar bulunacak? Koltuk takımı, TV ünitesi, Konsol, Yemek masa ve sandalye takımı.. Bunların hepsi var mı? Var derseniz geniş bir salona ihtiyacınız var.

Modern salon takımı tasarımı

–          Doğru renk seçimi: İlk olarak modern bir salon için doğru bir renk seçimi bulmalısınız. Açık renkler arasından kararlar vererek son derece doğru bir seçim yaptığınızı göreceksiniz.

–          Koltuk Seçimi: Modern bir tarz yaratabilmek adına kesinlikle modern tarzlara sahip olan rahat ve kullanışlı ancak şık koltuklar tercih etmeniz gereklidir. Modern bir tarzın en önemli gösterişi kesinlikle koltuk tercihidir.

–          Uyum: Modern bir salon tasarımı için tercih edilen tüm ürünlerin kesinlikle uyumlu olmaları gereklidir.

–          Sadelik: Son zamanlarda modern tasarımlar denildiği zaman aklımıza sade ve şık olan ürünler geliyor, bu nedenle siz de çok fazla abartı olan modellerden uzak durmalısınız.

–          TV ünitesi: Artık modern tasarımlarda büyük vitrinlerin yerini TV üniteleri almış, durumdadır. Siz de bu şekilde bir tercih yaparak daha modern bir tasarım elde edebilirsiniz.

–          Gondol: Eğer modern bir tasarım elde etmek istiyor iseniz mutlaka gondol tercih etmeniz gereklidir. Çünkü bu şekilde çok daha modern ve de şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

–          Orta sehpası: Orta sehpası tercih ederken de renkli ve de farklı modellere bakmalısınız. Bu tarz seçimler yaparak her zaman daha şık ve de modern bir salona sahip olabilirsiniz.

Tüm resimleri görmek için galeriye tıklayınız.

Koyu Tonlarda Ev Dekorasyon Örneği

Dramatik dekorasyonlar koyu renklerin kullanılarak loş atmosferlerin oluşturulduğu mekanlarda sıradışı görünümler oluşturur. Bu ev Hollanda’nın Roterdam kendinden bir villa. Koyu renklerin dekorasyonda kullanıldığı yarı aydınlık ortamın büyüleyici bir atmosfere dönüştüğünü söyleyebiliriz.

Koyu gri tonlar evin her yerinde kullanılarak uyumlu bir bütünlük sağlanıyor. Salon kısmında gri koltuklar, vizon tüylü bir halı, gri duvarlar ve tavandan sarkan büyük cam boncuklardan oluşan avize ile sıradışı, şık ve asil bir duruşa sahip oluyor. Duvarda yer alan iki taraflı şöminenin etkisi ortamı ısıtmaya yetecek görsel güzelliğe sahip.

Salon için seçilen aksesuarlar sade ve yine koyu renklerden tercih edilmiş. Ağaç gövdesinden büyük gri sehpalar minimalist ve sade etkisi ile salon dekorasyonunu tamamlıyor. Avizenin gösterişini dengelemek için mekanda az sayıda aksesuar kullanıldığını görebilirsiniz.


Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın