Metal Ahşap Masif Kitaplık Modelleri

Metal Ahşap Masif Kitaplık Modelleri için yorumlar kapalı
56

Salonlarda ya da oturma odalarında gereksinim duyduğumuz ahşap kitaplıklar, farklı modellerde ve malzemelerde üretilerek karşımıza çıkıyor. Ağaç metal kitaplık modelleri, klasik  ya da modern olarak evleri süslüyor. Cam kapaklı kitaplıklar ise son zamanlarda en çok tercih edilen modeller arasında ye alsa da demir malzemeden yapılmış dekoratif masif kütüphanelerin daha revaçta olduğunu söyleyebiliriz. Bu metal kitaplıkların demir kısımları daha çok siyah renkte olup, ahşap yani ağaç olan kısımlar natürel doğal renginde tercih ediliyor. Fakat siz bunlar değişik renklerde boyatabilirsiniz. Mesela metal kısmı siyah olmak yerine gri de olabilir.

Kütüphaneler bulundukları mekanların enerji kaynağıdır. Çünkü içeriğindeki kitaplar ne olursa olsun hepsi ayrı bir dünyadır ve o dünyayı bir şekilde o mekana taşır. Kütüphanenizin tasarımı nasıl olursa olsun, içindeki kitaplarla daha da güzelleşir. Ama eğer konumuz tasarım ve dekorasyon ise ünlü mobilya firmalarının tasarımcıları öyle hoş kitaplık tasarımlarıyla karşımıza çıkıyorlar ki, mekanlara anlam üstüne anlam katıyorlar. Ahşap kitaplar sadece kitaplık için değil aynı zamanda diğer aksesuarları koymanız için de alan kazandırıyor.

Mekanın içindeki yaşanmışlık duygusunu en iyi yansıtan yer kütüphanenin ya da kitaplığın bulunduğu köşedir. Çünkü siz o kütüphaneye dokundukça kitapların yeri değişir, siz kütüphanenize uğradıkça içine yeni kitaplar eklenir.

Dekoratif Masif Kitaplıklar Dikkat Çekiyor

Evinizdeki havayı, dekorasyonu ya da tarzı değiştirmek istiyor fakat  nereden başlamanız gerektiğini bilmiyorsanız size çok basit ve son derece de etkili bir tavsiyede bulunacağız. Evinizdeki dekorasyonu baştan aşağıya yenilemektense, dekorasyonun içerisinde sadece bir kitaplık dahil ederek, görsel anlamda gerçekten de farklı bir sonuç elde edebilirsiniz.

Görsel açıdan zarif ve şık bir görüntü elde edebilmek adına farklı tasarımlara sahip kitaplıkları tercih etmekte fayda var. Bu noktada özellikle asimetrik dizayna sahip ürünlere yönelmenizde fayda var. Ağaç kitaplık ve masif kütüphaneleri bu konuya örnek olarak verebiliriz. Eskiden kitaplıklarda belli bir simetri, düz hatlar ve dengeli bir görüntü vardı. Fakat günümüzde daha çok asimetrik tasarımlar, kavisli hatlara sahip modeller çok daha fazla tercih ediliyor.

Farklı tasarımlara sahip kitaplık ararken ufkunuzu biraz geniş tutmanızda fayda var. Daha doğrusu biraz daha açık görüşlü olmak da diyebiliriz. Mesela büyüklü küçüklü dairelerden oluşan bir kitaplık modeli çok daha şık görünecektir. Asimetrik olarak duvara monte edilmiş, birbirini tamamlayan kitaplık rafları da istediğiniz şıklığı size sunacaktır. Bunların haricinde sol anahtarı tasarımına sahip ya da bir gitardan yapılıp duvara monte edilmiş kitaplıklarda işinizi görecektir. Son olarak ağaç dallarından esinlenerek oluşturulmuş kitaplıklara da göz gezdirebilirsiniz. Bu sayede hem görsel açıdan çok şık bir sonuç elde edebilir, hem de evdeki dağınıklığı bir nebze de olsa ortadan kaldırabilirsiniz.

Modern Kitaplık Modelleri 2020

Teknolojinin gelişmesi ve tasarımcıların kendilerini rekabet ortamında bulması dolayısıyla piyasada çok şaşırtıcı tasarımlar yer almakta.. Örneğin kitaplık modellerine baktığımızda eskiden iki tahta parçasından oluşan modeller şimdi yerini daha fonksiyonel sadece bir kitaplık değil bir kitaplıktan fazlasını biz müşterilere sunmaktadır.. Ahşap metal kitaplık modelleri sadece bir kitaplık değil odanın en güzel aksesuarlarından biridir diyebiliriz. Evlerimizde iş yerlerimizde kullanabileceğimiz hem bir kitaplık hem kapalı alanları ile depolama alanı hem de aksesuarlarımız sergileyebileceğimiz alanlar yer alan modellerden oluşmaktadır..Hatta bazılarının dizaynları o kadar hoş ki çok sıradışı diyebileceğimi tasarımlar yer almakta..

Şimdiki konumuzda sizlere Tekzen kitaplık modellerini sunmak istedim.. Hayatımızdan çıkaramadığımız hatta çıkarmak istemediğimiz kitaplarımıza en güzel onları şık bir biçimde muhafaza edebilecek Tekzen kitaplık modelleri takipçilerimize özel olarak burada sunuyorum.. Tekzen o kadar estetik ve kullanışlı kitapları tasarlamış ki evlerinize çok yakışacak modellerle hem de bunları çok uygun fiyatlarla sizlere sunuyor..


Mobilya Hocası