Mavi Mutfak Dolabı Modelleri

1.600

Mavi mutfak dolabı modelleri bu mekana yakışan en güzel renklerden biridir hiç şüphesiz. Açık mavi mutfak dolapları temizliği ve ferahlığı yansıtır. Mutfaklarda genel itibariyle beyaz ağırlıklı dekorasyonlara alışmış durumdayız. Birçok evde karşımıza beyazın hakimiyetindeki dekorasyon örnekleri çıkarken alternatif renk arayanlara ise önerimiz mavi renk olacak. Mavinin kendine has tonu, mutfaklarda farklı bir görüntü elde edilmesini sağlayabiliyor.

Küçük Mutfaklar İçin Mavi Renk Dekorasyonu

Mobilya Seçimi: Mavi mutfak dekorasyonu yapmak istiyorsanız bu noktada en önemli detay tabi ki mutfak dolapları olacak. Mutfak dolaplarının mavi ve tonlarında seçilmesi istenilen mavi ağırlıklı görüntüyü oluşturmakta işinizi kolaylaştıracaktır.

Duvar Rengi: Duvar rengine kadar verirken mavi renkli dekorasyon yaptığınızı unutmalı ve illa ki maviye boyanmış duvarlar olmak zorundaymış gibi davranmaktan vazgeçmelisiniz. Evet, dekorasyonun temeli mavi renk fakat duvarları beyaza boyamanızda fayda var. Özellikle de koyu mavi mutfak eşyaları seçtiyseniz beyaz duvarlar çok daha işlevsel olacaktır.

Küçük Mutfak: Küçük mutfaklarda mavi renk tercihinde bulunacaksanız eğer mavinin açık tonlarına yönelmekte fayda var. Koyu mavi zaten yeteri kadar küçük olan mutfağı daha da daraltacağı için istenilen sonuçları elde etmekte problemlere sebebiyet verebilir. İlla ki koyu maviyi mutfakta kullanmak istiyorsanız bu koyu tonu yumuşatmak için aksesuarlarda beyazı kullanmalısınız.

Büyük Mutfak: Mutfağınız yeteri kadar büyük ve güneş alıyorsa o zaman mavinin koyu renklerini gönül rahatlıyla kullanabilirsiniz. isterseniz dolapları koyu mavi seçebilir ya da renkli beyaz eşyalarla dekorasyonu güçlendirebilirsiniz.

Geniş Bir Mutfak İçin Öneriler

Mutfakların geniş gösterilmesi için mutfak dolaplarınızın ve duvarların renklerinin beyaz olmalıdır. Yine ocaklar, davlumbaz ve tezgahlarda kromdan kullanmak aydınlık katacaktır.

Gün ışığından mutfaklarınızın daha iyi aydınlatılmas içinde ışık geçirebilen sotr perde modelleri yada jaluziler kullanmalısınız. Açık ve sade olan tasarımlar da kullanabilirsiniz. Mutfaklarınızı kullanılı hale getirmek için ise mutfak dolaplarınızı tavana kadar dayayın. Dolap kapaklarınızın üzerinde cam yüzeyler ve ayna efektleri ile geniş görünüm yakalayabilirsiniz.

Mavi Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

Buz mavisi mutfak dolapları harika tasarımları ile karşınızda. En güzel dekorasyon örnekleri yanında mavi beyaz mutfak dolabı modellerini görmek için hemen tıkla.

Mavi mutfak dekorasyonlarının tamamını görmek için aşağıdaki görselleri tıklayabilirsiniz.

EN GÜZEL DÖŞEMELİK VE PERDE KUMAŞLARI (TIKLA)

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın