Çocuk Odası Yatak Modelleri

752

Çocuklar için özel olarak üretimi yapılan ve genellikle de çizgi film karakterlerinin süslediği çocuk yatak modelleri, son dönemde bir adım öne çıkmayı başarmış durumda. Dilerseniz sizler de çocuklarınız için daha özel tercihler yapabilir ve yatak seçimlerini de bu modellemelerden yana yapabilirsiniz. Erkek ve kız çocuklar için özel üretim çocuk odası takımlarını sizler için sitemize dahil ettik ve dilerseniz galeri bölümünden daha detaylı bir şekilde incelemelerinizi yapabilirsiniz. Bu yataklar sayesinde çocuklarınız uykuyu daha fazla sevecek ve yaşam alanlarında vakit geçirmekten daha büyük keyif alacaklardır. Dilerseniz bu yatakların sabitlendiği duvar bölümlerini de duvar kağıtları ile daha renkli hale getirebilir ve dekorasyon çalışmalarını bir tık öteye taşıyabilirsiniz.

 

Korsan temalı çocuk odası takımı

 

   

Arabalı Çocuk Odası Yatak Modelleri

Çocuk odası yatak modelleri içinde erkek çocuklar için daha çok arabalı modeller tercih ediliyor ve markaların bu konuda biraz daha detaycı davrandıklarını görebiliyoruz. Görsel olarak çok şık ve eğlenceli bir tasarıma sahip ve anahtarına kadar her şey var. Kumanda sistemi ile birlikte aracı çalıştırabiliyor ve sesini duyabiliyorsunuz. Sıradan çocuk yatağı modellerine göre çok daha eğlenceli ve çok daha gösterişli modeller oluğunu belirtmekte fayda var ve fiyat bazında değerlendirildiğinde de bunu daha net bir şekilde anlayabiliyoruz.

 

 

 

Montessori Yatak Odası Takımı

Çocuk odası için bir diğer seçenek de montessori çocuk yataklarıdır. Son yıllarda en çok satılan modellerden biridir. Zemine yakın olması ve çevresinin ahşap iskeletle çevrili olması çocuk güvenliği için idealdir. Öte yandan dört çevresi sünger minderlerle çevrili olması da çocuk sağlığı açısından kullanışlıdır. Konuyla ilgili marmarakoltuk.com ile irtibat sağlayabilirsiniz. Hem ahşap tarafında ve hem de koruma minderlerinde imalatçı olan firma kaliteli ve uygun fiyatlıdır.

 

 

 

Montessori ranza modelleri için örnek olarak aşağıdaki yatak modelini inceleyebilirsiniz.

 

 

 

Çocuk Odası Ranza Yatak Modelleri

Yüksek yataklı çocuk odası genellikle kardeşlerin ortak olarak kullandıkları odalarda yer almaktadır. Çocuk odası ranza yatak modellerinde kanepeler genellikle yerden yüksek olacak şekilde tasarlanmıştır. İki çocuklu ve daha üstü çocuk sayısı olan aileler evlerinde ki çocuk odalarını tüm çocukları için ortak olarak kullanabilir.

 

 

 

 

Ranzalı genç odası takımları içinde en şık modellerden biri diyebiliriz. Gerek dolaplarla yatakların uyumu, gerek renk uyumları ve gerekse kullanış bakımından 4*4 bir model. Alt yatağın altına konulan 4 çekmece ve üst yatağın altına konulan 2 dolap iki kardeş yatağı için isabetli bir tasarım. Ayrıca odanın da yüksek kardeş yatağa göre tasarlanması, genç odasının da daha şık hale gelmesini sağlamış. Yüksek yataklı kardeş odası dizayn edilirken perde halı kombinleri de bir o kadar önemli olmaktadır. Kız çocukları için daha açık renkler ve desenler kullanılırken erkek çocukları içinse arabalı yataklar, daha soft renkler ve maviler odasında tercih edilebilir.

 

 

Ranzalar küçük evler yada geniş aileli evler için büyük bir nimet. Burada gördüğünüz gibi alt kısmı çalışma masası üst kısmı ranza ve yan tarafı dolap şeklinde, az metrekareye çok şey sığdırabilirsiniz. Eğer sizin de aileniz geniş ve odalarınız yetersiz ise bu şekilde çözümler üretebilirsiniz.

 

Duvara Katlanır Yatak Modelleri

 

Dolap, yatak ve sedir üçünü bir arada görmek istiyorsanız aradığınız model karşınızda. Hem kullanım açısından güzel bir model hem de dekorasyonu tamamlamak adına şık bir ürün. Yatağın yanlarında bulunan rafları kitaplık olarak da kullanabilirsiniz. Tabii buradaki ürünün rengi beyaz. Eğer isterseniz açık mavi yada açık pembe gibi farklı renkler ile hareket kazandırabilirsiniz. Burada perdeler beyaz, duvar krem ve mobilyalar da beyaz olunca çocuk odası için çok sade kalmış görünüyor.

 

Oyun Odası Kaydıraklı Yatak Modelleri

Çocuk odası kaydıraklı ranza modelleri de oldukça şirin mobilya türlerinden biridir. Tabii bunun için çocuk yatak odası biraz geniş olmalıdır. Birçok renk ve ebatlarda farklı tasarımlarda üretilen kaydıraklı ranza çeşitlerinden daha fazla görmek isterseniz aşağıda linkini verdiğimiz yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Trend çocuk odası mobilyaları

 


 

Eğer hem oyun odası hem de ranza şeklinde bir çocuk odası hayaliniz varsa, bu model tam da hayalinizdeki gibi dekor edilmiş. Kulübe şeklinde evler ve alt tarafı yatak olarak da kullanılabilen hoş bir dekorasyon mobilyası. Ranzalı çocuk odası dekorasyonu sedir şeklinde ki yüksek kanepeler ile döşenebilir. Aynı zamanda oyun  için çocuklara yatak üzerinden kaydırak şeklinde iniş yapılabilir. Yüksek yataklı çocuk odası modelleri son zamanlarda çocuk odası dizaynında tercih edilmektedir.

 


 

Örneğine pek rastlayamayacağınız harika bir dekorasyon. Esasında yapımı göründüğü kadar zor değil. Sadece yüksek bir odaya ihtiyacınız olacak. Aslında burada tam 4 oda bulunuyor. Mavi renkte duvarlar ve yatak kenarlarında kullanılan ahşap renkler oldukça güzel bir hava yakalamış. Yükseklik korkusu olanlar için hiç de uygun olmayan bir dekorasyon örneği diyebiliriz 🙂

 

Kaydıraklı çocuk odası takımları

 

 Kaydıraklı Ranzaları Görmek İçin TIKLAYIN

 

Kız Çocukları İçin Hello Kitty Modelleri

Kız çocuklar için çocuk odası yatak modellerinde pembe renk biraz daha ön planda ve özellikle Barbie ile birlikte Hello Kitty modellemeleri çok daha fazla tercih ediliyor ve üretimde de bir adım önde olduklarını görebiliyoruz. Çok fazla alternatif var ve aslında bu biraz da çocukların uyku düzenini korumak adına yapılan çalışmalardır diyebiliriz. Sizler de çocuklarınız için daha yüksek bütçeler ayırdıysanız ve onların odalarını daha renkli bir hale getirmek istiyorsanız, yatak tercihlerinizi bu tür modellerden yana yapabilir ve onları da daha fazla mutlu edebilirsiniz.

 

 

Çocuk Karyola Modelleri

Evlerimizin neşe kaynakları çocuklarımızın odaları da en az diğer odalar kadar değerlidir. Onların dünyalarının bir parçası olan odalarını dekore ederken onların isteklerini ve modayı da takip etmek gerekir. Çocuk odasına mobilya alırken artık tercihleri çocuklar yapıyorlar. Her renk olabilir fark etmez ancak, fonksiyonlara göre dağılımı çok iyi dengede tutmamız önemlidir. Çalışma ortamında çok fazla renk olması çocuğumuzun dikkatini ve çalışmasını bozabilir bu yüzden çok fazla renkli olmamasına dikkat edilmelidir.

 

 

Çocuk yatak modelleri incelerken ve sipariş verirken renk ayarlamasını çok iyi ayarlamak gerekmektedir. Çocuğumuz odasında uyurken de çok fazla idealı renkleri dikkatli ve yerli yerinde kullanmamız gereklidir. Onun uykusuna etki edecek kombinelerden kaçınılmalıdır. Bunun dışında geri kalan her şeyi çocuklarımız seçiyor. Ne istediklerini de çok iyi biliyorlar. Bu yüzden çocuklarınız ile birlikte onların isteği doğrultusunda fakat yukarıdaki detayları da göz önünde bulundurarak afacanların dünyası olan odalarını dekore edebiliriz. Çocuk karyolası modelleri seçerken çocukların da fikirlerini almayı unutmayın!

 

 

# Çocuk Yatağı Nasıl Olmalı?

Çocuk sağlığı çocuk odasındaki bütün mobilya ve eşyalardan daha önemlidir. Özellikle çocuk yatağı bu konunun kilit noktası diyebiliriz. Neden? Çünkü çocuğun temas ettiği ve fiziksel sağlığına direkt etki eden kısım yataktır. Bu sebeple çocuk yatağı seçerken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Çocuk odası takımı satan firmalar genelde yatağı hediye eder. Fakat bu hediye edilen yatak daha çok kalitesiz yaylı yataklardır.

 

 

Bu yönde bizim tavsiyemiz yatağı kendiniz özel olarak almanız yönünde olacaktır. Pekiyi yatak nasıl olmalı? Öncelikle belirtelim ki çocuğun omurilik sağlığı için yatağın sert olması gerekiyor. Yumuşak yataklar bel, sırt ve boyun sağlığı için ideal değildir. Tabii bu konu yetişkinler için de geçerlidir ama konumuz dışında olduğu için şimdilik atlayalım. Diğer bir tavsiyemiz de yatağın yaysız (içinde demir parçaları olmayan) sadece süngerden yapılmış, yattığı zaman çökmeyen esnemeyen yoğunlukta olmalıdır. Son olarak da yatağın kılıfı pamuklu kumaştan olmadır.

 

Raceup çilek çocuk odası takımı

White serisi çocuk odası takımı

Mocha serisi çilek cocuk odası takımı

Yakut serisi çocuk odası

Romantic serisi çilek çocuk odası takımı

Kaydıraklı çocuk odası takımları

Kaydıraklı çocuk odası

Cilek mobilya black serisi cocuk odasi takimi

Flora cocuk odasi takimi

Kaydıraklı ve ranzalı çocuk odası takımı

Çalışma masalı ve ranzalı çocuk odası takımı

Modern beyaz çocuk odası dizaynı

Modern çocuk odası önerileri

Modern çocuk odası örnekleri

Mavi ranzalı çocuk odası

Farklı çocuk odası tasarımları

Dekoratif çocuk odası eşyaları

Çocuk odası dekorasyon fikirleri

Ahşap siyah çocuk odası tasarımı

Dekoratif çocuk odası modelleri

Çocuk odası dizaynları

Alfemo alaçatı çocuk ve genç odası

Alfemo siena modern çocuk ve gen. odaıi

Çocuk odası dekorasyon modelleri 5

Çocuk odası nasıl dekore edilmelidir 4

Çocuk odası nasıl dekore edilmelidir 3

Çocuk odası nasıl dekore edilmelidir 2

Çocuk odası nasıl dekore edilmelidir 1

 Çocuk odası dekorasyonu (önemli detaylar) TIKLAYIN

 

EN GÜZEL DÖŞEMELİK VE PERDE KUMAŞLARI (TIKLA)

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

yusuf agca

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın