Çocuk Odası İçin En Güzel Halı Modelleri 2018 2019
Kapat

Çocuk Odası İçin Halı Modelleri

Anasayfa
Çocuk Odası Çocuk Odası İçin Halı Modelleri

Çocuk odası dekorasyonu düşündüğünüzden çok daha zor ve komplike bir olgudur. Öyle gelişi güzel ya da sadece çok şık görünüyor diye çocuk odasına eşya yerleştiremezsiniz. O sizlerin şık görünüyor dediğiniz eşya ileride büyük problemleri beraberinde getirebilir. Hele ki söz konusu çocukların üzerinde oyun oynayacağı halılar olduğunda daha da dikkat etmek gerekiyor.

Şirin Çocuk Odası Halı Modelleri

Antibakteriyel: Çocuk odasındaki halıların ilk özelliği antibakteriyel yapıya sahip olmaları. Bir düşünün, küçük çocuğunuz gün içerisinde halının üzerinde oyun oynayacak, yatacak ve bir şekilde zaman geçirecek. Halıya dokunduğu ellerini ağzına götürecek, gözünü kaşıyacak. Söz konusu temas edilen halının bakteri içeriyor olmasını ister misiniz? Eğer ki bunu istemiyorsanız mutlak surette antibakteriyel özelliğe sahip olan halıları seçmekte fayda var.

Dayanıklılık: Çocuk odalarında kullanılan halılar evin diğer bölgelerindeki halılara nazaran başına bir kaza gelme ihtimali en yüksek halılar diyebiliriz. Bu yüzden de dayanıklı, kolay yıpranmayan bir halı seçmekte fayda var. Ayrıca yanmaya karşı nispeten daha dayanıklı halılarında seçilmesinde fayda var. Çocuğunuz sizin gözetiminizde değilken ateşle oynayabilir, alev alan nesneden korkup onu yere atabilir ve devamında alev alan halı sebebiyle hiç istemediğiniz sonuçlarla yüzleşebilirsiniz.

Kolay Temizlenebilme: Çocuk odalarındaki halılar kuvvetle muhtemel çok fazla kirlenecektir. Çocuğunuzun elindeki bardağı ya da tabağı yere düşürebilme ihtimali ve benzeri durumlara karşılık halıyı kolaylıkla temizleyebiliyorsanız eğer işiniz çok daha kolay olacaktır. Aksi halde her seferinde halı yıkama firmasını aramaz pekte hoşunuza gitmeyecektir.

Kız ve erkek çocukları için hayvan figürlü, çiçek figürlü, çizgi film kahramanı ve geometrik desenlerin yer aldığı halı modelleri ön plana çıkıyor. Kız çocukları için barby bebek erkek çocukları için ise korsan ve gemicilik gibi desenler de son yıllarda çok tercih ediliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir