Çocuk odası için halı modelleri

2.539

Çocuk odası dekorasyonu düşündüğünüzden çok daha zor ve komplike bir olgudur. Öyle gelişi güzel ya da sadece çok şık görünüyor diye çocuk odasına eşya yerleştiremezsiniz. O sizlerin şık görünüyor dediğiniz eşya ileride büyük problemleri beraberinde getirebilir. Hele ki söz konusu çocukların üzerinde oyun oynayacağı halılar olduğunda daha da dikkat etmek gerekiyor. Çocuk odası hiç şüphe yok ki evimizin en değer verdiğimiz yerlerinden bir tanesi olmalıdır. Hayatta tek varlığımız olan çocuklarımızın mutlu yaşayabilmeleri için güzel bir çocuk odasına ihtiyaç vardır. Dekorasyon çocukların hayal dünyalarına uygun olarak yapılandırılmalıdır. Çocuk odalarında en önemli aksesuarlardan bir tanesi de halılardır.

 2015 Çocuk Odası Halı Modelleri

Çocuk odası halıları çocukların hayal dünyalarına uygun olarak tasarlanmalıdır. Çocuk odalarında yerleşik olarak bulunan tüm malzemeler çocukların hayal dünyasına uygun olarak üretilmeli ve onların hayal dünyasına hitap etmelidir. Bir çok halı firması özel olarak lisansladığı çizgi film karakterlerinin resimleri ile donatılmış halılar üretmekte. Bu halıları görenlerin çocuk olası geliyor, örneğin bir pokemon, tusubasa çizgi filmlerinde bulunan karakterlerle süslü halılar çocukların hayal dünyasında çizdiği çizgi film karakterlerine eş değer oluyor ve böylece, çocuklar odalarında gayet güzel vakit geçiriyor.

Halı firmalarının en büyüklerinden olan ve uzun yıllardır sektörde kaliteden ödün vermeden yoluna devam eden saray halının da çocuk odası halıları gerçekten göz dolduruyor. 2020 yılında hazırladığı halı koleksiyonları ile hem çocukların gönlünde taht kurmuş, hem de yetişkin insanların istediği halı motiflerini üreten Saray halı, birbirinden şık tasarımları ile dekorasyonunuzu süslüyor. Saray halının ürettiği halılar bir çok çeşitlilikte olup, çocuk odası halıları ile de çocuklarınızın hayal dünyalarının gelişimine yardımcı oluyor. Özel olarak çizgi film karakterlerini bin bir zahmetle halılara döken saray halıya size en yakın saray halı temsilciliğinden ulaşabilirsiniz.

Şirin Çocuk Odası Halı Modelleri

Antibakteriyel: Çocuk odasındaki halıların ilk özelliği antibakteriyel yapıya sahip olmaları. Bir düşünün, küçük çocuğunuz gün içerisinde halının üzerinde oyun oynayacak, yatacak ve bir şekilde zaman geçirecek. Halıya dokunduğu ellerini ağzına götürecek, gözünü kaşıyacak. Söz konusu temas edilen halının bakteri içeriyor olmasını ister misiniz? Eğer ki bunu istemiyorsanız mutlak surette antibakteriyel özelliğe sahip olan halıları seçmekte fayda var.

Dayanıklılık: Çocuk odalarında kullanılan halılar evin diğer bölgelerindeki halılara nazaran başına bir kaza gelme ihtimali en yüksek halılar diyebiliriz. Bu yüzden de dayanıklı, kolay yıpranmayan bir halı seçmekte fayda var. Ayrıca yanmaya karşı nispeten daha dayanıklı halılarında seçilmesinde fayda var. Çocuğunuz sizin gözetiminizde değilken ateşle oynayabilir, alev alan nesneden korkup onu yere atabilir ve devamında alev alan halı sebebiyle hiç istemediğiniz sonuçlarla yüzleşebilirsiniz.

Kolay Temizlenebilme: Çocuk odalarındaki halılar kuvvetle muhtemel çok fazla kirlenecektir. Çocuğunuzun elindeki bardağı ya da tabağı yere düşürebilme ihtimali ve benzeri durumlara karşılık halıyı kolaylıkla temizleyebiliyorsanız eğer işiniz çok daha kolay olacaktır. Aksi halde her seferinde halı yıkama firmasını aramaz pekte hoşunuza gitmeyecektir.

Kız ve erkek çocukları için hayvan figürlü, çiçek figürlü, çizgi film kahramanı ve geometrik desenlerin yer aldığı halı modelleri ön plana çıkıyor. Kız çocukları için barby bebek erkek çocukları için ise korsan ve gemicilik gibi desenler de son yıllarda çok tercih ediliyor.

Ayıcıklı Çocuk Odası Halı Modelleri 2015 Çocuk Odası Halı Modelleri

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın