Bohem Tarzı Ev Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri

Bohem Tarzı Ev Dekorasyon Fikirleri ve Örnekleri için yorumlar kapalı
45

Bohem nedir ilk önce bunun üzerinde duralım bohem, bu günü ve yarını düşünmeden tasasız rahat özgür bir hayat yaşamak bohem sanatın hemen hemen her noktasında vardır. Bohem hayatı ise 20.yüzyılda Paris te resim, filozof, yazar, müzisyen topluluğundan oluşanlardan oluşmuş tasasız hayat yaşamak, gününü gün etmek, Özgürlüğün uç noktalarında yaşamak gibi özellikleri olan bohemciler Paris olmak üzere dünyadaki birçok ülkeyi etkilemişler ve bu etkileşim sanatın birçok dalında kendini göstermiş. Behom tarzı giyim de oldukça etkisini göstermiş bayanların dolaplarında bohem tarzı kıyafetleri oldukça bulundurdukları gözlenmiştir.

Bohem Tarzı Ev Dekorasyon Fikirleri 8

Bizim konumuz bohem tarzı ev dekorasyonu şimdi bu dekorasyonu sevenler ve evlerinde kullanmak isteyenler için bu yıllı bohem tarzı fikirlerini araştırdık.

Bohem Tarzı Ev Dekorasyon Fikirleri 7

Bohem evlerin içi uyumsuzluğun uyumu diyeceğimiz renkler ve yüz yıl önceki ev dekorasyondan kalma eşyaların ile bu yıllın modası olan eşyaların uyumlaştırmaya çalışmış görsellikte çokta güzel olmuş. Çok eski bir halının modern bir yatak odasında konulması, modern perdelerin uçlarında ve süslemelerinde 19 yüzyıldan alınması. Zıt renkler kullanın bohem hayat amacı zıtlıklardaki uyumdur görsellik ön planda koltuktaki renkler, çarşaflar çizgi filmlerden gelmiş her eşyanın bir hikâye anlatmak istiyormuş gibi gelecek size anti kayacıya gidin ve her yüzyılda kalan hoşunum aza giden bir ev eşyası alın halı, yatak örtüsü, perdeler, duvar aynası, tablo, saat gibi istediğiniz uyumsuzluktan uyum çıkartabilirsiniz bohem de önemli olan zıt renkler ve renklerin birden çok rengin bir arada kullanılmasıdır.

 

Bohem Tarzı Ev Dekorasyon Fikirleri 0

Bohem ev dekorasyon çalışmaları eski tasarım anlayışını temsil etse de yeni moda olarak bohem dizaynlar çok tutuluyor.

Bohem Tarzı Ev Dekorasyon Fikirleri 1

Bohem tarzı dekorasyondan bahsedildiğinde biraz sıra dışılık biraz da rahatlığın söz konusu olduğu bir dekorasyondan bahsedilebilir. Genellikle rahatına düşkün olan kişilerin söz konusu dekorasyonu tercih ettiği söylenebilir. Bol bol seyahat eden ve her bir seyahatinden sonra kendisine özel herhangi bir obje alan pek çok kişi bunları evinde ilginç bir yere yerleştirmektedir. Bu dekor malzemesi eski bir daktilo olabileceği gibi çok eskiden kalan artık kullanılmayan bir telefon da olabilir.

Bohem Tarzı Dekorasyon Nedir, Nasıl Yapılır? 1

Bu dekorasyon tarzına uygun ürünler, aynı zamanda etnik yönü ağır basan ürünler de olabilir. Eski bir çalgının duvarın herhangi bir köşesine konması söz konusu olabilir. Aynı zamanda renk renk, desen desen kumaşlardan yapılan kırlentler farklı renklerde tasarlanan divanların ya da çekyatların üzerine iliştirilebilir. Bunun yanında ahşap pek çok biblo, evin farklı köşelerine yerleştirilebilir.  Bohem tarzı dekorasyon konusunda önemli olan başka bir boyut, dekorasyonun sıra dışı olmasıdır. Birbirine zıt olan renklerin kullanılması söz konusu olabilir. Eski model bir abajurun yeni model bir sehpanın üzerine oturtulması son derece farklı ve ilgi çekici bir izlenim uyandırabilir.

Bohem Tarzı Dekorasyon Nedir, Nasıl Yapılır? 4

Hem romantik, hem klasik, hem modern hem de vintage gibi pek çok tarzı bir araya getirerek bohem tarzı dekorasyon oluşturmak mümkündür. Ancak önemli olan tüm bu zıtlıkları bir araya getirirken bunların uyumunu da sağlamak olacaktır. Aksi halde bir dağınıklığın ve karmaşanın oluşması söz konusu olabilir. Genellikle salon tasarımlarında kullanılan bohem dekorasyonun aynı zamanda yatak odası, mutfak gibi pek çok farklı alanın tasarımında da önde gelen dekorasyon türlerinden biri olduğuna değinmekte fayda bulunmaktadır. Ayrıntıları iyi yakalamak ve her bir zıtlığı zeki bir şekilde yerli yerine oturtmak son derece önemlidir.

Bohem Tarzı Dekorasyon Nedir, Nasıl Yapılır? 0

Bohem ev dekorasyon çalışmaları eski tasarım anlayışını temsil etse de yeni moda olarak bohem dizaynlar çok tutuluyor.

Bohem Tarzı Dekorasyon Nedir, Nasıl Yapılır? 2

Bohem Tarzı Dekorasyon Nedir, Nasıl Yapılır? 3

Bohem Tarzı Dekorasyon Nedir, Nasıl Yapılır? 5

Bohem Tarzı Dekorasyon Nedir, Nasıl Yapılır? 6

Bohem Tarzı Dekorasyon Nedir, Nasıl Yapılır? 7

Bohem Tarzı Dekorasyon Nedir, Nasıl Yapılır? 8

Bohem Tarzı Dekorasyon Nedir, Nasıl Yapılır? 9

Bohem Tarzı Dekorasyon Nedir, Nasıl Yapılır? 10

Bohem Tarzı Ev Dekorasyon Fikirleri 2

Bohem Tarzı Ev Dekorasyon Fikirleri 3

Bohem Tarzı Ev Dekorasyon Fikirleri 4

Bohem Tarzı Ev Dekorasyon Fikirleri 5

Bohem Tarzı Ev Dekorasyon Fikirleri 6

 

 

 

 


Mobilya Hocası