Beyaz Yatak Odası Takımı Modelleri

1.396

Beyaz yatak odası tasarımı için, divan, yatak, yatak örtüsü, duvar kağıdı, şifonyer, gardırop, perde ve halı gibi detayları beyaz mobilya takımları ile uyumlu hale getirmeniz gerekiyor.

Trend Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odası dekorasyonunda farklı tarzlara yönelmek mümkünken, biraz daha huzur verecek ve nispeten sadeliğin ön plana çıktığı dekorasyon tarzları da büyük ilgi görüyor. Sözünü ettiğimiz huzur verecek yatak odası dekorasyonlarının başında ise beyaz renkli dekorasyon geliyor.

2020 beyaz yatak odası dekorasyonu

Mobilya Seçimi: Beyaz yatak odası dekorasyonu yaparken mobilyaları mutlak surette beyaz renkte seçmekte fayda var. Özellikle dolaplar, komodin ve sandalye gibi parçaları beyaz seçerseniz istediğiniz huzurlu görüntüyü elde etmek çok daha kolay olacaktır.

Duvar Rengi: Duvar rengi de tahmin edilebileceği üzere beyaz olacak. Beyazın sakin ve dinlendirici görüntüsü yatağa yattığınızda çok daha kolay uykuya dalmanızı sağlayacak. Bunun yanı sıra beyazın güzel bir fon oluşturacağını unutmamalı ve duvara asılacak aksesuarların bu sayede daha güzel görüneceğiniz hatırlatmalıyız.

Aksesuar Seçimi: Yatak odasını tamamen beyaz renge büründürmek odada çok daha soğuk ve donuk bir görüntünün oluşmasına sebebiyet verebilir. Bu handikaptan sıyrılmak için de aksesuarları nispeten renkli seçmekte fayda var. Fakat bu konuyu abartmamaya da özen göstermelisiniz. Renkli bir abajur, duvara asılacak renkli tablolar gerekli hareketi kazandıracaktır.

Halı Seçimi: Beyazın temel renk olduğu bir odada halıları koyu tonlarda seçebilirsiniz. Kontrast oluşturması açısından siyah halılar güzel bir tercih olacaktır. Bunun yanı sıra kahvenin koyu tonları da halı seçiminde sizler için güzel bir alternatif oluşturuyor.

Beyaz mobilya için duvar rengi

Beyaz mobilya tercihi oldukça şık duracaktır. Ancak beyaz mobilyaların temizliğide biraz zordur. Ancak beyaz mobilyalarınıza göre duvar rengi belirleyebilirsiniz. Duvar rengi daha şok krem ve açık tonları, koyu krem tonları, açık ve mat beyaz tonları, ayrıca gri ve siyah tonları ile güzel bir zıt uyum yakalayabilirsiniz…. Beyaz mobilya tercih edenlerin ya açık renk seçimleri yada koyu zıt uyumu yakalaması ile öne şık mekanlar çıkarabilir.

Beyaz mobilyalı yatak odası da oldukça farklı bir seçim olabilir. Ayrıca perde modellerinizi de mobilyalarınız ve duvarlar ile uyumlu olması şarttır..

Modern beyaz yatak odası dekorasyonu

Trend beyaz yatak odası dekorasyonu

Yeni sezon beyaz yatak odası dekorasyonu

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın