Beyaz Yatak Odası Takımı Modelleri (En Güzel +30 Dekorasyon)

Beyaz yatak odası takımı ferah bir oda için en ideal seçeneklerin başında geliyor. Açık renkler sadece yatak odası değil mutfak, salon ve oturma odası gibi alanlar da içi açıcı özelliği ile bilinir. Modası geçmeyen renklerden biridir beyaz. Bu yazımızda onlarca modeli birlikte inceleyeceğiz.

 

Trend Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

 

Yatak odası takımı beyaz dekorasyonunda farklı tarzlara yönelmek mümkünken, biraz daha huzur veriyor. Son yıllarda sadeliğin ön plana çıktığı dekorasyon tarzları da büyük ilgi görüyor. Sözünü ettiğimiz huzur verecek yatak odası dekorasyonlarının başında ise beyaz renkli dekorasyon geliyor.

 

2020 beyaz yatak odası dekorasyonu

 

Beyaz Yatak Odası İçin Mobilya Seçimi

Beyaz yatak odası dekorasyonu yaparken mobilyaları mutlak surette beyaz renkte seçmekte fayda var. Özellikle dolaplar, komodin ve sandalye gibi parçaları beyaz seçerseniz istediğiniz huzurlu görüntüyü elde etmek çok daha kolay olacaktır. Beyaz yatak odası tasarımı için, divan, yatak, yatak örtüsü, duvar kağıdı, şifonyer, gardırop, perde ve halı gibi detayları beyaz mobilya takımları ile uyumlu hale getirmeniz gerekiyor.

 

beyaz yatak odasi L8iHg

 

Beyaz Duvar Rengi Yatak Odası

Duvar rengi de tahmin edilebileceği üzere beyaz olacak. Beyazın sakin ve dinlendirici görüntüsü yatağa yattığınızda çok daha kolay uykuya dalmanızı sağlayacak. Bunun yanı sıra beyazın güzel bir fon oluşturacağını unutmamalı ve duvara asılacak aksesuarların bu sayede daha güzel görüneceğiniz hatırlatmalıyız.

 

white bedroom F0VaZ

 

Aksesuar Seçimi

Yatak odası mobilyalarınızda temel ürünlerin birbiriyle uyumunu sağladıktan sonra (yatak, gardırop, halı,şifonyer ve aynası,komodin) bu ürünlerin tamamlayıcı olan aksesuar dekorunu en iyi şekilde yapmalısınız. Bu kısım oldukça önemlidir çünkü yanlış ürünleri seçtiğiniz takdirde odanızın tüm zerafetini yok edebilirsiniz.Yatak odasını tamamen beyaz renge büründürmek odada çok daha soğuk ve donuk bir görüntünün oluşmasına sebebiyet verebilir. Bu handikaptan sıyrılmak için de aksesuarları nispeten renkli seçmekte fayda var. Fakat bu konuyu abartmamaya da özen göstermelisiniz. Renkli bir abajur, duvara asılacak renkli tablolar gerekli hareketi kazandıracaktır.

 

beyaz yatak odasi takimi sOYhF

 

Beyaz Yatak Odası Halı Seçimi

Beyazın temel renk olduğu bir odada halıları koyu tonlarda seçebilirsiniz. Kontrast oluşturması açısından siyah halılar güzel bir tercih olacaktır. Bunun yanı sıra kahvenin koyu tonları da halı seçiminde sizler için güzel bir alternatif oluşturuyor.

 

beyaz yatak odasi takimi A2QHe

 

   

Beyaz Mobilyalar

Beyaz mobilya tercihi oldukça şık duracaktır. Ancak beyaz mobilyaların temizliğide biraz zordur. Ancak beyaz mobilyalarınıza göre duvar rengi belirleyebilirsiniz. Duvar rengi daha şok krem ve açık tonları, koyu krem tonları, açık ve mat beyaz tonları, ayrıca gri ve siyah tonları ile güzel bir zıt uyum yakalayabilirsiniz. Beyaz mobilya tercih edenlerin ya açık renk seçimleri yada koyu zıt uyumu yakalaması ile öne şık mekanlar çıkarabilir.

 

beyaz yatak odasi takimi b6lah

 

Beyaz mobilyalı yatak odası da oldukça farklı bir seçim olabilir. Ayrıca perde modellerinizi de mobilyalarınız ve duvarlar ile uyumlu olması şarttır..

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇

 

Modern beyaz yatak odası dekorasyonu

 

Yapacağanız yatak odası tasarımının ana renk hakimiyetinin beyaz renk olacağına tamamıyla karar vermişseniz öncelikle değişik marka ve modeller arasından sizler için seçtiğimz bu modellere bakıp sonrasında karar vermenizi tavsiye ederiz. Mobilyahocasi.com‘un beyaz yatak odası tasarımları  görsel galerisinde göz gezdikdirdikten sonra daha değişik ve hoş bir modeli en uygun fiyata bulabilirsiniz.

 

beyaz yatak odasi haZbm

 

Evimizin bütün mobilya ve dekorasyon işlerinde olduğu gibi yatak odası dekorunda da kişilerin zevki ayrışacaktır. Bizde bütün zevk ve tarzlara direkt olarak hitap edebileceğini düşündüğümüz yeni tasarım beyaz yatak odası modellerini bir arada topladık. Bahsettiğimiz üzere model kararında seçim yapılarak beyaz yatak odası seçiminde karar kılınmıştır. Fakat sadece beyaz yatak odası modeli demekle sonlandıramıyoruz. Değişik markalrın birbirinden farklı tasarımları, ister sade ve şık tarzlarda, ister klasik modellerde istersenizde modern tarzlarda bir seçim yapmak mümkün. Genel olarak beyaz yatak odası takımları hakkında söz edecek olursak beyazın o eşsiz saflığı, iç açıcı bir görselliği ve ferah bir duruşu ile yatak odalarınızda harika bir tasarıma imza atabilirsiniz.

 

beyaz yatak odasi DtbQx

 

Dekorasyonunuzda yatak odanızdaki tüm temel mobilyaları tamamlamışken bir de duvarları boş bırakmak istemiyorsanız duvar kağıdı figürlerini deneyebilirsiniz.Örneğin beyaz ağırlıklı bir yatak odasına siyah ve uçuşan kuşlar eklendiğinde oldukça hoş görünecektir ve size huzur katacaktır.Duvar kağıdı fikrini pek benimsemediyseniz şık bir tablo veya duvar saatiyle de duvarlarınızı hoş gösterebilirsiniz.

 

beyaz yatak odasi takimi EYOQZ

 

Yatak odanızın dekorasyonunu oluştururken mobilya ürünlerinin birbiriyle uyumlu olması son derece önemlidir.Aksi takdirde göz zevkinize hiç de uygun olmayan bir yatak odasına sahip olmanın bedbahtlığını yaşayacacaksınız.Eğer bu tür şeylerle karşılaşmak istemiyorsanız ayrı ayrı ürünlerde olsa yatak odanızı bir bütün halinde düşünerek,ona göre karar vermelisiniz.

 

beyaz yatak odasi takimi F5zlE

white bedroom T6MbO

 

Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu Örnekleri ve Kullanım Önerileri

Beyaz hayatın her alanına temizlik ve sadelik katar. Özellikle yaşama minimalist yaklaşanlar için beyaz tam bir kurtarıcıdır. Fakat beyazı doğru şekilde kullanmak, hayatımızın bölümlerine doğru biçimde yansıtabilmeliyiz. Bizler de bunun için bu içeriğimizde sizlere Mobilya Hocası olarak beyaz yatak odası dekorasyonu kullanımı hakkında öneriler sunmaya çalışacağız. Yazımız içerisinde hem yatak odası dekorasyonu örnekleri bulacak hem de dekorasyon hakkında eşsiz önerilere kavuşabileceksiniz.

 

Daha geniş bir görünüm kazanın

beyaz yatak odasi 9uMAO

Küçük bir yatak odasına sahipseniz, odanız daha geniş ve ferah görünsün istiyorsanız bir boy aynası ve odanızda kullandığınız beyaz ağırlıklı tonlar birbirini tamamlayacak ve daha geniş görünen bir odanız olacaktır. Beyazın kullanımı odanızı da daha geniş bir görünüme kavuşturacaktır.

 

Beyaz ve tonları sadelik katar

beyaz yatak odasi 270nX

Çizgili bir yatak örtüsü ve beyazın tonlarını barındıran yastıklar, odanızla uyum içerisinde olup hoş bir görüntü sağlayacaktır. Beyaz ve tonları evinize sade bir görünüm kazandıracağı gibi dekorasyon anlamında elinizi de güçlendirecektir. Beyazın saflığı temsil etmesi ve güzellik anlayışı minimalizm akımının en büyük savunucusudur.

 

Zıt renklerin uyumu beyaz ile mümkün

beyaz yatak odasi hGIUB

Odanızı büyük harcamalar yapmadan da çok şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Buna giden yollardan biri de odanızda zıt renklere yer vermek. Yatağınızda beyaz renk tercih ederken yatağınızın arkasındaki duvarı siyah kullanmak kolay bir şekilde şıklığı yakalamanız için güzel bir öneri olabilir.

 

Renk çeşitliliğini sağlayın

beyaz yatak odasi SmGiX

Yatak odasında bir tek beyaz renk kullandığınızda da odanızı şık ve zarif bir görüntüye kavuşturabilirsiniz fakat yanına turuncu veya tonlarında bir puf veya perde eklediğiniz taktirde odanız şıklığın yanında enerjik ve spor bir görünüme kavuşmuş olacaktır. Beyazın yanına her zaman enerji verici renkleri tercih etmelisiniz.

 

Shiplap duvarlar ile beyaz uyumu

beyaz yatak odasi pJLqy

Shiplap duvar kullanarak eski bir çiftlik evi görünümü ile beyaz yatak odanızı tamamlayabilir eski ve yeniyi birleştirerek şıklığı yakalayabilirsiniz. Country tarzı dekorasyon aklına sahipseniz shiplap ismi verilen duvarları beyaz yatak odası yanına tercih edebilirsiniz.

 

Küçük bölümler ve köşeler kullanın

beyaz yatak odasi vgkcy

Küçük bir odanızı ya da kilerinizi daha kullanışlı hale getirmek için küçük çekmeceler ve küçük bir köşe yatağı yeterli. İsterseniz beyazın tonlarında küçük yastıkları da ekleyerek yatıya kalan misafirleriniz için şirin ve şık bir oda hazırlayabilirsiniz.

 

Eğlence için beyazı tercih edebilirsiniz

beyaz yatak odasi u9DVB

Çocuğunuzun odasını daha eğlenceli hale getirmek istiyorsanız son dönemlerde oldukça popüler olan oyun çadırlarlarını önerebiliriz. Bunu farklı kumaşlar kullanarak kendiniz de yapabilirsiniz. Şıklıktan ödün vermeden çocuğunuza kendini özel hissettiren ve oyunlarını oynayabileceği bir alan yaratmış olursunuz.

 

beyaz yatak odasi DSMPS

 

Beyaz renk kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Beyaz renk ev sahiplerinin en çok sevdiği renkler arasında yer almaktadır. Beyaz rengin genel kullanımı dekorasyona güç katacağı gibi evin genel haline de huzur katacaktır. Bununla birlikte sadelik anlayışını da bünyesinde tutan beyaz renk için duvar dekorasyonunda güçlü adımlar oluşturduğuna şahit olunabilir. Beyaz renk hem mobilyalar ile uyumlu olması hem de ev eşyaları ile harika bir uyum içerisinde olması dolayısı ile diğer renkler arasından fark yaratan bir renk olarak ortaya çıkmaktadır.

 

beyaz yatak odasi HrlPu

 

Beyaz rengi tercih ederseniz yanına, etrafına farklı renkler donatmalısınız. Mavi, yeşil ve siyah renkler beyaz ile en çok yakışan dekorasyon renkleri arasında yer alır. Eğer zıtlık katmak istiyorsanız siyahı, ferah bir ortam oluşturmak istiyorsanız mavi ve yeşili beyazın yanına yakıştırabilirsiniz. Bununla birlikte zaman zaman beyaz yatak odası dekorasyonu yanına kullanacağınız somon rengi, pudra rengi ve pastel pembesi renkleri hoş bir atmosfer yaratmanıza da yardımcı olacaktır.

 

beyaz yatak odasi 2h0Ph

 

Bu içeriğimizde size beyaz yatak odası dekorasyonu ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Umarız beğenmişsinizdir. Siz de konu ile alakalı olarak merak ettiklerinizi bize iletebilir, soru ve görüşlerinizi Mobilya Hocası ekibi ile istediğiniz an paylaşabilirsiniz.

Beyaz Yatak Odası Seçenekleri

Bembeyaz bir yatak odasının çekici ve steril bir görüntü kazandırdığı kaçınılmaz bir gerçektir. Özellikle odanız hayal ettiğinizden çok daha küçük ise olduğundan çok daha ferah, aydınlık ve büyük görünecektir. Aynı zamanda beyaz çarşafın insan psikolojisine iyi geldiği ile ilgili hiçbir bilimsel kanıt olmamasına rağmen insanlar mutluluk ve huzur hissi verdiğini söylemektedir. Tüm bunların yanı sıra beyaz bir yatak odanızın olması size türlü avantajlarda sağlayacaktır.

 

Çocuklar için Beyaz Yatak Odası Seçimi

beyaz yatak odasi takimi RmfDt

Aileler çocuk odalarını çizgi film karakterleri ile rengarenk dekore etmek yerine beyaz bir yatak odası tercih etmelerinin avantajlarını ilerleyen yıllarda büyük ölçüde yaşayacaklardır. Çocukların yaşı büyüdükçe hızlı bir şekilde zevkleri değişebilir. Beyaz yatak odasının avantajı ise bu tür değişikliklere, yeni eklenecek olan renkli mobilyalara farklı temalara daha açıktır. Oğlunuzun ya da kızınızın bütün bir çocukluğunu kurtaracak bir tercihtir. Gereksiz masraftan sizleri kurtarabilir.

Minimalist Beyaz Yatak Odaları

beyaz yatak odasi takimi 8rL7k

Daha sakin, stressiz yaşam felsefesi ile kalabalıktan kaçınmak isterseniz minimalist tercihinizi modern dokunuşlar ile zarif bir hale getirebilirsiniz. Odanızın pencere kenarına koyduğunuz renkli çiçekler gibi birkaç vurgulayıcı parça ile odanızın tüm görünümünü değiştirebilirsiniz. Belki bir tablo, belki büyük ahşap bir ayna… Yatak odanıza uygun gördüğünüz hiçbir parça karışıklık yaratmayacaktır.

 

Country Tarzı Beyaz Yatak Odaları

beyaz yatak odasi takimi lG8ww

Country tarzından hoşlanıyorsanız beyaz yatak odası sizin için doğru tercih olabilir. Nostalji duygusunun yoğun olduğu bu temada ister eskitme mobilyalar, büyük gösterişli abajurlar, ister antika kullanın, bu konseptin beyaz ile uyumunu sevebilirsiniz. Geçmişten gelen birçok değişik objenizi kullanmak, odanızda vakit geçirmek ve dinlenmek çok daha keyifli olacaktır.

 

Romantik Bir Etki İçin Beyaz Yatak Odası Seçimi

beyaz yatak odasi takimi KxYT3

Romantik bir hava katmak için beyaz yatak odası dekorasyonu en doğru tercihtir. Perde, tablo ve abajur seçimlerinizi çok aşırıya kaçmadan turuncu ve sarı tonlarında kullanabilir, beyaz renginin verdiği huzur ile yatak odanıza daha romantik bir etki verebilirsiniz.

 

Misafirleriniz İçin Beyaz Yatak Odası Tercihi

beyaz yatak odasi takimi pqocC

Misafir yatak odalarınızın dinlendirici bir etkiye sahip olmasını isteriz. Eğer evinizin bir odasını misafirleriniz için ayırmak isterseniz saflığın rengi olan beyaz ile dekore ederek daha lüks ve ferah bir görüntü sağlayabilirsiniz. Kargaşadan uzak sade ve şık oda misafirlerinizin daha çok rahat etmesini sağlayacaktır.

 

white bedroom 3tY2E

beyaz yatak odasi takimi

beyaz yatak odasi takimi df6bi

beyaz yatak odasi takimi vy4rJ

beyaz yatak odasi takimi

beyaz yatak odasi takimi roYPA

beyaz yatak odasi takimi PDTT4

beyaz yatak odasi takimi CXYa0

beyaz yatak odasi takimi n6DdN

beyaz yatak odasi takimi At7tn

beyaz yatak odasi j9Fpa

beyaz yatak odasi ljOSZ

beyaz yatak odasi iiJ3I

Trend beyaz yatak odası dekorasyonu

Yeni sezon beyaz yatak odası dekorasyonu

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın