Siyah Koltuk Takımı Dekorasyonu

1.951

Ev dekorasyonunda her ne kadar çok fazla tercih edilmiyor olsa da aslında doğru uygulandığında son derece başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlayan siyah renk, önümüzdeki sene hak ettiği popülerliğe kavuşacak gibi görünüyor. Özellikle siyah koltuk takımı dekorasyonu oldukça farklı duran ve evde ağırlığı olan bir alternatiftir. Fakat bunun için iyi bir ışıklandırmaya sahip olmalısınız. Eğer ki gerçekten şık ve kaliteli bir salon dekorasyonu yapmak istiyorsanız siyah renge göz atmakta fayda var.

Modern siyah oda dekorasyonu

Dekorasyon adına hiç modası geçmeyen renklerden bir tanesi de siyah ve beyaz olmaktadır. Özellikle son zamanlarda açık renk olan mobilyaların çok fazla göz önünde olması ile beyaz renk dekorasyon adına daha fazla kullanılmaya başlanmıştır. Siyah ve beyaz renklerini harmanlayarak kullanmaktan hoşlanan kişilerin en çok tercih ettiği dekorasyon parçalarına örnek olarak; beyaz TV üniteleri, vitrin takımları, konsollar, masa ve sandalye takımları siyah ve beyaz renklerden oluşan koltuk takımları verilebilir.

Siyah Oturma Grubu Modelleri

Açık renkler daha çok masa, sandalye ve vitrin gibi mobilya takımlarında kullanılırken koyu renkler koltukların kenarlarında, ara renk olarak halılarda ve aksesuarlarda kullanılmaktadır. Bundan dolayı siyah beyaz koltuk takımı ve dekorasyonu oluştururken kişiler daha çok vitrin takımı, TV ünitesi, masa ve sandalye gibi mobilyalarda beyaz renk tercih ederken, koltuk takımı, halı gibi aksesuarlarda siyah rengi tercih etmektedir.

Modern siyah oturma odası takımı

Siyah, beyaz dekorasyonlar oluştururken siyah fotoğraf çerçeveleri, siyah avizeler, siyah, beyaz perdeler gibi birçok aksesuarlardan yardım alınabilmektedir. Siyah, beyaz kombinler her evin şık bir dekorasyona sahip olmasını sağlamaktadır. Bundan dolayı bayanların çoğu tercihlerini siyah ve beyaz renklerden yana yapmaktadır. Bembeyaz koltuklar, beyaz perdelere yan fon olarak kullanılan siyah renk kadife perdeler, siyah renklere sahip olan orta sehpa, beyaz halı, beyaz masanın üstüne örtülen siyah örtü, siyah beyaz renklere sahip olan biblolar, beyaz ve siyah renklere sahip olan saksı çeşitleri ile oldukça dikkat çekici olan dekorasyonlar oluşturabilmek mümkün olmaktadır.

Salonlarında dikkat çekici bir hava yakalamak isteyen bayanların ilk tercihi olan siyah ve beyaz renkler salonların daha model çizgilere sahip olmasını sağlamaktadır. Özellikle siyah renklere sahip olan avize tasarımları salon dekorasyonunu tamamlayan ana unsur olmaktadır.

Siyah koltuk takımı modelleri

Mobilya Seçimi: Siyah renk salon koltuk dizaynı ve dekorasyonunda en önemli detay kuşkusuz mobilyalar. Mobilya seçiminde siyah renk ağırlıklı tercihlerde bulunmakta fayda var. Bu sayede görsel açıdan sade fakat bir o kadar da şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Eğer ki deri mobilyalar hoşunuza gidiyorsa siyah deri koltuk takımları çok doğru bir seçim olabilir. Alternatif olarak ise siyah rengin yanına uyumlu başka renkleri seçebilir ve mobilyaları da alternatif renk üzerinden tercih edebilirsiniz.

Siyah Dekorasyonda Püf Notkalar

Duvar Rengi: Söz konusu siyah renk dekorasyonu olduğu için akıllara duvarın da siyah olacağı gibi yanlış bir düşünce yerleşebiliyor. Siyah renk duvar pek tercih edilmiyor ve tercih edilmemesinin de haklı gerekçeleri var. Siyah renk salon dekorasyonunda duvar renkleri kontrast oluşturabilmek adına beyaz seçilmeli. Fakat bir duvarı ya da sütunu siyaha boyayarak daha modern bir görüntü elde edebilirisin.

Siyah dekorasyonda mobilya seçimi

Aksesuar Seçimi: Siyah renk dekorasyonunda aksesuar seçerken dikkat etmeniz gereken iki nokta var. Birincisi siyah ile hangi renkler uyumlu? Kırmızı, beyaz hatta bordo siyah ile yüksek bir uyumluluk gösteriyor. Bu yüzden de aksesuarları bu saydığımız renklerde seçmek mantıklı olacaktır. Diğer önemli nokta ise siyah rengin hakimiyetindeki salonda sadelik ön planda olacağı için gereksiz aksesuarın bu dekorasyon içerisinde katiye yer bulmaması. O yüzden de çok fazla aksesuar ile salonu karman çorman bir hale getirmek akıllıca olmayacaktır.

Siyah oturma grubu modelleri ve siyah koltuk takımları kadife kumaş, nubuk ve deri olarak tercih edildiği gibi tay yütü ve süet olarak da satışa sunuluyor.

Siyah salon takımı modeli

Siyah renk ev dekorasyonunda büyük ölçüde göz ardı ediliyor. Siyahın dekorasyonda kullanılmasının mümkün olmadığı, kullanılmaması gerektiği ya da dekorasyonu kötü etkilediği gibi yanlış düşünceler birçok kişinin kafasında yer etmişken, siyah salon takımları bu algıyı yıkmak adına güzel bir örnek.

Siyah ev dekorasyonu

Renk Seçimi: Siyah salon takımı almak istiyorsanız fakat biraz evvel sözünü ettiğimiz şüpheler sizin de içinizde varsa o zaman biraz daha kolaydan başlayabilirsiniz. Şöyle ki, salon takımının tamamını siyah renkte seçmek zorunda değilsiniz. Bunun yerine siyah ile uyumluluğu yüksek kırmızı, bordo ya da saks mavisi gibi renkleri de salon takımının birkaç parçasında kullanırsanız çok daha kolay bir dekorasyon yapabilirsiniz.

Siyah Deri Koltuk Takımları

Siyah salon takımlarında deri önemli bir faktör. Siyahı belki de en iyi taşıyan ürün deri olduğu için deri koltuklar bu noktada ilk tercihlerden birisidir. Fakat derinin beraberinde getirdikleri ve götürdükleri olduğunu unutmayın. Kolay temizleyebiliyor olmak sizin için en önemli avantajken, herhangi bir yırtılma vb durumda tamirinin çok daha zor olduğunu da aklınızdan çıkartmayın.

Siyah L Koltuk Takımları

Siyah renkli bir dekorasyon yapmak istiyorsanız ve salon takımı satın alacaksanız o zaman L koltuklar sizler için daha iyi bir tercih olacaktır. Hem modern görüntüyü pekiştirmenizi kolaylaştırır hem de L koltukların siyahı taşımak konusunda alternatiflere nazaran daha başarılı olduğunu söylemek mümkündür.

Modern siyah salon takımı modelleri

Siyah oda tasarımları

Siyah salon dekorasyonu

Yeni siyah salon takımı modelleri

 

Siyah ve beyaz temalı salon dekorasyonu

Siyah salon dekorasyonu

 

Siyah oda tasarımları

Modern siyah koltuklar

Siyah oda dekorasyonu

Siyah dekorasyon modelleri

Klasik siyah koltuk takımı modelleri

Siyah salon dekorasyonu

Siyah oturma odası koltukları

Siyah oturma odası modelleri

Siyah oturma odası dizaynı

Siyah dekorasyon

Modern siyah dekorasyon

Siyah ve beyaz temalı salon dekorasyonu

Siyah dekorasyonda püf notkalar

SAYFANIN ALT KISMINDA BULUNAN YORUM ALANINI KULLANARAK SORU VE ÖNERİLERİNİZİ YAZABİLİRSİNİZ. 👇

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın