Clip in Asma Tavan Modelleri 30×30

Clip in asma tavan modelleri hakkında bilgiler verdiğimiz ve örnekler sunduğumuz yazımıza hoş geldiniz. Mimarlara sıkça danışılan konulardan birisi de tavan dekorasyonudur. Dekorasyon dünyasında yelpaze o kadar geniş ki alışık olduğumuz düz beyaz tavanlar da bize yeterli gelmemeye başladı. Günden güne geliştirilen inovasyonlar artmakla beraber üründen alınacak verimin de maksimum seviyede olmasını istiyoruz. Günümüz ileri teknolojisi sayesinde iç mekan tasarımlarında farklı birçok materyal kullanımının yaygınlaştığını görüyoruz. Tavanları güzelleştirmenin en iyi yolu dekorasyonda asma tavan kullanmaktır.

Clip in asma tavan

Asma tavan uygulamaları günümüzde birçok farklı avantaj ve fayda sunmasıyla iç mekan tasarımında önemli bir yere sahip. Asma tavanların da birçok çeşidi vardır. Alçıpan, led ışık veya metal asma tavanlar günümüzde büyük ilgi görmektedir. Önemli olan ofis veya evlerin ihtiyaçlarını karşılayacak tasarımlara yönelmektir. Metal asma tavan çeşitlerinden biri olan klipin tavan, tavandaki hoş görünmeyen ayrıntıların gizlenmesi esasına dayanır. Bu yazımızda iç mekan dekorasyonunda kullanışlı ve bir o kadar şık bir görüntüye sahip olan klipin tavanın ne olduğundan, hangi mekanlarda ne şekilde kullanabileceğinizden ve hatta evde kendi klipin tavanınızı nasıl yapabileceğiniz sürecinden bahsedeceğiz.

Klipin asma tavan

Clip in Asma Tavan Nedir?

Clipin tavan, gizli taşıyıcılı sistemlerdir. Çelik, alüminyum veya paslanmaz çelik gibi kaplamalardan oluşur. Yapıda tavandaki malzemelerin oluşturduğu çirkin veya nahoş görüntüyü kamufle etmek için iyi bir tercihtir.

Clipin asma tavan

Yapı sahibinin, mimarın veya planlayıcının bireysel gereksinimlerini karşılamak için istenilen şekilde özelleştirilebilir. Klipin tavan orijinal veya yapısal olan tavanın altına asılı ikinci bir tavan olarak kurulumu yapılır. Bu sistemler, tavandaki yüksekliği azaltarak ve aynı zamanda daha emici malzemeler ekleyerek bir odadaki akustiği geliştirebilir. Panellerin hafif ve ince oluşuyla daha az yer kapladığı için nakliye maliyetlerini de düşürmektedir. Fabrikada önceden monte ediliyor olması sahada işçilik için gereken süreyi en aza indirmektedir. Bağımsız hızlı söküm özelliği sunar, tavan arasına müdahale imkanı ile tavan boşluğuna hızlı ve kolay erişim avantajı sağlar. Klipin tavanlar kurulumdan sonra bile esnek kalır. Yeni kurulumlar yapmak veya bakım çalışmaları yapmak için az çaba harcayarak işinizi kolaylaştırır. Dekoratif amaçlı kullanmayı düşünüyorsanız tavan tasarımını doğru belirleyerek görsel alanı geniş gösterebilirsiniz.

clip in asma tavan Sk0Sj

Klipin tavan özellikleri ve faydaları ise şöyledir:

  • Temizliği zahmetsizdir kolayca temizlenebilir
  • Düz ve delikli desenlerde geniş standart kare ve dikdörtgen panel yelpazesi
  • Kapsamlı çevre seçenekleri
  • Kavrama sıkı benzersiz kırpma sistemi ile güçlü modül
  • Güçlü ses ve ısı yalıtımı
  • Çevre dostu ve geri dönüştürülebilir
  • En zorlu koşullarda yüksek yangına dayanıklılık oranını maksimumda tutmak üzere tasarlanmıştır.

 

Klipin Tavan Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Klipin tavan modelleri

Klipin tavanın ne olduğundan bahsettiğimize göre artık çeşitlerine geçebiliriz. 30×30 Klipin tavan modelleri galvanize çelik veya alüminyumdan yapılır. Sarkmalı ve oturmalı asma tavanlara göre daha sade ve şık bir görüntüye ulaşmada büyük rol oynar. Bankalar, ofisler, AVM’ler, spor salonları, konferans salonları, sanayi kuruluşları, oteller, davet alanları, hastane tavanları, üniversiteler gibi birçok alanda klipin gizli taşıyıcılı asma tavan sistemleri kullanımı mevcuttur.

klipin tavan aap8q

Endüstriyel işletmelerin binalarının tasarımında da her bütçeye uygun oluşu ve alandan tasarruf edilmesi sebebiyle tercih edilmektedir. İçerdiği malzemeler sebebiyle tavanda bakteri oluşumunu engelleyen klipin tavan hastanelerde bu sebepten çokça kullanılır. Alüminyumdan yapılmış olan klipin tavanlar neme karşı dayanıklıdır bu yüzden yüksek nemli alanlar için uygun bir tercihtir. Çelikten yapılmış olanlar ise sadece normal nem koşullarına sahip alanlarda kullanımı önerilmektedir. Klipin asma tavanları aynı zamanda mekandaki görsel alanını daha geniş göstermek için de kullanabilirsiniz. Eski zamanlarda asma tavan sistemi sadece dekoratif olarak kullanılmaktaydı. Fakat günümüzde asma tavan sistemlerinde, insan ihtiyacına yönelik ses ve ısı yalıtım sistemi de önemsenmektedir. Klipin metal asma tavan sistemi yapılırken içine yerleştirilen izocam sayesinde sıcaklığın mekân içerisinde tutulması sağlanır. Buna bağlı olarak ısınma problemi olan yerlerde metal asma tavan yapılarak ideal ısı seviyesinde tutulabilmektedir.

clip in asma tavan mZvR7

Evde Uygulanabilecek Klipin Tavan Modelleri

Klipin tavan uygulaması diğer metal asma tavan modelleri arasında en zahmetsiz olanıdır. Hatta bir profesyonel tarafından yapılıyor olsa bile montaj işleminin daha kısa sürdüğü ve daha az işçilik gerektirdiği için sıkça tercih edilir. Klipin asma tavan modelindeki temel özellik sahip olduğu omega gizli taşıyıcılar sayesinde oturmalı ve sarkmalı sistemlerdeki aralıklı görüntünün aksine zarif bir derz çizgisi oluşturmasıdır, böylece asma tavanda olabildiğince pürüzsüz ve düzgün bir yüzey elde edebilmekte ve delikli seçenekleriyle mekanda derinlik sağlanmaktadır. Klipin tavanın yapıldığı malzemenin kaliteli olması çok önemlidir. Kaliteli malzeme kullanımı ileriki zamanlarda kullanıma bağlı veya diğer sebeplerden dolayı oluşabilecek sorunların önüne geçmede yardımcı olur. Kaliteli malzemeler kullanarak tavanda bakteri oluşumunu engelleyerek daha steril bir ortam elde edebilirsiniz. Asma tavan sisteminin modeli doğru bir şekilde seçildiğinde, daha modern ve şık görünmesi için doğru ışıklandırma sistemi belirlendiğinde odanın ambiyansının da değiştiğini göreceksiniz.

clip in asma tavan rbUE6

Bu yazımızda (snap clip in ceiling) asma tavanın bir çeşidi olan klipin tavanın ne olduğu, nerelerde kullanabileceğiniz bilgilerini sizler için anlatmaya çalıştık. Daha fazla dekorasyon önerisi için blog yazılarımızı takip edebilir, aşağıdaki yorum yazma alanını kullanarak editörlerimiz ile her zaman iletişime geçip öneri alabilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Banyo Asma Tavan Led Aydınlatma Modelleri

 

clipin asma tavan VkF0r

clipin asma tavan Tt4LF

clipin asma tavan DQvac

   

clipin asma tavan AEXGC

klipin tavan eErpu

klipin tavan kuIt9

clip in asma tavan To04o

clip in asma tavan

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇

 

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın