Beyaz eşya hangi renk olmalı?

12.351

 

Teknoloji ve modanın birlikte hareket etmesi ile yenilikçi tasarımlar karşımıza çıkmaya başladı. Eskiden beyaz eşya denildiği zaman aklımıza sadece beyaz renk geliyordu. Ancak zaman ilerledikçe önce gri tasarımlar karşımıza çıktı ve sonrasında ise yeşil, sarı, mor, mavi, kırmızı, pembe gibi farklı renkler karşımıza çıkmaya başladı. Aslında bu tarz ürünlerde tercih yaparken renk tercihleri pek de önemli değildir.

Hangi renk beyaz eşya almalıyım?

Çamaşır makinesi renkleri

Renk tercihi, ürünün içeriğini ya da teknolojik tasarımını değiştirmez. Peki, siz o halde beyaz eşya tercih ederken renk seçimini nasıl yapacaksınız? Tek yapmanız gereken şey hangi renkleri beğendiğinize bakmak, olacaktır. Kendi beğendiğiniz renklerden karar verebilirsiniz.

Evinizin tasarımına uygun olan renklere bakabilirsiniz ama beyaz rengin her renk tonuna uyabileceğini ve çabuk renk kayıplarını(çizik, solma) göstermeyeceğini unutmayın.

Renk konusu büyük ölçüde tercih meselesi.. Örneğin beyaz rengin hakim olduğu bir mutfakta beyaz eşyalarınız da bu renklerde olabilir. Ya da dikkat çekici olsun istiyor iseniz o halde yapmanız gereken şey kırmızı renk ürünler arasından tercihler yapmak, olacaktır. Genel olarak bu tarz ürünler arasından karar vermek istiyor iseniz, aldığınız beyaz eşyaların hepsinin aynı renk olmasına dikkat etmelisiniz. Tüm beyaz eşyalar aynı renkte olur ise daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Kendi evinizde tercih ettiğiniz tüm ürünlerin ve de tasarımların birbiri ile uyum içerisinde olmasına dikkat etmelisiniz.

Beyaz eşya ne renk olmalı?

Renk uyumu hayatın her alanında oldukça önemlidir. Bu evinizde tercih ettiğiniz mobilyalar ve de beyaz eşyalar için de geçerlidir. O nedenle siz de renk uyumlarına dikkat ederek ürünleri tercih etmelisiniz. Mutfaklar da evinizden bir parçadır. Bayanlar için mutfak evin en önemli alanlarından biridir. Karışık, göze hitap etmeyen, sıkıcı bir mutfakta kim durmak ister. Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve fırın gibi beyaz eşyaların uyumlu olması hem mutfak açısından hem de sizin ortama ısınmanız açısından önemlidir. Evet belki misafirleriniz mutfakta pek bulunmayacak fakat mutfağa girmeyecekler manası da çıkmaz. Göze güzel gelen ve harika tasarlanmış bir mutfak her zaman psikolojinize iyi gelecek ve mutfağınızı seveceksiniz.

 

Birbirinden güzel rengarenk mutfak dolaplarıyla karşınızdayız. Hepimiz mutfağımızın güzel cıvıl cıvıl olmasını isteriz. Boğucu iç karartan bir mutfakta kimse iş yapmak yemek yapmak istemez.Hatta temizlik yapası bile gelmez insanın.Ama bu modeller gerçekten harika cıvıl cıvıl renkleriyle sizlere mutfakta yemek yapmayı bir zevk haline dönüştürmek için yeterlidir.

EN GÜZEL DÖŞEMELİK VE PERDE KUMAŞLARI (TIKLA)

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın