Fayans Boyama Desenleri ve Renkleri

Fayans boyama desenleri ve renkleri hakkında yorumlar ve farklı örnekler sunduğumuz yazımıza hoşgeldiniz.

Fayanslar evin dekorasyonunu belirleyen en değerli parçalardan biridir. Fayansların rengi de evinizin diğer eşyalarına teshir eder. Bu nedenle eğer fayanslarınızı boyarsanız evinizi doğru biçimde düzenleyebilir, hayal ettiğiniz dekorasyona sahip olabilirsiniz. Bizler de bu içeriğimizde sizler için fayans boyama ile alakalı çalışmaları, örnekleri ve nasıl yapmanız gerektiği ile ilgili önerileri derleyeceğiz.

Fayans boyama

Fayans Boyama Örnekleri

Fayans boyamaların en önemli noktası dekorasyon aklı ile uyumlu olmasıdır. Bizler de sizlere örnekler hazırlarken fayans boyama için en güzel derlemeleri bulmaya çalıştık. Mobilya Hocası ile fayans boyama uygulamasını yaptıracağınız gibi örnekleri inceleyerek eviniz için de ilham alabilirsiniz.

 

Fayans boyama

Fayans Boyası ve Fayans Boyama Teknikleri

Fayans boyama yapmak için öncelikle fayansınız yüzeyinin boyamaya uygun olup olmadığı son derece büyük önem taşıyor. Eğer düzgün bir zemininiz varsa astar kullanarak zemini hazırlayabilirsiniz. Astarın kuruma işlemi bittikten sonra mat boya ile fırça yardımı ile uygulama işlemine geçilebilir. Fırça ile boyama işlemi bittikten sonra zımpara ile yüzeyleri düzleştirebilir, pürüzleri giderebilirsiniz. Fayanslarınız ve zeminleriniz yeni gibi hazır duruma geldi. Şimdi içiniz rahat bir şekilde evinizin diğer bölümlerini güzelleştirebilirsiniz. 🙂

 

fayans boyama YoNuD

 

Mutfak için Fayans Boyanır Mı Hangi Renk Yapılır?

Mutfak için fayans boyama çalışmaları ülkemizde çok fazla yapılmaktadır. Özellikle mutfak dolabı modelleri değiştiğinde fayansların da renginin değiştirilmesi çok doğru bir çalışma olmaktadır. Mutfak için koyu renkleri tavsiye etmeyiz. Açık renkler ile fayansların size ferahlık kazandırması eve huzur katması gerekir. Bu nedenle beyaz elbette ki standart bir renktir. Beyaz rengin yanında mavinin tonlarını fayanslarınızda kullanabilirsiniz. Mutfak modelleri incelerken her zaman zemininizi düşünmeli, fayanslarınızı çeşitlerini ve modellerini baz alarak dolap seçimi veya mutfaklarınız için ankastre seçimi yapmalısınız. Evinizi dekore ederken tüm dekorasyon aklı göz önünde bulundurularak düşünülmeli bu şekilde seçimler yapılmalıdır.

 

fayans boyama j1ZFl

 

Banyo için Fayans Boyama Hangi Renk Yapılmalı?

Banyo için fayans boyama çalışmaları için doğru şekilde dekorasyon yapılmalıdır. Banyo hassas bir noktadır ve her zaman renk değişimi yapılmaz. Eğer fayanslarınız eski bir halde ise renk değişimi yapabilir, uygulamaları yenileyebilirsiniz.Banyo için eğer fayans boyama ile renk değişimi yapacaksanız bizim önerilerimiz mavi ve mavinin beyaza yakın tonlarını kullanmanız yönünde olacaktır. Banyonuz için ferahlık veren ve şık görünen açık mavi tonlarını fayanslarınızda deneyebilirsiniz. Banyo kısmında koyu renkler ile boyama yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Burada açık tonları yakalamalı, banyonuza ferahlık veren çalışmaları organize etmelisiniz.

 

fayans boyama RUfOu

fayans boyama zOlDP

fayans boyama Zfw2c

fayans boyama CiK05

fayans boyama JUZfS

 

Bu içeriğimizde sizlere banyo ve mutfaklarınız için fayans boyama örnekleri ve uzmanlardan fayanslarınız için öneriler sunmaya çalıştık. Umarız bu süreçteki çalışmalarımızı beğenmişsinizdir. Siz de konu ile alakalı olarak bize merak ettiklerinizi iletebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an Mobilya Hocası ekibi ile paylaşabilirsiniz.

Fayans boyama

   

Fayans boyama renkleri

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

En Çok Tercih Edilen Fayans Modelleri Nelerdir?

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın