Salonda Konforu Nasıl Sağlarsınız?

Evlerde geçirilen zamanın artması, tasarımları da konfor ihtiyacı üzerine kurgulamaya yönlendiriyor. Bugün artık kanepe ve koltuklar içine gömülüp keyif yapabileceğiniz şekilde tasarlanmaya başladı. Bireysel keyiflerin ön planda olduğu konformist bir alan yaratmanın yolu rahatlığı ön planda tutan kanepelerden geçiyor. Jador Mobilya, bu ihtiyacı görüp kendinizi kucağına bıraktığınızda rahatladığınızı hissedeceğiniz kanepe ve koltuklarla salonları donatmaya hazır.

Yeni çağın gerekliliklerine ayak uyduran Jador Mobilya, artık tasarımlarda ilk aranılan özelliğin konfor olmasından yola çıkarak oturumu rahat, minder sertliği bu konforlu hissi destekleyecek şekilde tasarlanan oturma grupları yaratıyor.

Günümüzde, koltuklarda ve kanepelerde hareketli sırtlarla, uzanmaya da fırsat tanıyarak, hem yatak hem koltuk işlevine bürünebiliyor. Jador Mobilya, Hisar köşe takımını bu ihtiyaca yönelik tasarlamış.

Salonunuzu dekore ederken konfor odağından yola çıkarak kurgulayacağınız bu alan için seçim yaparken şu noktayı unutmayın. Oturma eylemi vücudunuzun en rahat halini bulduğu zaman ve evinizin genel dekorasyonuyla bütünleştiği zaman gerçek tanımını bulacaktır. Oturma elemanları içinde yer alan kanepeler, bulundukları odada odak noktası yaratacak bir etkiye sahiptirler. Dayanaklı ağaçlardan yapılmalı, kumaşlar eskidiği zaman ya da görüntüsünden sıkıldığınız zaman rahatlıkla değişebilen nitelikte olmalıdır. İdeal kanepenin ölçüsü onu kullanacak kişilere göre değişmekle beraber iki kişilikler için 1,60 cm. ve 1,75 cm., üç kişilikler için 2-2,50 metre bandında tasarlanır.

Konformist bir salon yaratmak için seçeceğiniz koltuk sayısını mekânın metrekaresi ve ihtiyacınıza göre doğru belirleyip oturma grubu seçiminin ardından yemek odası seçimine geçebilirsiniz. Rahatına düşkün yemek masası sandalyelerini kumaş kaplı yumuşak ve oturumu rahat modeller olarak tarif edebiliriz.Yaşam odasında konforun olmazsa olmazı kitap ve kahve keyfi için yine metrekarenize uyan ölçüde bir orta sehpa ve yan sehpalardan destek almalısınız.

Konforun en önemli tamamlayıcısı tekstil ürünlerine geliyor sıra. Yastıklar, koltukların kumaş seçimi, halıların dokusunun tercihi derken dokunduğunuzda sizi iyi hissettiren her şeyin konforlu ve rahat olduğundan emin olabilirsiniz.

Jador Mobilya oturma gruplarının tümünde farklı dokulara sahip kumaş ve renk seçenekleri sunuyor. Modern koltuk modelleri, konforlu oturma grupları ve çok daha fazlasını www.jadormobilya.com da bulabilirsiniz. Şimdi konforlu bir salon yaratmak için tercih sizin, size iyi gelen hangisi?

Jador Mobilya Anka Koltuk Takımı
Jador Mobilya Santorini Koltuk Takımı

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın