Salon İçin En Güzel Duvar Kağıtları

2.093

Salon duvar kağıdı modelleri kullanıcıların en çok dikkat ettiği konulardan biridir. Salon dekorasyonunda önemli noktalardan birisi olan duvarlarda boya kullanmak istemeyen çok kalabalık bir kitle var. Bu kitle boya ile uğraşmak, belli periyotlarla boyayı yenilemek istemedikleri için duvar kağıtlarını tercih ediyor. Bunun yanı sıra görsellik açısında da duvar kağıtlarının son derece başarılı sonuçlar verdiğini hatırlatmamızda fayda var. Duvar kağıdı salon daire örneklerine gelmeden önce kağıt çeşitlerine bir değinelim.

Salon Duvar Kağıdı Modelleri 2021

Kabartmalı Salon Duvar Kağıdı Modelleri: Duvar kağıtları içerisinde en güzel görünen ve en iddialı modeller kuşkusuz kabartmalı duvar kağıtları. Görüntüsü itibariyle gerçekten de çok başarılı olan kabartmalı modellerde açık tonlar yönelmekte fayda var. Özellikle de beyaz bu alanda yapılabilecek en güzel tercihlerden birisi konumunda.

Açık Renk Salon İçin Duvar Kağıdı Örneleri: Salonunuz küçükse ve daha geniş görünmesini istiyorsanız o zaman ilk olarak yapmanız gereken şey açık renkli bir duvar kağıdı seçmek olmalı. Açık renk salonun daha geniş görünmesini ve ferah bir görüntünün oluşmasını sağlayacaktır. Bebek mavisi, toz pembe, krem ya da sütlü kahve bu noktada güzel tercihler olarak ön plana çıkıyor.

Koyu renk desenli duvar kağıdı

Koyu Renk Salon Duvar Kağıdı Modelleri 2021: Duvar kağıtlarında son seçeneğimiz ise desenli ve koyu renkli modeller. Desenler sayesinde tüm salondaki havayı değiştirmek mümkün iken bu tarz modelleri kullanabilmek adına geniş bir salona ihtiyacınız olduğunu unutmamalısınız. Eğer ki salonunuz yeteri kadar geniş değil fakat gene de koyu renkli duvar kağıdı kullanmak istiyorsanız bölgesel olarak uygulama yapılabilir. Yani tek bir duvarda koyu renk, diğerlerinde açık tonlar tercih edilebilir. Örneğin TV’nin arkasındaki duvar koyu renk için en ideal noktalardan birisidir.

Yazılı salon duvar kağıdı modelleri
Yazılı Salon Duvar Kağıdı Modelleri

Salon dekorasyonunda tercih edilen mobilyalar kadar kullanılan duvar kağıtlarının da çok etkili olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Birçok kişi salonlarında duvar kağıdı tercih etmeye başladı ve artık farklı modellerin arayışı içine girildi. Bu yüzden de sizlere salon duvarlarınıza uygulayabileceğiniz farklı duvar kağıtları modellerinden söz etmek istiyoruz.

Eskitme Duvar Kağıdı Uygulamaları: Birçok kişi duvar kağıdı uygulatırken modern ve ihtişamlı bir görüntü arzularken kimi zaman kafanızdaki konsepti hayata geçirebilmek adına daha farklı yollara başvurmak gerektiğini sizlerde fark etmişsinizdir. Eskitme görünümlü duvar kağıtları doğru parçalarla kombinlendiğinde ortaya son derece başarılı bir salon çıkabilme ihtimali olduğunu unutmamalısınız.

Kabartma Duvar Kağıdı Desenleri: Bir zamanlar insanlara gereksiz ve saçma gelmiş olsa da son dönemde kabartmalı duvar kağıtlarının çok popüler hale geldiğini söylemeliyiz. Kabartmalı modeller görüntü itibariyle son derece iddialı olduğu gibi hoş yapısıyla da dekorasyona farklı bir hava katabiliyor.

Baskılı Duvar Kağıdı Desenleri: Baskılı duvar kağıtlarında genel itibariyle yazı baskıları kullanılıyor ve salona son derece modern bir görüntü kazandırıyor. Eğer ki salonda modernlik duygusunu uyandırmak istiyorsanız açık renklerle birlikte kullanılacak baskılı bir duvar kağıdı amacınıza ulaşmanızı sağlayacaktır.

Tuğla Desenli Duvar Kağıdı Uygulamaları: Son olarak desenli duvar kağıtlarından da bahsetmek gerekiyor. Desenli modellerde kullanılan çizgiler modern ve şık bir görüntü elde edilmesini sağladığı gibi salona çok daha dengeli bir hava da katacaktır.

Taş desenli salon duvar kağıtı modelleri

Duvar kağıdı salon dekorasyonu konusunda önemli bir konudur. Kaplama işi standart duvar boyasıyla kıyaslandığında çok daha işlevsel bir üründür. Kaliteli görüntüsünün yanı sıra uzun yıllar kullanım ömrüne sahip olan duvar kağıtları çoğu zaman boyaya nazaran çok daha doğru bir tercih olacak. Peki, son dönemde en trend duvar kağıdı modelleri hangileri? Salon için duvar kağıdı seçimi nasıl olmalı? Salon için duvar kağıdı örnekleri konusuna gelmeden önce şu model çeşitlerine de değinelim.

3 Boyutlu Duvar Kağıdı Örnekleri: Duvar kağıdı uygulamaları salon ve diğer odalarda incelediğinizde kararsızsanız, farklı bir dekorasyon yapmak istiyor fakat ne seçmeniz gerektiğini bilemiyorsanız o zaman yönelmeniz gereken modeller 3 boyutlu duvar kağıtları olacaktır. 3 boyutlu duvar kağıtları görüntüsü itibariyle salona son derece farklı bir hava katabiliyor.

Simli Salon Duvar Kağıdı Çeşitleri: Evinde gösterişi sevenler için simli duvar kağıtları da güzel bir seçenek olacaktır. Duvar kağıdında kullanılan desenlerin içerisinde eklenen simler ışıl ışıl bir görüntü elde etmenizi sağladığı için gerçekten de güzel bir sonuç elde edilebiliyor. Fakat kalitesiz modeller simlerin dökülmesi gibi problemlerle karşılaşılabildiği için ürün seçerken güvenilir yerlerden yana tercih yapmakta fayda var.

Taş Desenli Salon Duvar Kağıdı Modelleri 2020: Evinizde nostaljik bir görüntü elde etmek ve daha sıcak bir ortam oluşturabilmek adına son zamanlarda taş desenli duvar kağıtlarının da kullanılabileceğini unutmamalısınız. Evlerde genel itibariyle taş kaplama duvarların uygulama zorluğu oluşturuyor olması, taş duvar görünümü veren duvar kağıtlarının daha fazla tercih edilmesini sağlıyor.

Desenli Salon Duvar Kağıdı Dekorasyonu: Son olarak hem şık hem de uç noktalardan uzak yani daha kullanışlı modeller arayanlar için desenli duvar kağıtlarını önerebiliriz. Desenli duvar kağıtları görüntü itibariyle eve lüks bir hava katacağı için muhakkak incelenmesi gereken duvar kağıdı modelleri arasında yer alıyor.

Rengarenk duvar kağıdı

Japonlar artık duvar kağıtları üzerinde tv izleme olanağı da yaptılar…

Modern Salon Duvar Kağıtları

Duvar kağıtlarını nano teknolojisi kullanarak geliştiren japonlar bunları televizyon ekranına çevirmeyi düşünüyor. Gelecekler artık odalarda modern salon duvar kağıtları ürünleri tv izleme seçenekleri de bulanacak. Yapılan çalışmalara göre duvar kağıtları üzerindeki televizyon izleme seçenekleri sağlanacak ve tüm duvarları içine alacak esnek duvar kağıtları evlerde bulunan eşyalar ile uyumlu olacak. Dizayn ve renk çeşitleri ilede tek renkli olacaklar. Toshiba yeni OLED TV duvar kağıtları ile ışık yayma sistemi üzerinde çalışıyor. OLED TV hedefi için öncelikle az enerji ile ışık yayma özellikli duvar kağıtları yapmak.. Bu kağıtlar ile duvarlarda televizyon izleyebilme sistemi sona erince kolayca duvarlara monte edilebilecek. Toshiba bu projenin daha yapım aşamasında olduğu ve gelişeceğini belirtti.

2020 Salon duvar kağıdı uygulama örneklerini tıklayarak inceleyebilirsiniz.

EN GÜZEL DÖŞEMELİK VE PERDE KUMAŞLARI (TIKLA)

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın