Pudra Pembe Koltuk Takımı ve Ev Dekorasyonları

2.461

Ev dekorasyonunda illa ki beyazı seçmek zorunda değilsiniz. Ya da kahvenin tonları eve hakim olmak durumunda değil. Alternatif arıyorsanız pudraya göz gezdirmekte fayda var. Son dönemin trendlerinden birisi olan pudra salon dekorasyonu evinize farklı bir hava katacaktır.

Sade Pudra Rengi Salon Dekorasyonu

Mobilya seçim: Pudra salon dekorasyonu yaparken en önemli detay seçilen olan mobilyalardır. Pudra hemen her tür mobilyada kullanılabilir. Yani klasik tarzda mobilyalar seçecekseniz de pudraya yönelebilirsiniz, modern mobilyaları kullanacaksanız da aynı durum geçerli. Fakat en şık görüntü pudra rengi klasik mobilyalarla elde edilebiliyor ve bu yüzden salondaki genel dekorasyonu biraz daha klasik dizayn edebilirsiniz.

Duvar Rengi: Duvar rengine karar verirken mobilyalarda kullandığınız renk ağırlığına bakmalısınız. Eğer ki koltuk takımı ve diğer mobilyalar pudra renkli ise duvarlarda beyaza yönelmek daha akıllıca olur. Aksi halde fazla pudra renk kullanımı da kötü sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden de dengeyi sağlamaya özen göstermelisiniz.

Aksesuar Seçimi: Aksesuarlar salon dekorasyonunun önemli parçalarından birisi ve doğru tercihler yapılmazsa tüm ahengi bozabiliyorlar. Öncelikle genel dekorasyonunuzu pudra odaklı yaptığınız unutmamalı ve aksesuar olarak fazla dikkat çeken ürünlerden uzak durmalısınız.Salona renk katma işini ise çiçekler yardımı ile yapabilirsiniz. Kırmızı tonlarındaki çiçekler gerekli hareketliliği fazlasıyla verecektir. Onun haricindeki tüm ürünlerde beyaza yönelmek en mantıklısı olacaktır.

Yeni Pudra Rengi Salon Dekorasyonu

Pudra rengi salon modelleri

Pudra rengi salon dekorasyonları deyince birçoğunun aklına pembe rengi tasarımlar gelir. Halbuki pembe farklı bir renktir. Pudra dediğimiz renk ten rengi ile pembenin karışımı yada arasında bir renktir diyebiliriz. Peki pudra rengi ile salon dekorasyonu yapmak istediğimizde, alternatif kombinasyon renkler neler olmalı? Pudra rengi ile takım olabilecek renklerden biri gridir. Kahve rengi yada ceviz rengi de pudra rengiyle güzel takım olur. Aşağıda buna örnek bir resim gösteriyoruz. Son olarak açık bir mekan tasarlayanlara pudranın yanında beyaz rengini kullanmalarını tavsiye ederiz. Ferah bir salon dekorasyonu hazırlamış olursunuz.

Klasik Pudra Rengi Salon Dekorasyonu

Eğer koltuk takımlarınız pudra rengi ise sehpayı krem seçebilirsiniz. Yada duvar renkleri açık gri olabilir. Aşağıda ceviz renkli sehpa modeli de bulunuyor. Bunu da incelemenizi tavsiye ederiz. Pudra rengini salonda, kitaplık yada gümüşlük tarzında mobilyalarda tercih edebilirsiniz. Perde, avize yada halı üzerinde pudranın farklı tonları olabilir. Fakat odanın her eşyasını pudra seçmeniz abes olur. Yukarıda verdiğimiz kombine renklerini tercih etmelisiniz. Örneğin pudra rengi koltuk takımları ortasına krem bir halı serebilirsiniz. Aşağıdaki pudra rengi salon modellerini inceleyebilirsiniz.

 


Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın