Oturma Odası Perde Modelleri

1.981

Yeni perdeler ve uyumlu pencereler için dantel ve dantelli olan perde modelleri oldukça ilgi görüyor. El emeği olan perde modelleri parça şeklinde yada bir bütün olarak da kullanılabiliyor. El emeği yanında zarif ve güzel duruşu yanında bir çok evin penceresini daha güzel gösteriyor. Oturma odası için perde çeşitlerini incelemek isteyenlere farklı renk ve desenlerde alternatifler sunduk. Buradaki perde modellerini inceleyerek fikir edinebilir ve kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. Bazı dantelli perde modellerinden bazıları :

Modern Oturma Odası Perde Modelleri

Oturma odaları evlerin en gösterişli yerlerinden birisidir. Salonlardan farklı olarak daha gösterişli ve özen isteyen oturma odalarında dikkat edilmesi gereken fakat genel itibariyle gözden kaçırılan perdeler, dekorasyonda tahminlerinizden çok daha büyük bir öneme sahip.

Evlerdeki en önemli noktalardan birisi olan oturma odasında gerekli samimiyeti verebilmek adına perdelerin ne denli önemli olduğunu hepimiz az ya da çok biliyoruz. Doğru seçimler sayesinde oldukça etkileyici bir görüntü elde edilebilirken, yapılan yanlış tercihlerin de sonuçlarının çok kötü olacağını hatırlatmakta fayda var.

Tül Oturma Odası Perde Modelleri: Oturma odalarında en fazla tercih edilen perde modelleri tül ürünler. Tülün kendine has bir güzelliği ve zarafeti olduğun göz önünde bulundurunca bu kadar popüler olmasının sebebini anlayabiliyorsunuz. Bunun yanında tül üzerine dantel detaylı modelleri de incelemekte fayda var.

Tül Oturma Odası Perde Modelleri

Stor Oturma Odası Perde Modelleri: Söz konusu perde olduğunda en işlevsel ürünlerden birisi olan stor perdeler aynı zamanda görüntüsüyle de beğeni topluyor. Birçok kişi stor perdeleri evinde tercih ederken oturma odasında da hem şık hem modern hem de gayet zarif bir görüntünün oluşmasını sağlıyor. Son dönemlerde stor perdelerin açık renkli modelleri tercih ediliyor olsa da koyu renkli modellere de göz gezdirmekte fayda var.

Oturma Odası Stor Perde Modelleri

Renkli Oturma Odası Perde Modelleri: Evinize bir perde alacaksanız illa ki beyaz ya da belli başlı renklerdeki ürünleri seçmek zorunda değilsiniz. Bunun aksine odada ki renk eksikliği perdeler vasıtasıyla giderilebilir. Son dönemde renkli perdelerin popülerliği giderek artarken pembe, mor ya da mürdüm rengi perdeleri sıklıkla görmeye başlamış durumdayız.

Mor Oturma Odası Perde Modelleri

Desenli Oturma Odası Perde Modelleri: Kaliteli bir perde modeli için desenli ürünler her daim güzel seçenek olmuştur. Desen detayı sayesinde ortama farklı bir hava katmak mümkün olurken aynı zamanda sıradanlıktan kurtuluyor olmakta sizler için önemli bir avantaj diyebiliriz. Ayrıca desen detayının oturma odasına daha samimi bir görüntü kazandıracağını da hatırlatmakta fayda var.

Desenli Oturma Odası Perde Modelleri

Klasik Oturma Odası Perde Modelleri: Klasik bir oturma odası dekorasyonunuz varsa perdenizi kendinden desenli kumaşlardan tercih edebilirsiniz. Kendinden desenli kumaşların görüntüsü istenilen şık sonucu fazlasıyla verecektir. Ayrıca yere kadar uzanan perdelerin de çok önemli olduğunu hatırlatmalıyız.

Modern Oturma Odası Perde Modelleri: Modern bir dekorasyonda ise perde seçimi tamamen farklı olacaktır. Klasik dekorasyonda kullanılan kendinden desenli kumaş perdeler yerini tül perdelere bırakacak. Dantelli tül perdeler modernlik vurgusunu gayet güzel şekilde verecektir.

Renk Seçimi: Oturma odasının perdelerini seçerken renk tercihi de büyük önem arz ediyor. Şu sıralar oturma odası perdelerinde popüler olan renkler bordo, yeşil, kahverengi ve tonları, bej, kırmızı ve altın sarısı ön plana çıkıyor. Bu renklerden bej ve kırmızı modern bir görüntü elde etmek isteyenler için ilk tercih konumundayken bordo, yeşil, kahverengi ve özellikle de altın rengi klasik oturma odası dekorasyonlarına gidecektir. Bu yüzden de renk tercihini yaparken öncelikle oturma odasındaki genel dekorasyonu dikkate almak gerekiyor.

Oturma Odası Perde Çeşitleri 2019

Sizde Deco halı modelleri ile evlerinizde oldukça şık mekanlar kazandırabilirsiniz… Deco halı ile birlikte yeni desenlerini sizler için sundu. Deco halı katoloğunda bulunan halıları ile odalarınızı olduğundan daha güzel göstermeye aday gibi duruyor. Deco halı çeşitleri ile birlikte aksesuarları ile aydınlatma ürünlerine kadar aynalardan tutunda bornozlara kadar ev dekorasyonundaki tüm ürünleri barındırmaktadır. Bunun yanında ürünlerindeki kalite ve canlı renkleri ile dikkat çekiyor..

Deco halılar moda takipçisi ve her zevke uygun olarak üretiliyor.. Deco halı modelleri her evde kusursuz bir biçimde kullanılıyor.. Deco halı desenlerinde isterseniz klasik isterseniz de birbirinden modern desenleri bulabilirsiniz. Deco oda halıları ile istediğiniz modelleri deco halı katoloğundan, yatak odalarınız için halı, mutfak halısı, genç kız odası halıları gibi istediğiniz halıları bulabilirsiniz.

Uzak doğudan Perdeler

Japon perdeler uzun, büyük ve gösterişli kumaşlar, belirli bir mekanizmayla hareket ettirilerek oluşturulan bir sistemdir. Japon perdeler, ipli mekanizma sistemi sayesinde son derece ilgi görüyor.

Evinizi farklı gösterebilir bu perdeler. Daha geniş gösterir mekânınızı ve dekorasyonunuza uyumludur. Yapımında da farklı malzemeler kullanılabilmektedir.

Tulden olabildiği gibi, hasır ve ashaptan da olabilmektedir. Temizliği oldukça kolaydır çünkü jaluzi perdelerden daha büyüktür.


Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın