Mutfak Tül Perde Modelleri

1.926

Mutfak için tül perde modelleri birbirinden güzel desenlerle kullanıcılara sunuluyor. Perdeler evin her odası için önemlidir ve buna mutfakta dahildir. Mutfakların genel görüntüsünü etkileyecek düzeyde önemli bir parça olan perdelerde seçim yaparken mutfağın fiziki koşullarını, dekorasyon seçimini ve renk dağılımını dikkate almak gerekiyor. Günümüzde mutfaklar eski işlevlerinden çok daha fazla görevi üstlenmiş durumda. Eskiden daha küçük olarak tasarlanan mutfaklar, yeni ev modellerinde daha geniş ve adeta bir oturma odasını andırıyor.

Bu yazımızda bayanların nerdeyse tüm gününü geçirdikleri bir ortamdan yani mutfaktan söz edelim. Mutfak bir evin güzel en rahat olması gereken bölümüdür çünkü evin sıcaklığı mutfaktan başlar bu nedenle mutfak için tül mutfak perdesi seçerken sıcak renkleri tercih etmeliyiz. Bazı aileler mutfak için tül perde seçiminde, çiçek desenli ya da meyve desenli perdeler tercih ediyor. Canlılık kırmızı turuncu yeşil gibi renkler tercih edilerek oluşturulmalı. Bu sayede mutfağınıza güzel ve cıvıl cıvıl bir görünüm kazandıracak. Üstelik bu renkler ışıkla buluşunca mutfağınız daha da aydınlanmış olacak.

   

Kısaca bir öneri sunacak olur ise geometrik desenlerden oluşan ve yukarıda saydığımız renklerde bir perde mutfağınızı oldukça değiştirecektir.

Evinizin şıklığını sağlayan mutfak tül fon perde modelleri seçimlerini yaparken mobilyalarınıza ya da zemine uygun en güzel perde tercihini yaparsanız beklediğiniz dekorasyonu sağlayabilirsiniz. Yerlere kadar uzanan bu perdeleri salonlarda, oturma odalarında, mutfaklarda, yatak odalarında ve evin diğer farklı bölümlerinde kullanabilirsiniz.

Hal böyle olunca, sadece yemek yapılması ve yemek yenmesi gibi aktiviteler değil, diğer bazı yaşamsal aktiviteleri de mutfaklarımızda gerçekleştirebiliyoruz. Özellikle köşe takımların sığabildiği mutfaklar, adeta Amerikan mutfaklı bir ev gibi, görev yapabiliyor. Mutfağınızın modeline göre seçeceğiniz, mutfak perdesi modelleri ile mutfağınıza tarzınızı kazandırmış olacaksınız.

Bu durumda mutfaklar da evimizin diğer bölgeleri gibi özel bir şekilde dekore edilmesi gereken yerler haline geliyor. Burada en çok dikkat edilmesi gereken dekorasyon figürü ise mutfak perdesidir. İyi bir perde seçimi sayesinde, mutfağınızı olduğundan daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz. Mutfak perdesi modelleri arasından yaptığınız seçimin niteliği, mutfağınızın geniş görünme olanağını da size taşımış olacak.

İyi bir mutfak perdesi seçimi için yapmanız gereken tek şey, mutfağınızın ihtiyacı olan perde modellerini çok iyi incelemek ve tarzınız doğrultusunda en doğru seçimi yapmak olacaktır. Burada, mutfağınızı ne amaçla kullanacağınız ve mutfak içerisinde hangi aktivitelerin gerçekleşeceği çok önemli olduğu gibi, mutfağınızda yer alan cam boyutlarıda çok önemlidir. Büyük camlı mutfaklarda, kendi tarzınıza uygun pek çok mutfak perdesi modelini tercih edebilir ve iyi sonuçlar alabilirsiniz, ancak küçük camlarda her tarz perde hoş durmayabilir ve istediğiniz sonuçları elde etmeniz zor olacaktır.

Genellikle mutfaklarda renki perde modelleri tercih ediliyor, ancak son dönemlerde çok klasik ve avangard perde modellerine de mutfaklarda rastlamak mümkün. Bu sezonun modası çiçek desenli perde modelleri de, mutfaklarda çok hoş sonuçlar yaratacaktır.

Bunun dışında leopar desenli perde modelleri ve zebra desenli mutfak perdesi modelleri de çok sık tercih ediliyor ve sezonun moda desenleri arasında gösteriliyor. Hayalinizde yer alan mutfak tarzını belirledikten sonra, mutfağınız için seçeceğiniz halı modelleri ve mutfak perdesi modelleri, mutfağınızın tarzını oluşturacak ve ruh halinizi pozitif yönde etkileyecektir.

Beyaz Mutfak Tülleri

Mutfaklarda en fazla tercih edilen tül perdeler beyaz renkli olanlar ve sade görüntüsüyle dekorasyonu tamamlamak adına kullanılıyor. Beyaz tül perdeleri, mutfak içerisinde odak noktası olacak başka objeler varken kullanmak en mantıklısı diyebiliriz. Bu sebeple de eğer ki mutfağınızda yeteri kadar dikkat çekici renk kullandığınızı düşünüyorsanız beyaz perdelere yönelebilirsiniz.

Beyaz Mutfak Tül Perde Modelleri

Kırmızı Mutfak Perdesi Tül Modelleri

Beyaz perdelerde nasıl ki mutfakta yeteri kadar renk kullandığınızdan eminseniz diye belirtmiştik, bunun tam tersi durumlarda ise mutfağa renk katmak adına kırmızı renkli tül perdeleri kullanabilirsiniz. Perdeniz tül olduğu için kırmızı çok yoğun bir şekilde sergilemeyen perde, dekorasyona çok daha rahat dahil edilebiliyor.

Kırmızı Mutfak Tül Perde Modelleri

Boydan Mutfak Tülü Modelleri

Mutfağınızda boydan cam kullanılıyorsa şayet bunun içinde bir perde gerekecektir. Boydan camların önüne yarım perde kullanımı çok hoş olmayan görüntülere sebebiyet verebiliyor ve bu yüzden tavandan yere kadar uzanan perdeler en güzel seçenek haline geliyor. Renk konusunda ise pudra, lila ya da açık mor sizler için en güzel seçenek olacaktır diyebiliriz.

Boydan Mutfak Tül Perde Modelleri

Stor Mutfak Tül Modelleri

Mutfaklarda da işlevsel perdeler kullanılabiliyor. Stor perdeler kullanım kolaylığı sağladığı için çok seviliyor ve sizlere de bu noktada önemli bir rahatlık sağlayacaktır. Özellikle pencerelerin tezgahın arkasında ya da ocağın yakınında olması durumunda perdeler çok çabuk kirlenebiliyor. Fakat stor perdeler kolay temizlenebilen özelliği sayesinde size kolaylık sağlayacaktır.

Stor Mutfak Tül Perde Modelleri

 

 

 

EN GÜZEL DÖŞEMELİK VE PERDE KUMAŞLARI (TIKLA)

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın