Modern halı modelleri

1.284

Halıların öneminden bahsetmeye gerek yok sanırım. Hepimiz halıların bir ev için ne anlam ifade ettiğini öyle ya da böyle biliyoruz. Peki, halıların dekorasyona ne derece etki edebileceğini biliyor muyuz? Dekorasyonda oluşturmak istediğiniz algıyı oturtmak adına halıların son derece önemli olduğunu aklınızdan çıkartmamalısınız. Yaz aylarının gelmesiyle bahar temizlikleri yapılmaya başlandı. Şimdilerde birçok kadın evin dip köşe temizlenmesi ve eşya değiştirme telaşı içinde yaşıyor. Hazırlıklar, araştırmalar derken özellikle mobilyaları ve halıları eskiyenler mağaza mağaza dolaşıyor. Özellikle halıların yıkanması sıkıntı olduğundan ve belli bir süre sonra değiştirmek gerektiğinden havaların ısınması yenilikler için büyük fırsat yaratıyor. Evine renk getirmek isteyenler için de 2020 halı modelleri ve sunulan çeşitlilikler büyük kolaylıklar sağlıyor.

2020 yılında birçok tasarım müşterilere sunulurken eski, klasik modellerde yine de vitrinden inmedi. Çünkü birçok kişi eskilerden vazgeçemeyerek alışverişlerini bu yönde yapmayı tercih ediyor. Bu sebeplerle Anadolu motifleriyle bezenen tasarımlar insanlarla buluşturulmaya devam ediyor. Ancak yine de yeni modellere göz atılması ev dekorasyonu için de büyük fırsat verecektir. Ayrıca temizlenmesi daha kolay olan halılarda hem çocuklu aileler hem de çalışan kadınlar tarafından daha çok tercih ediliyor. Yün alerjisi bulunanların da farklı modeller seçmesi öneriliyor. Her yıl olduğu gibi 2020’de  de renkli halılar hala göz dolduruyor. Evine bu şekilde canlılık katmak isteyenler eflatun ve lila gibi renkleri tercih ediyor, çiçekli motifleri de salonlarının ortasına yerleştiriyor.

2020 Halı modelleri arasında karar vermek epey zorluk yaşatıyor. Her yıl yeni tasarımlar çıkarken bir öncekilerinde vitrinlerde yerini koruyor olması bir yana kilimler de farklılık isteyenler için alternatif oluşturuyor. Birçok mağaza el dokuması kilimleri de satışa çıkartarak farklı isteklere hitap ediyor.

Bu yıl bazı eşyalarını yenilemek ve ev dekorasyonunda yeni ufuklar açmak isteyenlerin mutlaka mağazalara uğrayıp halı modelleri hakkında bilgi alması yerinde olacaktır. Çünkü her yıl sunulan yeni ürünler ve farklı tasarımlar karar değiştirilmesine sebep olurken ilham kaynağı olarak da hepimizin hayatını fazlasıyla etkiliyor.

Beyaz Modern Halı Modelleri: Halılarda en sade ve en şık modeller genellikle beyaz renkli ürünler oluyor. Düz beyazdan ziyade daha çok kırık beyazın tercih edildiği halılar kaliteli görüntüsünün yanı sıra modern bir dekorasyon planlıyorsanız işinize yarayacaktır. Dekorasyondaki diğer objeleri tamamlayıcı nitelikte kullanılacak beyaz halıları incelemekte fayda var.

Beyaz Modern Halı Modelleri

Deri Modern Halı Modelleri: Deri halılar her geçen gün biraz daha popüler hale geliyor. Birçok kişinin evinde görmeye başladığımız deri halılarda açık tonlar modernlik vurgusu için önemli bir katkı sağlayacaktır. Bunun yanında siyaha yakın kahvenin de birçok kişinin beğenisini kazandığını ve modern görüntüsüyle dikkat çektiğini hatırlatmalıyız.

Deri Modern Halı Modelleri

Kabartmalı Modern Halı Modelleri: Modern bir halı arıyorsanız kabartmalı halıları göz ardı etmemelisiniz. Üzerinde kabartma detaylarının olduğu halılar dekorasyonunuza seviye atlatacak düzeyde başarılı bir görüntüye sahip.

Kabartmalı Modern Halı Modelleri

Parçalı Modern Halı Modelleri: Parçalı halılar standart halı kalıplarının dışında modellerdir. Birbirine köşelerden tutturulan ve aralarında boşluklar bulunan parçalı halılar şuan için piyasada bulabileceğiniz en modern halılar diyebiliriz. Eğer ki modern bir dekorasyon yapıyorsanız ve bütçenizde varda parçalı halıları incelemenizde fayda var.

Parçalı Modern Halı Modelleri

Puzzle halılar
Ev dekorasyonunda farklı halı modelleri ve değişik tasarımlar ile birlikte değişik halılar sunuluyor. Bunlardan biride puzzle yap boz şeklindeki halılar. Artık her türden halı modelleri bulmak mümkün. Mekanlarınız için farklı halılar isteyenler için puzzle halılar dikkat çekiyor.

Duvardan duvara halı modelleri
Duvardan duvara halı döşemek öyle görüldüğü gibi kolay bir iş değildir. Halı döşenmeden önce bir takım hazırlıklar yapılması gerekir.
Öncelikle halı kaplanacak yer halıysa ya da sert zeminse mutlaka süpürülmelidir. Boya ve tamirat gibi işlerin önceden yapılması gerekir. Çünkü halı ev dekorasyonunda en sona kalması gereken bir iştir.
Duvardan duvara halı modelleri oldukça fazladır. Zevkinize ve evinizin dekorasyonuna uygun olan renk ve modelde tercih yapmanız dekorasyonunuzu daha şık ve uyumlu görünmesini sağlayacaktır.

Kabartmalı Modern Halı Modelleri

Deri Modern Halı Modelleri

Beyaz Modern Halı Modelleri

 

Tüm resimleri görmek için galeriye tıklayınız.

SAYFANIN ALT KISMINDA BULUNAN YORUM ALANINI KULLANARAK SORU VE ÖNERİLERİNİZİ YAZABİLİRSİNİZ. 👇

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın