Antre Halı Modelleri

2.547

Antreler daha çok evin orta kısımlarında bulunur. Çünkü mühendisler daha çok vakit geçirilen salon, yatak odası, oturma odası ve mutfak gibi alanları dış tarafa yakın yaparak ışık almasını sağlarlar. Banyo ve antreler evin en az kullanılan odaları olduğu için genelde güneş görmez bölümde yer alırlar. Üstelik alanın en kullanışlı yerlerini de diğer odalar kapmıştır. Yani antreler hem kullanıma çok uygun olmayan şekle sahip ve hem de gün ışığı almayan alanlardır diyebiliriz. Tabii istisnalar kaideyi bozmaz. Bazı antreler odalara taş çıkartıyor 🙂

Antre alanların gün içinde çok kullanılmayan alanlar olduğundan mı nedir, çok fazla dekor yapmaya özen göstermeyiz. Halbuki bu alanlarla biraz ilgilensek çok güzel dekorasyonlar ortaya çıkıyor. Esasında evin ilk giriş kısmı olduğundan, misafirlerin ilk dikkatini çeken alanlar olduğunu göz önünde bulundurmamız gerekiyor.

Bu yazımızda sizin antreniz için halı desenleri derledik. Antre halı çeşitleri daha çok dar uzun yolluk halı şeklinde oluyor. Fakat daire halı modelleri de çok satılan ürünler arasında yer alıyor. Bu tür halılar için yuvarlak halı modelleri şeklinde isimlendiren firmalar da oluyor.  Örnek verecek olursak aşağıda bir yuvarlak halı örneği bulunuyor. Eğer sizin de kare şeklinde bir antreniz varsa daire halı seçimi yapabilirsiniz.

Antre için önerileri arayan kullanıcılar için burada yazdığımız yorum ve tavsiye niteliğinde maddeleri okuyabilir, örnek modelleri inceleyebilir.

Ante İçin Halı Önerileri

Kareli Antre Halı Modeli

Evlerin giriş kısmı olan antreler göz ardı edilen yerlerin başında geliyor. Hal bu ki antreler eve girdiğinizde sizi ilk olarak karşılayan yerdir ve burada görüntü ruh halinize dahi etki eder. Bu yüzden de antrelerin dekorasyonuna dikkat etmekte fayda var. Özellikle de halı seçimi noktasında birkaç detaydan bahsetmek gerekiyor.

Dekoratif Modeller: Antreler için halı arıyorsanız dekoratif görüntüyü ön plana çıkartmalısınız. Yani evdeki genel dekorasyona uygun bir halı seçmek görüntü anlamında bütünlük oluşmasını sağlayacağı için göze hoş gelen bir sonuç elde edilmesini beraberinde getiriyor. Klasik bir dekorasyonunuz varsa halıyı ona göre seçmeli, modern dekorasyonunuz varsa bu sefer de ona uygun halı seçmenizde fayda var.

Kolay Temizlenebilme: Antreler evin giriş kısmı olduğu için dışarıdan gelecek toza en açık noktalardandır. Burada kullanılan halıların kolay temizlenebilir bir yapıya sahip olması evdeki temizlik işlemlerini çok daha kolay ve pratik hale getirecektir. Yani sadece bir süpürge ile temizleyebildiniz halı uğraşacağınız zamanı daha da aşağıya çekecektir.

Renkli Modeller: Antrelerdeki halıların renkli ürünlerden seçilmiş olması eve girdiğinizde daha pozitif bir hava ile karşılanmanızı sağlayacaktır. Bu yüzden de canlı renklerin kullanıldığı modelleri göz ardı etmemenizde fayda var diyebiliriz.

Kareli Modeller: Son olarak antreler için kare desenli halıların çok ideal bir tercih olacağını belirtmeliyiz. Eve çok daha modern bir görüntü kazandıran kare desenli halıları incelemenizde fayda var.

Ante İçin Halı Modelleri


Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın