Altın Rengi – Gold Ev Salon Dekorasyonu

Altın varaklı koltuk takımları gold rengi ev dekorasyonu için en ideal koltuk rengidir. Altın yaldız koltuk renk kombinlerinin fiyatları varaklı işlemelere göre daha uygun olmakla beraber gold rengi salon dekorasyonu için tercihler içinde değerlendirebilirsiniz.

Evimiz, bizim sığınma, korunma, barınma, ailemizle mutlu mesut yaşama yerimizdir. Evimizde huzur bulur, dinlenir, güzel vakit geçiririz. Bu güzel ortamın güzel bir şekilde zevke hitap edecek gibi döşenmesini hepimiz isteriz. Her insanın farklı zevki olabilir. Bu sebeple ev döşemelerinde farklı tasarımları, farklı kombinleri görürüz. Kimi insan daha yenilikçi tasarımlardan yanayken, kimisi tasarımda da eskitilmiş mobilyaları tercih eder. Günümüzde ev döşemesinde seçilen altın rengi kombinlerde genelleme yapacak olursak, insanların birçoğunun eskitilmiş, klasik mobilyalardan hoşlandığı gerçeğine ulaşabiliriz.

Altın rengi salon dekorasyonu nasıl yapılır

Yaşam alanımızın en çok kullanılan bölümü ise oturma odası ve/veya salondur. Salonumuzu veya oturma odamızı güzelleştiren, dolgunluk getiren ve şıklık katan mobilya ise koltuk takımıdır. Koltuk takımları da farklı kombinlerle beğeniye sunulmuştur. Bu kombinlerin başında altın rengi salon dekorasyonları ve gold rengi ev kombinleri dikkat çekmektedir.

Koltuk takımları arasında en çok tercih edilen modellerden birisi de altın yaldızlı koltuk takımı modelleridir. Bu tür modeller her ne kadar klasikleşmiş olsa da mobilya tasarımcıları bu tür modellere de yeni izler katmaktadırlar. Altın yaldızlı koltuk takımı modelleri genelde varak tarzı döşemeden hoşlananların tercih edebileceği modellerdir.

Klasik ve avangard takımlarda bolca örneklerini görmemiz mümkün. Çünkü koltuk takımlarında altın yaldızlı işlemeler, kumaşlarında altın kaplamalı ve işlemeli renkler dikkati çekmektedir. Genelde altın yaldızlı koltuk takımı modellerinde ağaç ayrıntısı da bulunur. Kolluklar ya da koltukların bacakları, işlemeli çeşitli ağaç desenleri tercih edilerek hazırlanır. Bu desenler mobilyalara daha klasik ve daha şık bir görünüm kazandırmaktadır.

Altın yaldızlı koltuk takımı modellerinde kullanılan kumaş rengi, nadiren de olsa farklılık gösterebilmektedir. Krem tonları ya da kestane tonları da varan desenini tamamlayan kumaş renkleridir.

Salonunuzu yani en çok zaman geçirdiğiniz ortamı düzenlerken, altın yaldızlı koltuk takımı modellerini de incelemeden geçmemenizi tavsiye ederiz. Eskitilmiş mobilyanın vazgeçilmez ayrıntısı varaklar, evinizi asil bir görünüme kavuşturabilir.

Son zamanlarda ev dekorasyonunda ağırlıklı olarak sade tarzlar ön plana çıkıyor olsa da aslında gösterili dekorasyon tarzlarının da giderek popülerleştiğini söyleyebiliriz. Özellikle de altın rengi dekorasyon, doğru şekilde uygulandığında gerçekten de başarılı sonuçlar verebiliyor.

Klasik Altın Rengi Dekorasyon: Altın renginin en çok uyduğu dekorasyon tarzı klasik dekorasyon. Yapı itibariyle gösterişli olmaya daha açık olan klasik dekorasyon, altın rengi sayesinde daha da gösterişli hale gelebiliyor. Özellikle de mobilyaların detay kısmında kullanılan altın rengi hem detayları ön plana çıkartırken hem de ihtişamlı bir görüntü oluşturuyor.

Modern Altın Rengi Dekorasyon: Altın rengi sadece klasik dekorasyonda değil, aynı zaman modern dekorasyonda da kullanılabiliyor. Bunun için dikkat etmeniz gereken noktada altın rengini abartıya kaçmadan, bölgesel kullanabilmek. Mobilyalarda şeritler halinde kullanılan altın rengi hem modern bir görüntü oluşturuyor hem de şıklık vurgusunu ön plana çıkartıyor.

Beyaz ve Altın Rengi Dekorasyon: Altın renginin sizler için çok iddialı olduğunu düşünüyorsanız bunu biraz törpüleyerek kullanabilmeniz mümkün. Beyaz ile altın renginin bir arada kullanılması, o çekindiğiniz iddialı görüntüyü ortaya çıkartmadan şık bir sonuç elde etmenizi sağlayacak. Mobilyalarda genel itibariyle beyaz kullanıp, azda olsa altın rengine yer verebilirsiniz.

Altın varaklı yada yalnız boya işlemeleri bulunan klasik yada avangard koltuk takımları 2020 yılında indirimli kampanya fiyatları ile satışa sunuluyor.

Altın Yaldızlı Koltuk Takımı Modelleri 0

Altın Yaldızlı Koltuk Takımı Modelleri 1

Altın Yaldızlı Koltuk Takımı Modelleri 2

Altın Yaldızlı Koltuk Takımı Modelleri 3

Altın Yaldızlı Koltuk Takımı Modelleri 4

 

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın