Mutfak Çeyiz Seti Listesi 2019
Kapat

Mutfak Çeyiz Seti Listesi

Anasayfa
Mutfak Mutfak Çeyiz Seti Listesi
İdeal Mutfak Çeyiz Seti Listesi

Çeyiz hazırlığı içerisindeyseniz, en çok zorlanacağınız noktalardan birisi tahmin edebileceğiniz üzere mutfak olacak. Olaya sadece mutfak olarak bakıyorsanız en başından bu düşüncenizi değiştirmelisiniz. Çünkü mutfak çeyizleri son derece detaylı, meşakkatli ve kalabalık bir listeden oluşuyor.

Mutfak Mobilyaları ve Elektronik Eşyalar: Mutfak çeyizi hazırlarken ilk olarak listenize mobilyaları ve temel şeyleri yazmanız gerekiyor. Bunların başında da tabi ki yemek masası ve sandalyeler geliyor. Mutfak masanı seçerken genel dekorasyona ve mutfağın şekline dikkat etmekte fayda var. Bu sebeple masayı son ana kadar bekletmekte fayda var. Bunun yanında mutfak perdesi ve güneşlikte söz konusu listemize dahil ve seçim yaparken dikkatli olmakta fayda var diyebiliriz. Bunun yanında su kaynatıcılı çaydanlıktan tutunda, blander vb araçlara kadar birçok elektronik eşyayı da hazırda bulundurmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Mutfak Çeyiz Seti Listesinde Olması Gerekenler

Yemek Hazırlama Gereçleri: Mutfakta iseniz yemek yapıyorsunuz demektir ve bunun içinde bolca eşyaya ihtiyacınız olacak. En basitinden sıradan bir tencere bile sizler için önemli. Fakat çeyiz hazırlarken çelik tencereler, pilav tenceresi, seramik yemek tenceresi, düdüklü tencere, tavalar gibi birçok ürün listenizde mutlaka yer almalı diyebiliriz.

Mutfak Çeyiz Seti Listesi

Tabak, Kase Takımları: Mutfak çeyizindeki en önemli noktalardan birisi de tabaklar, çanaklar, kaseler ve kaplar diyebiliriz. İlk olarak bir günlük kullanıma yönelik yemek takımı almak zorundasınız. Bunun yanında misafirler için özel bir yemek takımınızda olmalı. Aynı şekilde pasta, tatlı, meyve içinde ayrı ayrı tabak takımı almanız gerekiyor. Çerezler için kaseler, dondurma için ayrı kaselerinde listenizde olduğundan emin olmalısınız.

Mutfak Çeyiz Seti Listesinde Neler Olmalı

Diğerleri: Biraz evvel saydıklarımızı aldıysanız listenin belli bir kısmını temin etmişsiniz diyebiliriz. Fakat bunların haricinde mutfakta kullanılacak olan bezlerden, yeri sileceğiniz araçlara, bardaklardan, bardak askısına, masa örtülerinden, fırın eldivenine, bakliyat saklama kaplarına, yağ koyacağınız şişelere kadar birçok ürünün hala sizleri beklediğini unutmamalısınız.

İdeal Mutfak Çeyiz Seti Listesi

Arzum küçük ev aletleri üreten firmaların başında gelmektedir. Arzum cezve Kunter Şekerciğlu tarafından dizayn edilmiş hatta TURQUALİTY Programı dahilinde Dış Ticaret Müsteşarlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu’nun işbirliği ile bu yıl ilki düzenlenen Design Turkey Endüstriyel Tasarım 2008 Ödülleri yarışmasında elektrikli ev cihazları kategorisinde “iyi tasarım ödülü” nü kazanmıştır.

311 ürün, 25 kavramsal tasarım projeleri arasında konusunda uzman 30 jüri tarafından Arzum Cezve tasarımıyla birinci seçildi.

Arzum küçük ev aletleri – Arzum cezve

Arzum Cezve tasarımıyla, orjinal, şık ve estetik tasarımıyla jüri tarafından beğenilmiş ve birinciliğe layık görülmüştür. Rakiplerini farklılığıyla geçen Arzum Cezve Kunter Şekercioğlu tarafından tasarlanmış bir üründür.

Sizde türk kahvesinden asla vazgeçmeyen tiryakilerindenseniz sıradışı ve şık tasarıma sahip olan Arzum Cezve türk kahvesi robotu sahibi olmalısınız.

Farklı demliklerle çeyize çeşit katın

Emsan demliklerde bir devrim daha yapıyor ve Türkiye’nin ilk devrilmez demliğini bütün kadınların hizmetine sunuyor.

Mutfakların vazgeçilmez markası Esman her geçen gün yaptığı yenilik ve değişikliklerle birçok kadının hayallerini süslemeye devam ediyor. Üretimini yeni gerçekleştirdiği bade devrilmez demlik ile kullanımda oldukça büyük kolaylıklar sunan Emsan, bade devrilmez demliğim tasarım boyutuna da geniş bir yer ayırıyor. Genel görünümüne bakıldığında üçgen bir tasarım uygulanan bade devrilmez demlik, kayma ve devrilmelere karşı oldukça büyük bir avantaj sağlıyor. Sizde demlik çayın tadından başka bir çayla tatmin olamıyorsanız, bade devrilmez demlik tam da size göre. Üstelik çay yaparken her türlü devrilme tehlikesi ise Emsan bade devrilmez demlik ile geride kalıyor. Hatta demliğinizi yarı yarıya yan tutmanız halinde dahi bade demlik kesinlikle devrilmiyor. Bu sayede çay yapımı oldukça kolay ve bade demlik ile pratik bir hale geliyor.

Bade devrilmez demliğin renk seçeneklerinde 3 farklı görüntü karşımıza çıkıyor. Füme, lila ve mor renk seçeneklerinin hepsinde gizli kapsül taban bulunuyor. bu taban sayesinde demlenilen çay kolay kolay sıcaklığını yitirmiyor. Bu sayede demlemeye alınan çay uzun bir süre içilme imkanı sunuyor. Temizleme boyutu ise elle kolayca yapılabildiği gibi bulaşık makinesinde de oldukça rahat bir hal alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir