Yuvarlak yatak odası takımları ve fiyatları

3.191

Son zamanlarda insanlar  hayatlarında  değişikliklere daha  da çok önem veriyorlar. Çünkü monoton  bir yaşam tarzı insanı  daha çok yoruyor ve hayattan keyif alamaz hale getiriyor. Bu yüzden  hayatımızda yapacağımız bazı yenilikler ile daha güzel bir yaşama kavuşabiliriz.Bu değişime ilk önce evlerimizden başlamak oldukça mühimdir. Özellikle de yatak odalarınızda ki yapılan  değişiklikler insanların yeni güne  daha güzel başlamasını sağlamaktadır.

Son yıllarda artık  insanlar yatak odalarında klasik yatak modelleri yerine yuvarlak yatak odalarına yoğun talep göstermektedir. Çünkü yuvarlak  yataklı yatak odaları yapısı itibari ile farklılıkları ile dikkatleri üzerine  çekmektedir.Birden fazla   modeli  bulunan yuvarlak yataklar kullanım açısından  da epeyce güzel bir kullanıma sahiptir.

Yuvarlak Yatak Odası Fiyatları

Aşağıda sizler için oluşturduğumuz yuvarlak yatak modellerinden oluşan resim galerisine bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Umarım yapacağınız yuvarlak yatak modelleri seçiminde resim galerimiz sizlere yardımcı olabilir. Sizlere şimdiden iyi seyirler..

[vurgu color=”#dd9933″]Modellerin ve fiyatların güncel maliyetlere göre değişebileceğini göz önünde bulundurun.[/vurgu]

Evgör Mobilya Paris Krem Yuvarlak Yatak Peşin Fiyatı:3.295 TL
Yatağın Taksitli Fiyatı:3.876 TL.
Bu fiyata karyola ve yatak dahildir. Karyolanın kenarları sehpa olarak da kullanılabilecek bir yapıdadır. Geniş yatak odaları için dizayn edilmiş şık ve bir o kadar farklı bir yuvarlak yataklı yatak odası modelidir.

Evlerinizde yapacağınız yenilikçi değişimler ile birlikte yaşamınız  daha da renkli ve eğlenceli hale gelecektir. Yaptığınız bu değişimlerde yuvarlak yatak modelleri yatak odanıza güzel bir hava katacaktır.

Vivense Mobilya yuvarlak yatak indirimli kampanya fiyatı: 11.318 TL yerine 7.590 TL. Firma bu üründe %33 İNDİRİM uyguluyor. Ürün iki ölçü ile karışımıza çıkıyor. 200 CM lik çap ölçüsünde olursa tek parça oluyor. Fakat katlanabilir isterseniz 220 cm çapında olabiliyor. Ürünün en belirgin özelliği yuvarlak olmasının yanında çekmeceli baza yatak özelliğine sahip olmasıdır. Firma ürünü Türkiye’nin bütün şehirlerine sevketmektedir.

Konforlu ve gösterişli bir yatak odası düşünüyorsanız  çok şık bir şekilde  tasarlanmış olan  yuvarlak yatak modelleri isterseniz klasik yatak tasarımları ile  isterseniz de modern yatak tasarımları bünyesinde barındıran yuvarlak yatak modelleri bütün  evlere heyecan katacaktır.

İstikbal Mobilya Prestij yuvarlak yatak fiyatı: 6.058,80. Firma bu fiyat dahilinde 12 taksit imkanı da sunuyor. Yuvarlak yatak ölçüleri: çap genişliği 220 CM olup, yerden yüksekliği 36 CM’dir. Yatağın zemininde kullanılmış düğmeler yatağı daha şık hale getirmiş. Yine yatak başlığında kapitone işlemesi ile taşlar ürünü daha zarif ve lüks hale getirmiş. Tabii bu işçilik fiyata da yansımış görünüyor.

Yuvarlak Yatak Odası Takımları Kullanışlı mı?

Son birkaç yıldır giderek popüler hale gelen yuvarlak yataklar her geçen gün daha fazla kişinin evinde yerini alıyor. Kaliteli ve farklı bir görüntüye sahip olan yuvarlak yataklar farklılık isteyenler için biçilmiş kaftan olarak görülürken, bu farklı ürünün kullanışlı olup olmadığı ise kafalarda soru işaretleri oluşturmaya devam diyor.

Görüntü Avantajı: Yuvarlak yatakların en önemli artısı tartışmasız görüntüsü. Sıradan bir yatak odası istemiyor, yatak odanızın gerçekten de farklı ve güzel olmasını istiyorsanız o zaman yuvarlak bir yatağa odanızda yer açmanız mantıklı olacaktır. Standartların dışında bir ürün olması, güzel ve ilgi çekici yapısı istediğiniz görselliği fazlasıyla sunacaktır.

Mor yuvarlak yatak modelleri

Kullanım Alanı: Söz konusu yataklarla ilgili kafalardaki en büyük soru işareti yuvarlak yapısı sebebiyle yeterli kullanım alanına sahip olup olmadığıdır. Normal şartlarda yuvarlak yataklarla ilgili söylenebilecek en güzel şey, bir kişi için fazlasıyla geniş, iki kişi için ise biraz yetersiz olduğu yönündedir. Fakat odanızda yeterli genişliğe sahipseniz büyük bir yuvarlak yatak ile iki kişide rahatlıkla uyuyabilirsiniz.

Yuvarlak beyaz deri yatak

Klasik ve kare yataklardan sizde benim gibi sıkıldıysanız, sakın üzülmeyin. Yatakta yeni nesil yuvarlak olanlar ! Bu modern yeni nesil yataklar yatak odanızın dekorasyonuna şıklık katacak. Bu yataklardan bir tanesi Sasha Lakic tarafından Roche Bobois için dizayn edildi. Yuvarlak , beyaz ve deri olan bu yatağın adı Rendez-vous, türkçesi randevu. Ne anlama geldiğini anladınız sizde… Iyi geceler ve tatlı rüyalar görmenizi diler, bir sonraki yurvarlak yatak tanıtımıma bekliyorum.

Yuvarlak yatak Rendez-vous’nun özellikleri :

Cap : 238 sm, yükseklik 47 sm, derinlik 437 sm (yatak başı dahil)

Beyaz deri, farklı renkler bulunur.

Ranjman dahil. Yastıklar 100% kaz tüyü.

Yeni yuvarlak yatak modelleri

Nevresim Bulmak: Yuvarlak yatakların handikaplarından bir diğeri ise nevresim, yorgan vb ürünlerin çok az olması. Yuvarlak yataklar her ne kadar popülerlik kazanmış olsalar da standart bir yatak için bulabildiğiniz nevresimin yarısı kadarını dahi yuvarlak yataklar için bulamıyorsunuz. Ayrıca ürünlerin azlığı da fiyat bakımından sizi zorlayacak bir başka etken.

Beyaz Yuvarlak yatak modelleri

Oda Genişliği: Yuvarlak bir yatak istiyorsanız bunun için geniş hem de bir hayli geniş yatak odasına sahip olmanız gerektiğini hatırlatmalıyız. İki kişinin rahat şekilde uyuyabileceği yuvarlak yataklar normal çift kişilik yataklardan neredeyse iki kat daha büyük ve bu yüzden de daha geniş bir odaya ihtiyacınız var.

Modern yuvarlak yatak modelleri

Yuvarlak yatak ölçüleri seçmiş olduğunuz yatak modeline göre kendi ölçünüzü seçebilirsiniz. Genellikle çapı 180-200 CM dir.

Bunun dışında yuvarlak yatak modelleri rahat ve konforludur, özel yapısı sayesinde evinizin dekorasyonun da farklılık yaratır, ancak yuvarlak yataklara uygun neresim takımı ve çarşaf takımı bulmak pek kolay değildir. Yuvarlak bir yatağa sahipseniz, istediğiniz çarşaf ve nevresim takımına sahip olabilmek için, diktirmeniz gerekebilir.

Yatak üreticileri ve mobilyacılar yuvarlak yatakların dezavantajlarını görmüş olacak ki, dış kasası yuvarlak içi dikdörtgen yatak modellerini piyasaya çıkarmışlar. Bu yataklar, dış kasa olarak ahşaptan yuvarlak şekilde üretilmiş, ancak içlerine yuvarlak değil dikdörtgen standart yatakların yerleştirilebildiği modellerdir. Bu sayede pahalı olan yuvarlak yatakların yerine, uygun fiyatlı yatakları satın alarak, aynı görünümü elde etmek mümkün olabiliyor.

Yuvarlak yataklar son yılların moda yatak odası alımı içerisinde yer almaktadır. Mobilya firmaları genellikle avangard yuvarlak yatak modelleri ve modern yuvarlak yatak modelleri olmak üzere iki farklı şekilde üretilmektedir. Sizde evinizin ve yatak odanızın dekorasyonuna göre, en çok beğendiğiniz yuvarlak yatak modelini tercih edebilirsiniz. Bir çok mobilya firmasında yer alan yuvarlak yataklar, piyasada yüzlerce farklı seçenekle yer almaktadır.

Yatak odası çift kişilik yatak takımları geniş odalar için daha müsait modellerdir. Fiyatlar bakımından biraz yüksek olsa da dekorasyon noktasında oldukça şık görüntüye sahiptir.Son dönemin en trend ürünlerinden birisi olan ve her geçen gün daha faza kişinin ilgisini çekmeye başlayan yuvarlak yataklar kafalarda bazı soru işaretlerinin oluşmasına sebebiyet veriyor. Peki, yuvarlak yatak almak, kullanmak mantıklı mı? Bu soruya cevap vermeye çalışacağız.

Modern Yuvarlak Yatak Dekorasyonu

Yuvarlak yatak modası ilk olarak 2020 senesinde ortaya çıktı ve o dönemden beri müşteriler tarafından tercih edilen, bugüne kadar görülmemiş farklı bir yapı. Fiyatlarının biraz yüksek olması ve marjinal yapısıyla lüks dekorasyonun bir parçası olarak gösteriliyor. Ancak yuvarlak yatak modelleri, kullanımı ve üretimi arttıkça fiyatıda düşen bir yatak modeli. 2020 senesinde ilk kez üretildiğinde, çeşitli filmler ve dizilerde lüksün bir parçası olarak tanıtıldı ve ulaşılması güç bir fiyata müşteri bulmaya başladı. Ancak günümüzde normal fiyatlara yakın fiyatlarıyla yuvarlak yataklar ve aksesuarlarına sahip olabilirsiniz.

Bir yuvarlak yatak modelini yatak odanıza almak istiyorsanız, öncelikle odanızın m2 açısından geniş olduğuna emin olun. Yuvarlak yataklar normal yataklara oranla daha çok yer kaplar ve yeteğı odaya sığdırdıktan sonra, dolap, komdin ve dresuar gibi ürünlerin de odanıza sığacağından emin olmalısınız. Bu nedenle iyice ölçüp biçmeden karar vermemelisiniz. Mobilya mağazaları genel olarak çok geniş olduğu için göz yanılmalarına neden olabilmektedir.

Görsel Avantaj: Yuvarlak yatakların en önemli avantajı sağladığı görsellik. Son derece zarif ve şık bir görüntüye sahip olan yatak son derece sıradan bir yatak odası dekorasyonunu dahi bambaşka bir hale getirebiliyor. Bu yüzden de görselliğe önem veriyorsanız yuvarlak yataklar hem sıra dışı hem de güzel bir tercih olabilir.

Modern Yuvarlak Yatak Modelleri

Yer Dezavantajı: Yuvarlak yataklar son derece güzel ve şık olsalar da en büyük handikapları ebat olarak büyük olmaları. Yapı itibariyle yuvarlak olduğu için normal yatak boyutlarında daha büyük bir boyuta sahip ve bu yüzden de daha fazla alanı kaplıyor. Tam da bu sebepten ötürü kullanılacağı odaya dikkat etmekte fayda var.

Modern Yuvarlak Yatak Dekorasyonu

Boyut Problemi: Yuvarlak yatakların boyut olarak büyük olmasının temel problemi ise yapısı itibariyle kenar kısımlarının çok verimli şekilde kullanılamıyor oluşu. Bu yüzden de normal yatak boyutlarında çift kişilik bir yuvarlak yatak yapmak, iki kişinin sığamayacağı bir alan elde etmek demek. Hal böyle olunca da yuvarlak yatak normal yataklara göre çok daha büyük bir alanı kaplıyor.

Trend Yuvarlak Yatak Modelleri

Büyük Yatak Odası: Eğer ki yuvarlak yatak kullanmaya karar verdiyseniz ilk olarak bakmanız gereken nokta yatak odanızın büyüklüğü. Yatak odanız geniş olmalı ki yuvarlak yatağı yerleştirdiğinizde hareket edebilecek bir alan kalabilsin.

2015 Yuvarlak Yatak Modelleri

Yorgan ve Çarşaf Maliyeti: Yuvarlak yatakların bir diğer handikabı ise yorgan, çarşaf, pike gibi eşyaların yuvarlak yataklara uygun olarak tasarlanmıyor oluşu. Piyasada yuvarlak yataklar için ürünler mevcut olsa da fiyat bakımından normal yatak için olanlara göre daha masraflı olacaktır.

SAYFANIN ALT KISMINDA BULUNAN YORUM ALANINI KULLANARAK SORU VE ÖNERİLERİNİZİ YAZABİLİRSİNİZ. 👇

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın