Yatak Odası Duvar Kağıdı Modelleri

829

Modern ve klasik yatak odası duvar kağıdı modelleri çizgili, baskılı, desenli ve üç boyutlu (3D) olarak farklı renk ve tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Salon, oturma odası ve genç odası için her motifte duvar kağıdı modelleri yerli ve ithal olarak satışa sunulmaktadır. Bu yazımızda sizin için en güzel yatak odası duvar kağıtlarını hazırladık.

Ev dekorasyonunda duvarlar büyük önem arz ediyor. Bu yüzden de tercihte bulunurken iyice düşünüp, öyle karar vermekte fayda var. Eğer ki evinizde modern bir dekorasyon oluşturmak istiyorsanız bu konuda duvar kağıtları işinize fazlasıyla yarayacaktır.

   

Farklı Renkler: Modern bir duvar kağıdı uygulaması yapabilmek adına farklı renklere açık olmakta fayda var. Bu yüzden illa ki beyaz, bej gibi renklerde diretmemeli, mor, açık pembe, ergüvan gibi renkleri kullanmaya çalışmalısınız. Tamamen mor ya da ergüvan rengi duvarlarda çok fazla tercih edilmeye bilir. Fakat bu renkleri beyazla birlikte kullanarak hem dengeli hem de şık bir görüntü elde edilebiliyor.

Desenli Duvar Kağıtları: Modern bir duvar kağıdı seçebilmek için en pratik yöntem desenli modellere yönelmektir. Üzerinde geometrik şekillerin bulunduğu modeller ise şu sıralar en fazla tercih edilen ürün grubu diyebiliriz.

Baskılı Duvar Kağıtları: Duvar kağıtlarında baskı detaylarının kullanılması da evinize oldukça modern bir görüntü katacaktır. Örnek vermek gerekirse, üzerinde Eyfel Kulesi’nin bulunduğu baskılı bir duvar kağıdı gerçekten de hoş bir görüntü elde etmeniz sağlayacaktır.

Çizgili Yatak Odası Duvar Kağıtları: Duvar kağıdı seçerken çizgili ürünleri de göz ardı etmemenizi tavsiye ediyoruz. Farklı renklerdeki çizgiler bir arada kullanıldığında rengarenk bir görüntü elde edilebiliyor.Birbiriyle uyumlu renkleri kullanırsanız eğer böylece çok daha dengeli bir sonuç elde edebilirsiniz.

Yatak Odası İçin Duvar Kağıtları

Gittiğiniz evlerde ya da vitrinlerdeki eşyalarda gördüğünüz desenleri çok beğenmenize rağmen kullanmaya cesaretini yoksa yazıdaki önerileri okuyup uygulayabilirsiniz.

Son yıllarda dekorasyonda trend olan desenleri evimizin bir çok yerinde kullanabilirsiniz. Örneğin yastıkta, eşyalarımızdaki döşemelerde, duvar kağıtları ve bir çok yerde.

Desenler evinize sıradışı bir hava katar. Örneğin geleneksel çiçek desenleriyle country stili yaratabilirsiniz. Gösterişli dekorasyondan hoşlanıyorsanız damask baskılı desenler kullanabilirsiniz. Gençler için geometrik desenler kullanarak odanıza modern bir atmosfer katabilirsiniz. Bunlardan hangisi size yakınsa seçip bir tarz oluşturabilirsiniz.

Desenleri kullanacağınız yerde tek desen ya da aynı büyüklükte farklı desenler kullanmayın. Değişik büyüklükte farklı desenleri birarad kullanarak kombine etmeniz doğru olur.

Bir çok rengi bir arada kullanarak göz yoran tasarımlardan kaçının. Odanızın dekorasyonuna uygun 3 ya da 4 renk seçip birbiriyle uyumlu etkileyici bir hava oluşturun.

Yatak odası duvar kağıdı desenleri ortaya çıkarırken aynı büyüklükteki desenleri kullanmak çok yanlış olur. Büyüklü küçüklü desenleri birarada kullanmanız çok doğru olur.

Desenleri evinizin her yerinde kullanabilirsin,iz. Bu tercih sizin zevkinizle doğru orantılıdır.

Desenleri sevmiyorsanız ya da sevmenize rağmen cesaret edemiyorsanız ufak objelerle başlamanız sizi için iyi bir başlangıç olabilir.

  

   

 

  

  

  

En güzel yatak odası için kırmızı gri mor pembe renkli duvar kağıtları modelleri bu yazımızda sizin için derledik. Duvar kağıtlarını büyük halde görmek için resimleri tıklayabilirsiniz.

EN GÜZEL DÖŞEMELİK VE PERDE KUMAŞLARI (TIKLA)

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın