Salon ne renk olmalı?

11.006

Salon takımı alacağınız zaman ilk olarak renk tercihine dikkat etmelisiniz. Burada tercihlerinizi yaparken toz tutmayan ve temizliği kolay olan renkler arasından kararlar verebilirsiniz. Tabii yıkanabilir kumaş seçerseniz minder ve sırt yastıklarının kılıflarını çıkarıp yıkayabilirsiniz. Bu sebeple ürün alırken kumaşlarda renk solması yada renk kusması sorunu yaşamamak için ilgili firmaya yıkanabilir olup olmadığını sorunuz. Eğer yıkanıyorsa kullanma talimatını da sormanız gerekiyor. Bu detayları göz önünde bulundurarak renk kombinasyonlarını belirleyebilirsiniz. Salonda rengine dikkat etmeniz gereken temel beş kısım bulunuyor. Bunlar perde, halı, koltuk, duvar kağıdı yada duvar boyası ve son olarak parke..

Salon Koltuk Takımı Ne Renk Olmalı?

Örneğin;

Kahverengi: Kahverengi tonları bu sezonun moda renkleri arasında yer alıyor. Biraz açık olan renk tonları daha fazla tercih ediliyor. Bu ürünlerde toz asla belli olmadığı için ya da kirler belli olmayacağı için mantıklı bir seçim gibi duruyor.

Beyaz: Her üründe olduğu gibi salon takımı tercih ederken de ferah duruşu ile birlikte beyaz renkler tercih edilmeye devam ediyor.

Krem: Beyaz renk ürünlerin temizliği zor diyenler biraz daha yumuşatarak krem renklere bakmaya devam ediyorlar. Tabii ki de hem odayı daha geniş ve ferah gösteriyor hem de aynı zamanda mükemmel duruyor.

Bordo beyaz şık salon takımı

Kırmızı: Son zamanlarda hem yeni evli çiftler hem de mobilyalarını değiştirmeye karar veren insanlar canlı renkler arasından tercihler yapıyorlar. Bu sene kırmızı modası da oldukça dikkatleri çekmeye devam ediyor.

Siyah: Siyah her zaman asil bir renk olmaya devam ediyor. Salon takımı olarak da bu rengi seçebilirsiniz ancak koltuk yastıklarında mutlaka beyaz renge de yer vermelisiniz. Yoksa içiniz daralabilir.

Turuncu: Mükemmel enerjisi ile her alanda kullanılan bu renk harika bir görünüm elde etmenizi sağlayacak. Gerçekten de kendinizi daha zinde hissederek mutlu bir şekilde dinleneceksiniz.

Renkler insan hayatında dikkate alınacak bir öneme sahip. Renklerin psikolojide yarattığı etkileri de yeri geldikçe dekorasyon açısından inceliyoruz. Bu açıdan ele alındığında renkli boya uygulamaları dekorasyonda kullanıldığında etkileyici ve dikkat çekici görünümler de ortaya çıkaracaktır. Yaratıcı boya projeleri ile değişik atmosferler ve detaylar yaratabilirsiniz.

Yaratıcı boya projeleri karmaşık ya da basit uygulamalar seçilerek ortaya çıkarılabilir. Geometrik şekiller duvarlarda farklı renklerle boyanarak yatak başı da olmak üzere (aşağıda pembe ve gri yatak odası) birçok şekle girebilirler. Duvarlarınızda uygun yerlerde bu desenleri ve bölgesel boyamaları kullanabilirsiniz. Renk blokları çeşitli şekillerde renk renk kareler

Bu senenin moda rengi parlement mavisi

Salon Hangi Renk Olmalı?

Koltuk takımları ile ilgili tavsiyelerimizi belirtmiştik. Şimdi de genel olarak duvar, perde, halı kombinasyonlarında nasıl renkler seçeceğimize karar verelim.

Evimizde bulunan odalar arasında salon her zaman misafirlerimizi ağırlamak adına kullandığımız bölüm olmuştur. Bu nedenle de salon mobilyası tercih ederken diğer odalar için tercih ettiğimiz mobilyalardan biraz daha gösterişli olan ürünleri almak, isteriz. Tabii ki de burada renk tercihleri de oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Salon mobilyası için ideal renkler;

  • Beyaz: Sade ve gösterişten uzak mobilyalar seven kişiler için beyaz renk ürünleri tercih etmek son derece mantıklı olacaktır.
  • Mavi: Eğer dinlenmek için de kullanacağınız bir alan olacak ise mavi sizi kesinlikle yormayan bir renk olacaktır.
  • Turuncu: Enerjinizi yüksek tutabileceğiniz bir renk tercih etmek istiyor iseniz turuncu her zaman tercih edilen renkler arasında bulunmaktadır.
  • Kahverengi: Genel olarak salon mobilyaları biraz daha ağır renklerden oluşmalıdır diye düşünen bir kişi iseniz, kahverengi hem şık duracaktır hem de mekanı daha gösterişli kılacaktır.
  • Siyah: Siyah renk olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Ancak siyah rengi tek başına tercih ederseniz kesinlikle görünüm çok koyu olacaktır. Bu nedenle siyah-beyaz, siyah-krem uyumlarından faydalanmanız daha mantıklı olacaktır.
  • Krem: Krem son zamanlarda salon mobilyalarında oldukça fazla görmeye başladığımız bir renk oluyor. Hem sade hem de gösterişli mobilyalarda kullanılıyor ve de ferah bir görünüm elde etmenizde etkili oluyor, diyebiliriz.
 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Salon ne renk olmalı? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın