Salon Duvar Kağıdı Seçimi Nasıl Olmalı? (Uygulama Örnekleri) 2019
Kapat

Salon Duvar Kağıdı Seçimi Nasıl Olmalı? (Uygulama Örnekleri)

Anasayfa
Duvar Kağıdı Modelleri Salon Duvar Kağıdı Seçimi Nasıl Olmalı? (Uygulama Örnekleri)
Tek Duvar Duvar Kağıdı Dekorasyonu

Silinebilir salon duvar kağıdı modelleri uygulamalı örneklerle bu yazımızda sunuyoruz. Buradaki kombinleri inceleri inceleyerek fikir edinebilir ve fiyat araştırmasını buna göre yapabilirsiniz.

TV Arkası Duvar Kağıdı Modeli

Günümüzde daha çok duvarlarda boya kullanılıyor olsa da aslında çok güzel bir alternatifiniz olduğunu unutmamakta fayda var. Her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmeye başlanan duvar kağıtları salon dekorasyonu için güzel bir seçenek haline gelmiş durumda. Peki duvar kağıdı seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Nerelerde Duvar Kağıdı Kullanılmalı: Duvar kağıdını nerelerde kullanacağınıza iyi karar vermeniz gerekiyor. Daha doğrusu salonun tamamı duvar kağıdı olmak durumunda değil. Belli yerleri boya, belli yerleri de duvar kağıdı yaparak dekorasyona zenginlik katmak mümkün. Bu nokta göz önünde olan duvarlara duvar kağıdı uygulamak mantıklı olacaktır. Örneğin televizyonun arkasındaki duvar ön plandadır ve görsel açıdan zenginlik katabilmek adına bu duvarı duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz.

Kaliteli Malzeme: Duvar kağıtları boyalar gibi değildir. Bu yüzden de gerçekten kaliteli bir malzeme tercih etmekte yarar var. Aksi halde duvarı kapladıktan kısa bir süre sonra tekrar işlem gerektirecek tercihler hem can sıkar hem de cebe zarar verir. Bilindik markalara yönelmekte fayda var diye düşünüyoruz.

Desen Seçimi: Biraz önce de belirttiğimiz gibi duvar kağıtları görsel zenginlik katmak amacıyla kullanılacaksa desen seçimine çok dikkat etmek gerekiyor. Fazla abartıya kaçmamak buradaki püf noktalardan birisi. Sade fakat bir o kadar da şık desenlere yönelmenizi tavsiye ediyor ve salondaki genel dekorasyon yapısına da sadık kalmanızı öneriyoruz.

Kolay Temizlenebilme: Duvar kağıtlarının en önemli özelliği kolay şekilde temizleyebiliyor olmanızdır. Yani olması gereken budur. O yüzde de lekelendiğinde kolayca temizleyebileceğiniz leke tutmayan malzemelerde üretilen duvar kağıtları ev temizliği yaparken işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır.

Salon duvar kağıdı uygulama örnekleri

Salon duvar kağıtları deyince ilk akla klasik motifli duvar kağıdı modelleri geliyor. Bunun sebebi salon dekorasyonunun genelde klasik tarzda yapılması. Esasında böyle bir kural yok. Yani modern bir salon da tasarlayabilir, çağdaş çizgi ve renklerden duvar renkleri, koltuklar, halı ve perdeler kullanabilirsiniz.. Fakat bu örnekte klasik bir duvar kağıdı modeli sunuyoruz.

Salon duvar kağıdı modelleri

Evlerimiz genelde, salon, yatak odası, oturma odası, mutfak ve banyolardan oluşuyor. Yatak odaları tamamen özel olup, banyolarda duvar kağıdı zaten kullanılmıyor. Bazı mutfaklarda duvar kağıdı denemeleri yapılsa da, fayanslı mutfak görmemiz daha doğal. Geriye duvar kağıdı için oturma odası ve salon geliyor. Salonlar oturma odalarına nazaran daha lüks ve gösterişli odalardır. Bu sebeple en iyi duvar kağıdı modelleri salonlarda kullanılması gerekiyor desek yeridir. Peki salon duvar kağıdı modelleri nasıl olmalı? Seçimi neye göre yapmalıyız. Evvela klasik mi, modern mi bir tarz çizeceksiniz? 2. bir konu da odadaki koltuk, halı, perde, gümüşlük, sehpa ve çerçevesine kadar hangi renkleri tercih edeceksiniz. Eğer eşyalarınız duvar kağıdı renkleri ile aynı olursa tasarımı batırdınız demektir. Şimdi size bir kaç salon duvar kağıdı dekorasyonu gösterelim. Buradan siz kendi yorumunuz yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir