Retro ev dekorasyon örnekleri

Retro tarzı dekorasyonda yeni trenler listesinde..

1950’lilerin stili parlak renkli mobilyalar, renkli duvar kâğıtları ağırlıklıydı ev dekorasyonu modellerinde. 1960’lara geldiğimizde renklerin canlılığı daha da artıyor 🙂 Çiçek desen ve baskılar ön planda salon düzenlemelerindeki alçak sehpalar ve büfeler dikkat çekici noktaları… 1970 ‘lerde mobilyalar üzerinden parlaklığını atmış daha kalın bir hale gelmiş. Renk olarak başak sarısı, toprak tonları, portakal rengi, yeşil renkler ön planda… 1980 ‘lere gelindiğinde ise ‘ art deco’  dekorasyonda etkisini gösteriyor. Canlı renklere ilginiz varsa renkli şeyleri seviyorsanız bu stil sizin stiliniz. Desenler daha çok çiçek, geometrik desenler ve çizgiler. Mobilyalarda  koyu ahşap retro stili… Ya sizin stiliniz?

Dekorasyonda Retro Stili 0

Bohem ev dekorasyonları son yıllarda en çok tercih edilen tasarımlardan biri oldu. Retro tarzı ev dekorasyonu ve döşemeleri filmlerin etkisi ile tekrar moda.

Dekorasyonda Retro Stili 1

1950 ve 1980 yılları arasında popüler olan retro akımı bu tarih aralığından sonra resmen unutuldu. 1980’lerden sonra yeni moda akımlarının popülerliği artarken retro bildiğiniz tozlu sayfalarda yerini aldı. Fakat son dönemde retro akımının tekrardan popüler hale gelmeye başladığını söylemek mümkün. Üstelik salon dekorasyonunda sıklıkla kullanılmaya başlayan retro tarzı, doğru uygulandığında ortaya çok şık sonuçların çıkmasına da imkan sağlıyor.

Retro Salon Dekorasyonu Modelleri

Mobilya Seçimi: Eğer retro tarzı salon dekorasyonu yapmak istiyorsanız ilk olarak fabrikasyon, daha doğru tabir ile hemen her yerde görmeye alıştığımız klasik mobilyalardan uzak durmanız gerekiyor. Özel tasarım koltuk takımları bu noktada işinize en çok yarayacak ürünlerdir diyebiliriz.Sadece koltuk takımları da değil, bunun yanı sıra diğer mobilyalarda da tasarım ürünleri tercih etmenizde fayda var. Aksi halde retro tarzı salonunuza yansıtmanız pek mümkün olmayacaktır.

Dekorasyonda Retro Stili 2

Perdeler: Retro tarzı bir salon dekorasyonu yaparken perdeleriniz düz beyaz seçmemelisiniz. Retro tarzında perdeler renkli ve desenli olmalıdır. Aksi halde söz konusu dönemi evinizde yaşatmak çok mümkün olmayacaktır.

Dekorasyonda Retro Stili 3

Renk Tercihleri: Retro tarzını oluştururken seçtiğiniz renklere dikkat etmelisiniz. Bu noktada sizlere en fazla önereceğimiz renkleri sarı, koyu mavi, turuncu, kırmızı ve mor olacaktır. Bu renklerin hepsi retro tarzını salonunuza uyarlamanız için yardımcı olacaktır.

Dekorasyonda Retro Stili 4

Aksesuar Seçimi: Söz konusu tarz en başta söylediğimiz gibi 50 ve 80’li yılları kapsıyor. Dolayısıyla aksesuar seçerken de bu dönemlere ait ürünleri tercih etmelisiniz. O dönemde kullanılmış olan popüler olan aksesuarlar salonunuzun en önemli parçaları olacaktır.

Dekorasyonda Retro Stili 5

Aşağıda sizin için hazırladığımız retro ev dekorasyon modellerini incelemenizi tavsiye ederiz.

Dekorasyonda Retro Stili 6

Dekorasyonda Retro Stili 7

Dekorasyonda Retro Stili 8

SAYFANIN ALT KISMINDA BULUNAN YORUM ALANINI KULLANARAK SORU VE ÖNERİLERİNİZİ YAZABİLİRSİNİZ. 👇

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın