Pudra rengi yatak odası dekorasyonu modelleri

2.508

Yatak odası dekorasyonunda illa ki beyaz rengi kullanmak zorunda değilsiniz. Alternatif olarak gene açık tonlarda yatak odası dekorasyonu yapmak mümkün. Örnek vermek gerekirse pudra rengi yatak odaları şu sıralar popüler tercihler arasında yer alıyor. Eğer ki beyazdan sıkıldıysanız pudraya yönelmekte fayda var.

İnsanların stresli, gergin geçen günlerinin yorgunluklarını atacakları olan yer; evlerinin en önemli kısmını oluşturan yer olan yatak odalarıdır. Ve kişilerin yatak odalarında aradıkları en temel özellik oldukça rahat bir yatak ve kullanışlı mobilyalardır. Pudra rengi yatak odası modelleri eşliğinde yazımıza devam edelim..

Yatak odası düzenlemelerinde odanın rahat kullanıma uygun ve konforlu olması gerekir. Yatak odasında en temel ve en kritik eşya yataktır. Yatak tercihi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Ancak ortak nokta tartışmasız yatağın rahat olması olacaktır. İnsanların uyudukları yer yorgunluklarını atmalarını onları zinde kılmayı da sağlayabilir, onları yorup fiziksel olarak rahatsızlanmaya da neden olabilir. Bu yüzden yatak odası tasarlanırken ya da dekorasyonu yapılırken öncelikle yatağın rahatlığı, konforu göz önünde tutulmalıdır.  Yatak haricinde seçilecek olan mobilyalar yine ihtiyacı karşılayacak türden olmalı ve yatak odasında kalabalık yapmayacak ebatlarda olmasına dikkat edilmelidir.

Mobilyaların çok büyük ve gösterişli olması odaya sıkıcı bir hava katacaktır. Mobilyaların daha çok abartıdan uzak sade, şık olması ve odayı bunaltacak eşyalar olmamasına dikkat edilmelidir.  Kullanıcı açısından odada boş alan bırakılması daha sağlıklı olacaktır. İleride eşya eklenebilir düşüncesiyle odanın kullanım analizi yapılmalıdır. Yatak odası için ışıklandırma oldukça önemlidir. Evin; ne çok karanlık ne de çok aydınlık olması gerek bölümüdür yatak odası.

Yatak odaları rahatlık koşuluyla insandan insana değişecek bir tasarımdır. Renk seçimleri daha sıcak renkler olmalıdır. Genellikle tercih edilen ise ahşaptır.

Pudra Yatak Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pudra rengi yatak odası dekorasyonları için bazı notlar:

Mobilya Seçimi: Pudra rengi yatak odası dekorasyonu yapacaksanız  mobilya tercihinizi pudra renkten yana yapmak ilk tercihlerden birisi. Pudra mobilya bulmanın zorluğunu bir kenara bırakırsak, doğru parçalar bir araya getirildiğinde gerçektende etkili sonuçlar verebiliyor. Özellikle de dolap konusunda pudra renk tercihi son derece yerinde bir karar olacaktır.

Duvar Rengi: Pudra rengi dekorasyon yaparken duvarları pudraya boyayabilir ya da odadaki pudra renk ağırlığını mobilyalarla sağlayıp duvarlarda beyaz kullanabilirsiniz. Beyaz ile pudranın uyumunu göz önünde bulundurursak elde edilen sonuç gayet başarılı olacaktır. Duvar rengini pudra seçerseniz mobilya ve eşyalarda beyaz ağırlık, duvar rengini beyaz seçerseniz de mobilya ve eşyalarda pudraya yönelebilirsiniz.

Aksesuar Seçimi: Aksesuar seçerken dikkat etmeniz gereken nokta odadaki diğer ürünlerin renkleri. Şunu unutmayın, pudra rengi dekorasyon yaparken ağırlıklı olarak beyaz ve pudrayı kullanıyoruz. Alternatif çok fazla renk seçeneğimiz yok ki zaten gerekte yok. Bu yüzden aksesuarları seçerken odada beyazın mı yoksa pudranın mı baskın olduğuna bakmalı ve aksesuarları dengelemek amaçlı seçmelisiniz.

Pudra Yatak Odası Dekorasyonunda Püf Noktalar

Sade Pudra Yatak Odası Dekorasyonu

Modern Pudra Yatak Odası Dekorasyonu

Pudra Yatak Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Budra Pembesi Yatak Odası Modelleri

SAYFANIN ALT KISMINDA BULUNAN YORUM ALANINI KULLANARAK SORU VE ÖNERİLERİNİZİ YAZABİLİRSİNİZ. 👇

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın