Mobilya Tozu Alma Yöntemleri

2.831

Ev hanımlarının belki de en sevmediği işlerden biridir mobilya tozu almak. Çünkü koltuklar, sehpalar, yemek masaları, konsol ve gümüşlük, komodin, şifonyer, ders çalışma masası, kitaplıklar ve diğer tüm mobilyalar sürekli tozlanır. Bugün silersiniz ve yarın bir de bakmışsınız ki yine tozlar toplanmaya başlamış. Hele koyu renkli mobilyalar çok da toz belli ediyor.

Mobilya Tozu Nasıl Alınır?

Evlerinizde bulunan ya da şirketinizde bulunan mobilyaların üzeri toz olduğu zaman kendinizi rahatsız hissedersiniz. Çünkü tozlu mobilyalar gerçekten de hem göz yorar hem de hiç hoş bir görünüme sahip değillerdir. Bu nedenle de mobilyalarımızı her zaman temiz tutmak isteriz. Sadece su ve bir bez yardımı ile toz alabiliriz. Ancak bu şekilde daha kısa bir sürede mobilyalarımız yeniden tozlanabilir. Ayrıca bazı mobilyaların dış yüzeyleri su ile temizlendiği zaman bozulabilir. Bu nedenle de özel mobilyalar için üretilmiş olan mobilya temizleme ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Bu yaptığınız temizliğin çok daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar. Üstelik de bu tarz ürünler ile kendinizi yormadan hızlı yoldan tozlardan ve de kirlerden kurtulabilirsiniz.

Mobilya Toz Temizliği

Sprey su içine biraz sirke katmanızı tavsiye ederiz. Bu hem mikroplara karşı etkili olup hem de negatif enerjilere karşı da iyi gelir.

Bazı temizleme ürünleri hem koltuklar için hem de aynı zamanda mobilyalar için uygun olabilir. Bazı temizleme ürünleri ise sadece koltuklar için özel ya da sadece diğer mobilyalar için özel olabilir. Seçtiğiniz temizlik malzemelerinin kullanım yerlerini iyi bir şekilde bilmelisiniz. Bazen toz bezi tercih edebilirsiniz ve bazen de sırf toz almak için üretilmiş olan tasarımlar arasından kararlar verebilirsiniz.

Toz alırken çok fazla mobilyalara bastırmanıza gerek yoktur. Mobilyaları zedelemeden ve de kendinizi çok fazla yormadan nazik bir şekilde toz almalısınız. Kesinlikle kuru bez ile toz almaya kalkmamalısınız. Çünkü kuru bez hem tozları havaya kaldırır hem de aynı zamanda mobilyaların dış yüzeyinde çizilmeye neden olabilir.

Mobilya Tozlarını Almak

 


Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın