Salon Perde Modelleri

919

Salon fon perdeleri tül perde ve fon perde olmak üzere iki çeşittir. Tabii bir de salon stor perdeleri var. Evinizde bir misafir odanız varsa şayet, muhtemelen bu odanın dekorasyonuna fazlasıyla özeniyorsunuzdur. Misafirlerinizi ağırlayacağınız bu odada dekorasyon yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi de perdeler oluyor. Bu yüzden sizlere son dönemde popüler olan misafir odası perde modellerinden bahsetmek istiyoruz.

Salon Fon Perde Modelleri

Perde modelleri salon için düşündüğümüzde en yaygın olanı hiç şüphesiz fon perdelerdir. Geçmişten günümüze her dönemde en çok satılan ve en çok tercih edilen perde çeşididir. Bunun başlıca sebebi kullanım kolaylığı ve dayanıklı, uzun ömürlü olması. Bunun yanında yıkanabilir perde çeşitlerinden biri olmasıdır. Salon perdesi modelleri arıyorsanız ilk bakmanız gerekenlerden biri de elbette bu tür perdelerdir.

Salon Stor Perde Modelleri

Stor perdeler evlerde hemen her odada kullanılabilir durumda. Birçok kişi evinin tüm odalarını bu perdelerle bezerken aynı durum misafir odaları içinde geçerli oluyor. Ağırlıklı olarak açık tonlarda tercih edilen bu modellerde renk kararını verirken dekorasyonun geneline ayak uydurmaya çalışabilirsiniz. Şu sıralar mavi ve tonları, pembe ve tonları, pudra, krem ve sarının tonları en popüler renkler diyebiliriz.

Stor Perde Modelleri

Fransız Tül Perde Modelleri

Fransız tülü, tül perdeler içerisinde en gösterişli olanlar diyebiliriz. Farklı desenlerde dantellerin ve işlemelerin kullanıldığı bu modeller gösterişli yapısı sayesinde dikkatleri geçiyor. Dekorasyonda biraz olsun klasik tarzdan esintiler barındıran bir odanız varsa Fransız tül perdeler çok doğru bir seçim olacaktır.

Fransız Tül Perde Modelleri

Zebra Stor Salon Perdeleri

Stor perdelerden sıkıldıysanız fakat işlevselliğinden de vazgeçemiyorsanız o zaman zebra stor perdeleri önerebiliriz. Tasarım itibariyle zemine paralel olarak yerleştirilen şeritlerin kullanıldığı bu modeller farklı renklerin bir arada kullanılması sayesinde gerçekten de güzel sonuçlara imza atabiliyor.

Zebra Stor Perde Modelleri

Japon Tül Perde Modelleri

Japon tül salon perdeleri ülkemizde son yıllarda popülerliğini giderek arttırdı. Dikey şekilde yerleştirilen ve bir mekanizma ile perdelerinin kalıp halinde sağa ya da sola hareket etmesini baz alan bu modeller farklı görüntüsüyle büyük beğeni topluyor. Standart ürünlerden sıkıldıysanız şayet Japon perdelere muhakkak göz gezdirmelisiniz.

Japon Tül Perde Modelleri

Modern Salon Perdeleri

Ev dizaynı yada yenilemesi yaparken dikkat etmemiz gereken noktalardan biri de evdeki uyum ve kombinler. Genel olarak bayanlar renk kombinlerini önemser. Renkleri uyumlu yaptıktan sonra her şeyin tamam olduğunu düşünürler. Fakat bir de tarz meselesi var.  Bazen dekorasyon konusunda gözden kaçan hatalar yapılabiliyor. Bunlardan biri de klasik desenlerle modern desenlerin karıştırılması. Burada yayınladığımız modern salon perdeleri sizin için bir örnek. Hem klasik perdeleri ve hem de modern perdeleri inceleyerek aralından bariz fark olduğunu görebilirsiniz. Spor bir oda dizaynı yapıyorsanız kesinlikle klasik, avangart gibi ağır desenleri seçmemelisiniz. Bizim iki çeşit tarz için de tavsiyemiz sade salon perdelerini tercih etmeniz yönünde olacaktır.

Aşağıda sizin için derlediğimiz salon perde dekorasyonlarını inceyebilirsiniz.

EN GÜZEL DÖŞEMELİK VE PERDE KUMAŞLARI (TIKLA)

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın