Klasik Tarz Yemek Odası Takımı Modelleri 2018 2019
Kapat

Klasik Yemek Odası Modelleri

Anasayfa
Yemek Odası Takımları Klasik Yemek Odası Modelleri

Yemek odası kavramı zaman içerisinde yaygınlaşan bir kavram oldu bizim için. Hem yemeği mutfakta yemek bizim kültürümüzün bir parçası olduğu için hem de evlerimizde yemek odası için ayrı bir yer olmadığı için biz yemek odası kullanmıyorduk. Zamanla değişen bir çok şey gibi bu da değişti. Tabi unutmadan, Anadolu kültüründe yemek yerde yer sofrasında yendiği, masa kullanımının çok çok sonraları başladığı düşünülürse yemek odası kavramının neden olmadığı da daha iyi anlaşılabilir. Yemek odası dekorasyonları hazır bir konu haline gelmiş, insanlar bu konuda araştırmalar yapmaya başlamışken biz de vakit kaybetmeden farklı fikirler ile bu konuyu zenginleştirelim dedik. 20 farklı modern yemek odası dekorasyonu örneğini bir araya getirdik. Bu yemek odası örneklerinin her biri bir tarzı temsil ediyor. Yani siz bu örnekleri incelediğinizde yirmi farklı tarzın tasarım şeklini görmüş olacaksınız. Eğer evinizde yemek odası yoksa ve yeni yapmayı düşünüyorsanız ya da yemek odanızı yenilemek istiyorsanız en doğru yerdesiniz.

Bu oda takımlarını seçerken şuna dikkat etmek lazım, bu sadece bir yemek odası mı yoksa salonun bir parçası olan yemek odası bölümü mü? Çünkü mobilya seçiminiz tamamen buna bağlı olarak değişebilir. Bizim hazırladığımız 20 farklı modern yemek odası dekorasyonu içerisinde salonun bir parçası olan, diğerlerine göre daha küçük olan yemek alanları için de, müstakil geniş yemek odaları için de uygun modeller bulabilirsiniz. Zaten örneklere bakarken hangisinin hangisi için daha uygun olduğuna da karar verebilirsiniz. Salonun yanında olan, odanın bir parçası olan yemek alanlarında vitrin veya büfe dediğimiz mobilyaları kullanmanız zor olabilir. Salon ile bitişik odalarda salon kısmına sığmayan eşyaların konulduğu aynı zamnda bir yemek masası yerleştirilen tarzda bir dekorasyon yapılır. Yani buraya kocaman bir yemek odası takımı koyabilmeniz için salonunuzun gerçekten büyük bir salon olması gerekir. Galerimizdeki farklı renk ve tasarımlardaki ürünleri inceleyerek tasarım farklarını görebilirsiniz.

Varaklı Yemek Odası Modeli

Varaklı Yemek Odası Modeli

Yemek odanıza yeteri kadar özen gösterdiğinizi düşünüyor musunuz? Bu soruya cevabınız hayır ise o zaman dekorasyonu değiştirmenin vakti gelmiş demektir. Evde genel itibariyle klasik bir tarz hakimse, yemek odasında da klasik yemek takımı kullanmak mantıklı olacaktır.

Antika Ürünler: Klasik yemek odası modelleri içerisinde antika ürünler çok fazla tercih ediliyor. Antikanın kendine has tasarımı ve görüntüsü sayesinde oldukça şaşalı ve şık bir görüntü elde edilebiliyor. Bu yüzden de antika masalara, sandalyelere göz gezdirmekte fayda var.

Açık Renk Klasik Yemek Odası Modelleri: Klasik yemek odalarında şu sıralar daha çok açık renkli ürünlerin tercih edildiğini söylemek gerekiyor. Beyaz, bej, kırık beyaz gibi renkler yemek odası mobilyaları için ideal tercihler. Ayrıca bu renge sahip modellerde görsellik anlamında ekstra detayların olmasına da özen gösterilmeli.

Varaklı Klasik Yemek Odası Modelleri: Klasik yemek odalarında varaklı ürünlerin de güzel bir alternatif olduğunu belirtmeliyiz. Klasik yemek odalarında öncelik görsellik ve konfor olduğu için varaklı ürünler her iki özelliği de fazlasıyla karşılıyor diyebiliriz.

Altın Rengi Klasik Yemek Odası Modelleri: Yemek odası modellerinde biraz daha gösteriş arıyorsanız şayet, o zaman altın rengi ürünler sizler için daha iyi bir tercih olacaktır. Fakat altın renginin odada fazla dikkat çekeceğini unutmamalı ve diğer ürünleri bunu kaldırabilecek şekilde seçmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir