İtalyan tarzı ev dekorasyon örnekleri

1.704

Evinizin dekorasyonunu yaparken ihtişamlı ve lüks bir görüntü elde etmek istiyorsanız ilk olarak bakmanız gereken yer İtalyan dekorasyon modelleri olacaktır. İtalyan dekorasyonu lüksü ön plana çıkartıp, kaliteli ve zarif bir görüntü elde etmeyi amaçlar. Eğer ki sizin de gayeniz bu yönde ise İtalyan stili tam da size göre diyebiliriz.

İtalyan Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mobilya Seçimi: İtalyan dekorasyonu Rönesans’a dayanır ve bu yüzden de o dönemi simgeleyen modeller her daim ilk tercih olacaktır. Ahşap, oymalı ve gösterişli modelleri incelemenizde fayda var. Bunun yanı sıra eski dönemlere dayanan bir akımdan söz ettiğimiz için antika ürünlerin de İtalyan dekorasyonu için ideal bir tercih olacağını söylemek mümkün görünüyor.

Mobilya seçimi yaparken evin genel dekorasyonunu göz önünde bulundurmalısınız. Perde tercihi, parke rengi, duvar rengi yada kağıdının yanında aksesuarları da hesaba katabilirsiniz. Örneğin duvar rafları, çerçeveler, saat gibi seçenekler.. Koltuk ve yemek odası takımı, halı ve konsol renk ve tarz uyumu ev tasarımının en önemli kurallarından biridir.

Renk Tercihi: İtalyan dekorasyonu lüksü ön plana çıkartıyor ve bu yüzden de renk tercihleri bununla uyumlu olarak yapılmalı. Bu nokta lüks detayını mobilyalar ile ön plana çıkartmak istiyorsanız duvar renkleri mutlak surette açık tonlarda tercih edilmeli. Mobilyalarda ise dikkat çekici tonlar kullanılabilir. Mor bu noktada güzel bir seçenek olacaktır ve alternatif olarak da lilayı tercih edebileceğinizi unutmamalısınız.

Aksesuar Seçimi: Aksesuar seçiminde Rönesans dönemini yaşatabilmek son derece önemli. Bu noktada taş heykeller güzel bir tercih olabilir. Fakat aksesuar noktasında çok abartıya kaçmamakta fayda var. Aksi halde lüks bir görüntü elde etmek isterken dağınık bir görüntü elde etmek işten dahi olmayacaktır.

İtalyan Tarzı Ev Dekorasyon Modelleri

Aşağıda sizin için derlediğimiz dekorasyon örnekleri bulunuyor. Galeriye tıklayarak tam boylarını görebilirsiniz.

SAYFANIN ALT KISMINDA BULUNAN YORUM ALANINI KULLANARAK SORU VE ÖNERİLERİNİZİ YAZABİLİRSİNİZ. 👇

Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın