İç kapı renkleri modelleri nasıl olmalı?

4.776

Ev tadilat dekorasyonu yapanların iç kapı renk değişimi için çeşitli modeller sunduğumuz yazımıza incelemenizi tavsiye ederiz. Ev içindeki kapıların dekorasyona etkisi çok fazla. Bu yüzden de hangi renkte olacağına iyi karar vermek gerekiyor. Çünkü kapının rengi tahminleriniz ötesinde bir öneme sahip. Özellikle de modern bir dekorasyon yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olduğunu belirtmeliyiz.

Ev içi kapı renkleri krem, açık ceviz, beyaz, gri, sütlü kahve gibi açık renklerden oluşurken bazen siyah, koyu ceviz ve venge gibi renler de tercih ediliyor.

İç Kapı Renkleri Modelleri Nasıl Olmalı?

Beyaz: Modern bir dekorasyon için kapı rengi seçerken ilk olarak bakmanız gereken renk beyaz olacaktır. Beyazın sade ve şık görüntüsü sayesinde evdeki genel dekorasyonu dizayn etmek çok daha kolay olacaktır. Ayrıca beyaz birçok renkle kombinlenebildiği için dekorasyonu yaparkenki alternatiflerinizin de artacağını unutmamalısınız. Amerikan kapı renkleri sunduğumuz galerimizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

Modern Beyaz Kapı Modeli

Şampanya: Kapı boyası deyince ilk akla gelen renklerden biridir. Özellikle 2020 yılından itibaren iç mekan kapı renkleri içinde çok popüler olmaya başladı. Son dönemin trend renklerinden birisi olan şampanya rengi, kapılar için güzel bir seçenek olacaktır. Fakat şampanya rengini kullanacaksanız zeminin de buna yakın bir tona sahip olması gerekiyor. Kapı ile zemin arasında çok fark olduğu zaman görsel açıdan dengeyi sağlamak büyük bir problem haline geliyor.

Bej Kapı Rengi Önerisi

Bej: Bej rengi özellikle Amerikan kapılar için iç kapı renkleri içinde ilk tercihlerden birisi olacaktır. Hatta kum beji hem kapı için hem de zemin için çok doğru bir tercih diyebiliriz. Bu yüzden bej rengini göz ardı etmemenizi tavsiye ediyoruz.

Modern Dekorasyon İçin Kapı Rengi Önerisi

Krem: Son olarak sizlere önereceğimiz renk krem oluyor. Kremin de dekorasyona kattığı farklı bir hava var. Eğer ki biraz daha farklı olmak istiyorsanız kremi mutlaka seçenekler arasında dahil etmelisiniz.

Evinizde ve işyerlerinizde kolayca kullanabileceğiniz ve bunun yanında hoş görüntüsü ve sağlamlığıyla dikkat çeken pvc sürme kapılar, artık neredeyse bütün evlerde ve işyerlerinden mevcut.Kolay monte edilebilen ve daha temiz bir görünüm sağlayan bu modeller üstelik çok uygun fiyatlarla sizleri bekliyor.Pvc sürme kapı modellerin en önemli özelliklerinden biri de hava yalıtımlı olması.Kapıların ve camların gerçekten çok sağlam olması.

Ev yada ofis gibi iç mekanlarda kapı rengi değiştirmeyi düşünüyorsanız kapının hangi boya ile boyanması gerektiğini bilmelisiniz. Eğer mevcut boyanın üzerine boya yapacaksanız, öncelikle daha önce kullanılmış boyanın selülosik mi sentetik boya mı olduğunu bilmelisiniz. Yanlış boya tercihi işi tamamen berbat eder. Bunu dikkate alın. İkinci bir tercih ise, boyanın tamamen kazılması ve sıfırdan boyanması. Bunun için de ahşap kapı üzerine astar atmanız gerekiyor.

Beyaz Renk Kapı Modeli
Beyaz Renk Kapı Modeli

Ev dekorasyonunda belki de en fazla göz ardı edilen detaydır kapılar. Halbuki kapının dekorasyon üzerinde tahmin edemeyeceğiniz kadar büyük bir etkisi var ve kapı rengini rastgele seçmek en büyük hataların başında geliyor. Bu yüzden de sizlere ideal kapı renklerinden söz etmek istiyoruz.

Beyaz: Söz konusu kapılar olduğunda en fazla tercih edilen renktir beyaz. Son derece doğru bir tercih olan beyaz hem evin dekorasyonu için hem de kapıların bu dekorasyondaki üstlendiği sorumluluk açısından doğru bir tercih olacak. Fakat beyazın çok kirleneceğini düşünüyorsanız alternatif renklere de yönelmeniz mümkün.

Krem: Beyazı istemeyenlerin en fazla tercih ettiği alternatif krem rengi diyebiliriz. Daha sıcak bir renk olan krem, beyazın nötrlüğü sebebiyle ortama uymayacağını düşünenlere de ilk tavsiyemiz konumunda.

Kırık Beyaz: Yaptığınız dekorasyona beyaz uymuyor fakat gene de açık renklerde bir tercihte bulunmanız gerekiyorsa kırık beyaz sizler için güzel bir seçenek olacaktır. Kırık beyazın kombinlenmesi de kolay olacağı için şu sıralar popülerliği artıyor. Fakat kırık beyazı beyaz duvarlarla kombinlemeniz hata olacaktır. Son yıllarda kırık beyaz kapı modelleri en çok tercih edilen renkler arasında yer alıyor.

Venge: Son dönemde çok sayıda kişinin tercih ettiği venge rengi, görsel açıdan başarılı olsa da kapılar için çokta doğru bir tercih değil. Eğer ki renklerin yaydığı enerjiler sizin için anlam ifade ediyorsa vengenin negatif enerji yayan bir renk olduğunu bilmelisiniz. İlla ki bu rengi kullanacaklara ise tavsiyemiz dekorasyonda mavi renkli aksesuarlara yer vererek vengeyi dengelemeleri olacak.

 

 

Bütün kapı renklerini görmek için aşağıdaki resimleri tıklayabilirsiniz.


Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın