Balkon ve Teras İçin Dekoratif Saksı Modelleri ve Fiyatları 2019
Kapat

Dekoratif Saksı Modelleri

Anasayfa
Aksesuarlar Dekoratif Saksı Modelleri
metal-kutu-ve-mandaldan-dekoratif-saksi-modelleri

Evinizde dekoratif dokunuşları sevenlerdenseniz düşündüğünüzden çok daha basit bir şekilde bunu sağlayabilirsiniz. Her evde kullanılan saksılar biraz yaratıcılık sayesinde çok daha farklı bir görüntüye büründürülebilir ve böylelikle evin dekorasyonu da pozitif olarak etkilenebilir.

Fincan Saksı Modelleri: Evinize dekoratif saksılar arıyorsanız bunun en kolay ve basit yolu fincandan saksılar yapmaktır. Evde takımı bozulmuş, artık kullanmadığınız fincanlarınız muhakkak vardır. Bu fincanlar küçük çiçekleri yetiştirebileceğiniz kadar geniştir. Özellikle de üzerinde çiçek motifleri bulunan fincanları tercih ederseniz dekorasyon açısından çok daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

fincandan-dekoratif-saksi-modelleri

 

Kütükten Saksı Modelleri: Bir bahçeniz var ve bahçede çiçeklerin olmasını istiyorsanız kütükten saksılar sizin için en güzel seçeneklerden birisi konumunda. Kütüklerin orta kısmının oyulup, buraya bir bitki ya da çiçek yerleştirebilir, oyuğu toprakla doldurduktan sonra bitkinin büyümesini izleyebilirsiniz. Bitkiniz biraz olsun büyüdüğünde ortaya çok güzel bir görüntünün çıktığını söyleyebiliriz.

Kütükten dekoratif saksı modelleri

 

Topuklu Ayakkabıdan Saksı Modelleri: Yazımızın başında dekoratif saksılar için biraz yaratıcılık gerektiğinden bahsetmiştik. İşte topuklu ayakkabından elde edilen saksılarda bunun en güzel örneği. Topuklu ayakkabıların en alt kısmında, parmaklarınızı yerleştirdiğiniz kısmın üst tarafı kesilip çiçekler için saksı olarak kullanılabilirler. Görsellerde ne demek istediğimizi daha net anlayabilirsiniz.

topuklu-ayakkabidan-dekoratif-saksi-modelleri

 

Metal ve Mandaldan Saksı Modelleri: Evinizde dekoratif saksı yapmak istiyorsanız en pratik modeller metal kap ve ahşap mandallardan geçiyor. Küçük bir konserve kutusunun etrafındaki ambalajı çıkartıp, kutunun etrafını ahşap mandallarla sardığınızda ortaya çok şirin ve güzel bir saksı çıkacaktır. Denemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

metal-kutu-ve-mandaldan-dekoratif-saksi-modelleri

Ev dekorasyonunda görselliği güçlendirebilecek çok fazla aksesuar seçeneğiniz olduğunu unutmayın. Bu alternatifleri doğru şekilde kullanabilirseniz şayet ortaya gerçekten de etkileyici sonuçlar çıkması son derece basit. 

Balkon İçin Saksı Modelleri

 

Balkon İçin Saksı Seçimi: Balkon dekorasyonu birçoğumuz tarafından göz ardı ediliyor olsa da aslında dikkat gerektiren bir olaydır. Balkonlar için en ideal saksı tercihlerinin başında balkonun demirine yerleştirebileceğiniz ters Y şeklindeki saksılar. Bu model demirini üzerine yerleştirildiğinde ortaya oldukça şirin bir görüntü çıkıyor. Bunun yanı sıra duvara monte edilen saksıları da es geçmemekte fayda var.

Balkon İçin Saksı Modeli

 

Salon İçin Saksı Seçimi: Salon dekorasyonunda saksı kullanmak isteyenlerin daha dikkatli davranmasında fayda var. Salondaki genel dekorasyon modern bir havaya sahipse eğer o zaman saksılarınızı nispeten daha küçük ve renkli tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra keskin hatlara sahip, tercihen parlak yüzeyli modellerinde modern görüntü için iyi bir tercih olacağını belirtelim.

Metal Kovadan Saksı Modeli

 

Farklı Dekoratif Saksı Seçimi: Saksı seçiminizi yaparken belli kalıpların içerisine sıkışıp kalmamaya özen göstermelisiniz. Sonuç itibariyle sözünü ettiğimiz ürün bir saksı ve çok farklı şekilde yapılabilir. Boş bir metal kova, kavanozlar, eski ve kullanılmayan fincanlar bu noktada eve bambaşka bir hava getireceği için denenebilir modeller arasındaki yerlerini alıyor. Bu sebeple de biraz olsun ufkunuzu geniş tutarsanız evin havasını değiştirebilecek tarzda ürünleri kolaylıkla yapabilirsiniz.  

Modern Saksı Modeli

,

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir