En Güzel Çocuk Odası Takımı Modelleri 2019
Kapat

Çocuk Odası Modelleri

Anasayfa
Çocuk Odası Çocuk Odası Modelleri
Kaydıraklı Çocuk Odası Modelleri

Çocuk odası dekorasyonu her zaman için problemli olmuştur. Hem çocuğunuzun sevebileceği hem de sizin işinizi kolaylaştıracak tarzda bir çocuk odası seçmek düşünüldüğünden çok daha meşakkatli bir süreçtir. Son dönemde popülerliği giderek artan çocuk odası modelleri ise kafanızda bazı fikirlerin oluşabilmesi açısından size kolaylık sağlayacaktır.

Çekmeceli Merdiven Çocuk Odası Modelleri: Çocuk odasında ranza kullanma fikriniz varsa ve bunu işlevsel modellerle yapmak istiyorsanız o zaman çekmeceli merdivenlerin olduğu ranzalara yönelebilirsiniz. Ranzanın üst katına, yan taraftan basamaklı merdivenlerinle çıkılan bu modellerde basamakların her birisi çekmece olarak kullanılabiliyor. Böylece size çocuklarınızın eşyalarını koyabileceğiniz de bir alan açılmış oluyor.

Çekmeceli Merdiven Çocuk Odası Modelleri

Erkek Çocuk Odası Modelleri: Erkek çocuklar için oda tercihinde bulunurken belli başlı öğelere odada yer vererek çocuğunuzun odasını çok ama çok sevmesini sağlayabilirsiniz. Bunun en güzel örneği ise araba görünümündeki yataklar diyebiliriz. Odak noktası olarak kullanılan araba görünümlü yatağın yanı sıra odanın içerisinde erkek çocukların sevdiği araba, futbol figürlerine yer verebileceğinizi unutmamalısınız.

Erkek Çocuk Odası Modelleri

Kız Çocuk Odası Modelleri: Kız çocuklarda ise durum nispeten biraz daha farklı diyebiliriz. Pembe rengin ağırlıklı olarak kullanıldığı oda dekorasyonlarına Hello Kitty gibi sevilen figürler eklenebilir. Perdelerden halıya kadar birçok şeyin pembeye bürünmüş olması kızınızın fazlasıyla hoşuna gidecektir.

Kız Çocuk Odası Modelleri

Kaydıraklı Çocuk Odası Modelleri: Çocuk odasında ranza kullanacaksanız şayet kaydıraklara da yer açabilirsiniz. Şöyle ki, ranzanın üst katına merdiven ile çıkıp, aşağıya inerken bir kaydıraktan kayarak inilebiliyor. Tek çocuklu evler için ranzanın üst kısmı yatak, alt katı ise masa vb şeylerle değerlendirilebilir. Üstelik kaydıraklı yataklar çocuğunuzun sabahları yataktan çok daha kolay kalmasını sağlayacaktır.  

 

Kaydıraklı Çocuk Odası Modelleri

En Şık Çocuk Odası Takımları

Çocuk odaları için olağanüstü yatak tasarımları

Çocuklar hayal dünyasında yaşarlar ve hayallerinde kaleler, prensesler, arabalar, olağanüstü evler, kulübeler, ormanlar gibi birçok şey vardır. Onların hayal dünyasına katkıda bulunmak önemli… Çocuğunuzun hayal gücü her zaman onun yatak odasında başlar. Çünkü, onların kendilerine özel küçük bir dünyadır yatak odaları. Bu yüzden çoğu çocuk mobilya üreticileri çocukları şaşırtmak için yaratıcı yatak tasarımları üretmeye başladı. Yatakta özellikle hayal dünyasına uygun eğlenceli temalar kullanılarak tasarlanıyor böylelikle çocukların ilgisi çekiliyor.

Kızların hayal dünyası prenses masalları üzerine kuruludur. Bu yatak tasarımlarında prenses masallarından etkileniliyor Genellikle bu sevimli yatak modellerinde pembe ve mor gibi büyüleyici renkler hakim. Erkekler ise araba düşkünüdür. Bu yüzden tasarımlar da yarış arabaları, kamyonlar, otobüsler, ambulans, otomobiller, polis arabaları gibi temalar kullanılıyor. Kısacası birçok seçenek söz konusu.

Araba ve prenses yatakların yanı sıra, kız ve erkek çocukların odalarına uygun değişik yatak şekilleri de bulabilirsiniz. Küçük maceracılar için orman yatak, tekne yatak, kulübe yatak ve diğer birçok çarpıcı fikirler de yatak bulabilirsiniz; seçenekler neredeyse sonsuz. Size sadece çocuğunuzu mutlu etmek kalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir