Beyaz eşyada en iyi marka hangisi? (En Çok Tercih Edilen Markalar) 2019
Kapat

Beyaz eşyada en iyi marka hangisi?

Anasayfa
Beyaz Eşya Beyaz eşyada en iyi marka hangisi?

Beyaz eşya çok geniş bir kavramdır aslında. Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, derin dondurucu, fırın, çamaşır kurutma makinesi gibi geniş bir yelpazeye sahip bir konudur. Burada beyaz eşyada en iyi marka hangisi sorusunu sorarken, aradığınız yada alacağınız elektronik ev eşyası hangisi ise bununla ilgili arama yapmanız, size en iyi sonucu verir. Çünkü her markanın her dönemde iyi ve kaliteli ürünü olabiliyor. Fakat her yıl aynı standartları tutturamaya biliyorlar. Yada rakip bir marka daha kaliteli beyaz eşya üretebiliyor.

Beyaz eşyada en iyi marka hangisi 2019?

2019 yılında Türkiye’de beyaz eşyada en iyi ve kaliteli beyaz eşya markası hangisidir?

Hangi beyaz eşyaya ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra, yapmanız gereken teknoloji ve internet nimetinden faydalanmaya geldi. Diyelim buzdolabı alacaksınız. Bilgisayar karşısına geçerek bu ev eşyasını aratarak sosyal medya hesapları, sözlük ve forumlarda yapılan yorumları okumalısınız. Burada beyaz eşyada en çok tercih edilen marka nedir sorusuna cevap arayabilir, alacağınız buzdolabının özelliklerini markalara göre karşılaştıra bilirsiniz.

 

Beyaz eşyada en iyi marka hangisi?

 

Bir evde bulunması gereken en önemli şeylerin başında kesinlikle beyaz eşyalar gelir. Ev için aldığınız, evinizi süslediğiniz ürünleri eksik bırakabilirsiniz. Bazı şeyleri almasanız da olur. Ancak beyaz eşyaları almamanız mümkün değildir. Sonuçta çamaşır makinesi olmayan bir ev düşünemezsiniz. Bu nedenle de bir ev kuruluyor iken kesinlikle beyaz eşyaları tercih etmelisiniz. Peki, beyaz eşya tercih ederken nelere dikkat etmelisiniz? Kesinlikle seçtiğiniz ürünlerin sağlam olmasına bakmalısınız.

Beyaz eşya ne demek?

Evde mutfak ve banyoda kullanılan ve evin en temel ihtiyaçlarını karşılayan ev teknolojisi ürünleridir. Yoksa beyaz renkli makinelere beyaz eşya denmiyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, elektrik süpürgesi, ütü, saç kurutma makinesi, elektrikli semaver, robot, mikser, saç kurutma makinesi, çamaşır kurutma makinesi gibi ev elektroniğini kapsayan ürünler beyaz eşya ürünüdür.

Beyaz eşyada sağlamlıktan anlamanız gereken şey:

 • İhtiyaçlarınıza her zaman cevap verebilecek,
 • Parçaları kaliteli malzemeden üretilmiş,
 • Markasının Teknik servis & Destek yönü gelişmiş,
 • En uzun süre bozulmadan kullanabileceğiniz,

ürünler olmasıdır, bu şartları sağlayan bir beyaz eşya sizin için en sağlam beyaz eşyadır.

Ürünlerin ne kadar sağlam olduğunu neye göre anlayacaksınız? Elbette ki ürün içeriğinde kaliteli malzemelerin kullanıldığından emin olduktan sonra anlayabilirsiniz. Örneğin Bosh markasına baktığınız zaman içeriğinde kullanılan tüm ürünlerin ve de parçaların ne kadar dayanıklı olduklarını görebiliriz.

Beyaz eşya hangi marka alınır?

Aşağıda beyaz eşya konusunda tavsiye edebileceğimiz beyaz eşya markaları bulunuyor. Her ne kadar tavsiye etsek de, alacağınız ürünü ve kodunu internette araştırmayı ihmal etmeyin. En çok şikayet edilen beyaz eşya markaları ve hangi ürünü olduğuna dair bilgi edinirseniz, doğru ürünü doğru markadan alırsınız. Yani demek istiyoruz ki, bütün beyaz eşyaları aynı markadan almak zorunda değilsiniz. Amaç doğru ürünü doğru markadan almak. Tavsiye ettiğimiz beyaz eşya markaları:

 • Bosh: Herşeyden önce bir Alman markası olduğundan güven vermektedir. Kullananlar genellikle memnun kaldığı bir beyaz eşya ve teknoloji markasıdır.
 • Arçelik: Türkiye’de hemen her şehirde servis ağı olan yaygın bir markadır. Bu yönü ile büyük avantaja sahip.
 • Beko: Ülkemizin en çok satan beyaz eşya markalarından biridir. Ama bize sorarsanız, Bosh mu? Beko mu? Tabii ki kalite bakımından Bosh deriz.
 • Vestel: Yakarıdaki markalara göre daha az popüler marka olsa da, bazı beyaz eşyalarda başarılı ürünler çıkardığı söyleniyor.
 • Siemens: Arçelik kadar servis ağı olmasa da, ürün kalitesi bakımından gerçekten kaliteli ürünler satan bir markadır.

  En iyi beyaz eşya markası 2019

Yukarıda sıraladığımız teknoloji markaları beyaz eşyada en çok tercih edilen marka ve firmalardır.

Şunu belirtelim ki, herşeyden önce alacağınız ürünün fiyatı da çok önemlidir. Bazen bilinçsiz tüketiciler binlerce lira para ödeyerek aynı özellikteki beyaz eşyayı daha pahalı almış olabiliyorlar. Bu sebeple muhakkak fiyat ve ürün performansı, özellikleri noktasında karşılaştırma yapmalısınız. Aksi halde sırf marka takıntısı yüzünden çok paralar ve gereksiz harcamalar yaparsınız. Bu sebeple beyaz eşya kampanyalarını iyi takip edin.

Diğer bir konuda, yenilenen teknoloji de az yakan beyaz eşyalar üretiliyor. A+++ gibi özelliğe sahip çok çok az yakan ürünler bulunuyor. Bu tarz özellikleri de göz önünde bulundurursanız karlı çıkarsınız.

Beyaz eşyaların içerisinde bulunan parçalar ne kadar dayanıklı ise kullanım süresi de o kadar uzamaktadır. Bosh ve Arçelik gibi markalar da oldukça fazla tercih edilmektedir ve de bu ürünleri aldığınız zaman gerçekten de memnun kalabilirsiniz. Siz de kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen markaları inceleyebilir ve de bu markalar arasından kararlar verebilirsiniz. Vestel markası da uzun yıllar boyunca insanlar tarafından tercih edilmeye devam ediyor.

Bu noktada yapmanız gereken tek şey kesinlikle etrafınızda ki insanların tercih ettiği ve de memnun kaldığı beyaz eşya markalarını incelemek, olmalıdır. En doğru yorumları sizler kullanıcılardan alabilirsiniz. O nedenle de bu tarz uzun süre kullanacağınız ürünleri alacağınız zaman yapmanız gereken tek şey kesinlikle kullanıcı yorumlarını dikkate almak, olacaktır.

En iyi beyaz eşya sıralaması

Dayanıklı beyaz eşyalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir