Beyaz eşya seçiminde püf noktalar nelerdir

2.175

Beyaz eşya alışverişi yapan bilinçli bir tüketici nelere dikkat eder? Çamaşır makinesi, elektrik süpürgesi, bulaşık makinesi, buzdolabı almadan önce bu yazımız okumanızı tavsiye ederiz.  Beyaz eşya seçiminde püf noktaları incelediğiniz zaman ilk olarak yapmanız gereken şey kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda ürünler almanızdır. Çamaşır makinesi için düşünürsek kalabalık olmayan bir aile çok yüksek kilogramları yıkayabilen bir makine almamalıdır. Çünkü o tarz bir makine almak mantıklı olmaz, fakat yine de makineye perde ve yıkanabilir yorganların sığması açısından makinenizi çok küçük seçmeyin. Diyelim ki siz bir bulaşık makinesi almaya karar verdiniz, evinizde ki kişi sayısına uygun olan bir makine almalısınız. İlerleyen teknoloji ile birlikte artık beyaz eşyalarda bir çok program bulunmaktadır. Tasarruf, beyaz eşya konusunun en önemli kalemedir. Birazdan o konuya da değineceğiz.

Uygun fiyatlı beyaz eşya seçmek

Sizin yapmanız gereken şey sizin ihtiyacınız olan programları barındıran ürünleri tercih etmektir. Çünkü fazla program olması değil, size uygun olan programların bulunması daha büyük bir önem taşımaktadır. Ayrıca çok fazla programlı makinelerin daha çabuk bozulma ihtimallerinin yüksek olduğu belirtiliyor. Elbette ki kaliteli olan ürünlere bakmalısınız. Sadece aldığınız anı değil, ilerleyen zamanları da düşünmelisiniz. Ürünün yedek parçaları kolay bulunur mu, bunu bilmeniz gereklidir. Teknik servis önemli bir detaydır. Parçaların ne kadar sağlam olduğu konusunu da bilmelisiniz. Sağlam olmayan parçalar çok kısa bir sürede küflenebilir veya bozulabilirler. Bu nedenle de bu konuya dikkat etmelisiniz. Bulaşık makinesinin tellerinin ve sepetinin sağlam olmasına bakmalısınız. Bir de bizim yemek kültürümüze göre, örneğin üst kısmında kase koyabileceğiniz bölüm bulunduruyor mu diye bakmalısınız. Evde yaşayan kişi sayısına göre ürünleri tercih etmelisiniz. Sadece iki kişi için 14-15 kg kapasiteli bir makine almak elbette ki mantıklı olmayacaktır. Her zaman kullanışlı olan ürünleri tercih etmek daha önemlidir.

En iyi beyaz eşyayı seçmek

Beyaz eşya seçerken nelere dikkat edilmeli?

Beyaz eşya almaya karar verdiğiniz zaman elbette ki oldukça fazla araştırma yaparsınız. Çünkü doğru markanın tasarımlarını almak çok önemlidir. Bazen bazı indirimlerin de bulunduğu paketler karşımıza çıkabilir. Ancak burada dikkatli davranmamız gerekebilir. Çünkü her markanın uzman olduğu beyaz eşyalar farklı ürünler olabilir. O nedenle de bu tarz paketlere bakarken bazen buzdolabını beğenebilir ancak çamaşır makinesini beğenmeyebiliriz.

Beyaz eşyayı set olarak almak

Aldığımız ürünlerin her zaman aynı markanın ürünleri olması gerekmez. Siz renk tercihlerinde uyum olsun diye aynı renk eşyaları tercih edebilirsiniz. Ancak her markanın profesyonel olduğu ürünler farklıdır ve de tercih yaparken buna uygun şekilde ürünleri aldığınız zaman daha mantıklı tercihler yapabilirsiniz.

Elbette ki alacağınız ürünlerin hepsinin aynı marka olmasının iyi yönleri de vardır. Örneğin hepsi aynı servise bağlıdır ve de garanti durumlarında sorun yaşamazsınız. Bu nedenle hepsini set halinde aldığınız zaman farklı markaların servisleri ile uğraşmak yerine tek bir marka servisi ile irtibatta olabilirsiniz. O nedenle de aynı markanın ürünlerini tercih etmenin de avantajları vardır. Ancak her markanın en çok tercih edilen ürünü farklıdır ve de bu nedenle siz her markanın en doğru ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Modern beyaz eşya tercihleri

Beyaz eşyayı set olarak alacaksanız;

  • Her beyaz eşyanın özelliklerine ayrı olarak bakın
  • Her ürünün fiyatını ayrı ayrı öğrenin
  • İşinize yaramayacak parçaların yer aldığı setleri almayın
  • İhtiyacınızın çok üstünde beyaz eşyaların bulunduğu setlerden uzak durun
  • Her parça ihtiyaçlarınıza uygun veya yakın mı kontrol edin
  • Markanın güvenilirliğini dikkate alın
  • Firma satılmayan bir ürününü bu paketle satmaya çalışıyor olabilir

[infobox color=”#dd3333″]Tasarruf konusu beyaz eşyaların en önemli maddesidir. Bu sebeple tasarruf sınıfını incelemeden fiyat karşılaştırması yapmayın. Kısa vadede ucuz fiyata çamaşır makinesi, buz dolabı, çamaşır kurutma makinesi, derin dondurucu gibi elektronik ürünler arabilirsiniz. Fakat uzun vadede bu farkın kat be katını ödersiniz.[/infobox]

Yapmanız gereken ilk olarak ihtiyacınız olan ürünlere bakmak ve de güvendiğiniz markada tüm ihtiyaçlarınızın bulunduğu paket var ise onu almak, olmalıdır. Ancak ihtiyaçlarınız doğrultusunda farklı markaların tasarımlarını da tercih edebilirsiniz.

Çeyiz seti beyaz eşya paketleri

 

EN GÜZEL DÖŞEMELİK VE PERDE KUMAŞLARI (TIKLA)

 

SORU VE ÖNERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ YORUM PANELİNİ KULLAN

👇  
Bu Yazıyı Paylaş! Paylaş Tweetle Paylaş

Mobilya Hocası

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın