Banyo Renkleri Modelleri 2019
Kapat

Banyo Renkleri Modelleri

Anasayfa
Banyo Dekorasyonu Banyo Renkleri Modelleri
banyo fayans modelleri renkleri

Banyo renk seçiminde hiç şüphesiz en önemli kalem fayans modelleri ve renkleri noktasındadır. Çünkü banyoların tamamı fayanslardan oluşuyor.

Vizon Banyo Dekorasyonu

Vizon Banyo Dekorasyonu

Banyolar dekorasyon konusunda her zaman için en çok göz ardı edilen yerlerdir. Birçok kişi evin banyosunu dekore etmek yerine “idare etmeyi” tercih eder. Fakat bu durum aslında büyük bir yanılgıdır ve doğru şekilde dekore edilen bir banyo özellikle duşta geçirdiğiniz vakti çok daha keyifli hale getirecektir. Bu sebeple de banyo dekorasyonu için en ideal renklerin hangileri olduğundan söz edeceğiz.

banyo fayans modelleri renkleri

Banyo duş tekneleri
Banyo tasarımcıları yaptıkları tasarımlarda banyoları evin en karakteristik yeri haline getiriyor. Göz alıcı şıklığın yanında fonksiyonel özellikli ürünlerin kullanldığı banyolar yeni tasarımlarla daha da kullanışlı ve şık bir hal alıyor.

banyo renkleri modelleri

Son yıllarda banyo küvet ve jakuzilerinin yerini duş tekneleri almaktadır. Yeni tasarım duş tekneleri sade dizaynının yanında kullanışlı ve fazla yer kaplamayan özelliğiyle kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Duş teknelerini tamamlayan aksesuar ve bataryalarla bütünlük sağlanmış olur.
Bu tarz duş tekneleri sade ve modern çizgisiyle dikkat çekmektedir. Banyonuzda sıradışı, sade ve modern bir banyo dekorasyonu yapmak istiyorsanız yeni nesil duş tekneleri tam size göre.
Duş teknelerinin tamamlyacısı olan duş kabinleri artık çok demode. Bunların yerini modern çizgisi ön planda olan dikdörtgen ve uzun duş kabinleri oldukça trendy diyebiliriz.

 

Banyo ve mutfakların renklerini belirlerken mekanın büyüklüğü, ne kadar ışık aldığı çok önemlidir. Banyolara renk belirlerken genişliğine dikkat etmeliyiz. Banyolar genelde çok büyük olmaz. Bu durumda daha çok açık ve yumuşak tonlardaki renklerden yapılan boya banyonuzu ferah, geniş ve aydınlık gösterecektir.
Alternatif olarak buz beyazı, açık yeşil ve turkuaz tonlarındaki banyo renkleri kullanarak banyonuza saflık ve doğallığı yansıtabilirsiniz.
Banyolarda kullanılan havlu, paspas gibi objeleri konrtast oluşturması için koyu tonlarda tercih edebilirsiniz. Bu tnlardaki boya ve aksesuar seçimi banynuzu şık ve zengin gösterecektir.
Mutfaklar hanımların en çok vakit harcadıkları yerlerdir. Mutfak renkleri daha sade tonlar seçilir. Halbuki bu kadar çok vakit geçirilen mutfaklarda canlı tonları seçmek daha doğru olur. Çünkü renkli tercihler mutfakları hareketli ve canlı gösterir. Sıcak tonları mutfaklarınızda deneyin renk ve heyecan katın.

2019 Banyo fayans modelleri renkleri

Mavi fayanslar ve Tonları: Biraz klasik olacak ama mavi banyolarda en fazla tercih edilen renk ve bu noktada da en garanti seçimlerden birisi. Fakat maviyi banyoda kullanırken tek başına bırakmamakta fayda var. Aksi halde sizi rahatsız eden bir görüntünün ortaya çıkma ihtimali son derece yüksek. Bu sebeple de mavinin yanına muhakkak beyaz, bej ya da krem eklemekte fayda var. Duvarları maviye boyayarak mobilyaları sözünü ettiğimiz renklerde seçebilir, aksesuarlar için ise daha dikkat çekici renklere yönelebilirsiniz.

Kahve rengi fayans ve Tonları: Her ne kadar çok fazla tercih edilmiyor olsa da kaliteli ve asil bir görüntü istiyorsanız banyoda mutlaka kahve ve tonlarını kullanmalısınız. Kahvenin hemen her tonu ortama asil bir görüntü katacaktır. Dekorasyonu hareketlendirmek için de mavi aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Vizon fayans: Şimdiye kadar etrafınızda kaç kişinin vizon ağırlıklı bir banyo dekorasyonu yaptığını gördünüz bilmiyoruz ama aslında çok ama çok doğru bir karardır vizon banyolar.Vizonun insanı rahatsız etmeyen, aksine rahatlatan bir yapısı var ve bu da banyolarda tamda aranan özellik diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir